AKP'Lİ VEKİLLERDEN MELİH GÖKÇEK'E KÖTÜ HABER

AKP'Lİ VEKİLLERDEN MELİH GÖKÇEK'E KÖTÜ HABER

AKP'li Darbe Komisyonu üyelerinin hazırladığı liste şaşırttı. Çünkü Melih Gökçek'te o listede

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in başı dertten kurtulmuyor. Ne zaman başı sıkışsa bir gövde gösterisi organize eden Melih Gökçek'in son operasyonu Ankara Ticaret odası'nda oldu.

ÖNCE İSTİFALAR SONRA ADAYLIK

Bilinmeyen nedenler ile birden bire istifa eden ATO yönetim üyelerinin ardından aniden Gökçek'in oğlu başkan adayı oluverdi. Ama tüm bu çabaları Gülen cemaatine Ankara'da sağladığı belediye imkanları ve suçlamaların ardı arkası kesilmek bilmiyor. İşte Cumhuriyet'te yer alan ayrıntılar

KASIM AYINDA "PARSEL PARSEL" OLAYI DİNLENECEK

TBMM Darbe Komisyonu’nda AKP’li üyelerinin Kasım ayında dinlenmesini önerdiği isimler arasında eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Ankara’yı parsel parsel satmakla suçladığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de bulunuyor. AKP’li üyeler ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ve Selahattin Demirtaş’ın da komisyonda dinlenmesini talep ediyor.

İLK AYDA DİNLENENLER

Toplam dört ay çalışma süresi bulunan Darbe Komisyonu; ilk ayda ağırlıklı olarak eski bürokrat, eski askerlerin yanı sıra akademisyen ve gazetecileri dinledi.

Komisyon üyeleri tarafından dinlenilmesi istediği kişilere ilişkin hazırlanan taslak listede AKP’li üyelerin davet edilmesini talep ettiği isimler arasında Melih Gökçek’in de bulunması dikkat çekti.

AKP'Lİ ÜYELERİN LİSTESİNDE GÖKÇEK VAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, Ekmeleddin İhsanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ByLock programının sahibi David Keynes, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, ABD Kongre Üyesi Dana Rohrabacher, CHP milletvekilleri Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal, Eren Erdem, manken Reha Yeprem.

ÖZEL TEKRAR DAVET EDİLECEK

Ayrıca eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in tekrar davet edilmesi talep edilirken Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın dinlenmesi konusunda ise Başbakan Binali Yıldırım’a danışılması görüşü öne çıktı.