AKP'Lİ BELEDİYEDEN ERDOĞAN HEYKELİ  SKANDALI

AKP'Lİ BELEDİYEDEN ERDOĞAN HEYKELİ SKANDALI

Daha sonra ne arayan, ne soran oldu. Cumhurbaşkanımızın heykelini almadılar. Bende heykeli atölyenin önünde sergilemeye başladım" dedi.

A+A-

KOCAELİ'nin Kartepe İlçesi'nde, bir belediyenin siparişi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 ton ağırlığında, 4 metre yüksekliğinde heykeli yapıldı.

İLÇE BELEDİYESİ SİPARİŞ VERMİŞ

Ancak belediyenin heykeli almadığını belirten atölyenin sahibi heykeltıraş Nuh Açın, "Bir ilçe belediyesinin siparişi üzerine yaklaşık 1 aylık çalışma sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heykelini yaptım.

Daha sonra ne arayan, ne soran oldu. Cumhurbaşkanımızın heykelini almadılar. Bende heykeli atölyenin önünde sergilemeye başladım" dedi.

NEDEN ALMADILAR ?

DHA'nın haberinde yer alan fotoğraflarda Erdoğan'a ait olduğu ileri sürülen heykelin Erdoğan'a benzemediği, anatomik hataların bulunduğu görülüyor. Heykelin başarısız bir çalışlma olması sonucu mu yoksa, Erdoğan'ın heykel sanatına çok sıcak bakmaması yüzünden mi kabul edilmediği bilinemiyor. 

PARMAĞI İLE İLERİYİ GÖSTERİYOR

Kartepe'de Lidya Art Galeri adlı atölyesinde insan ve hayvan heykelleri yapan 55 yaşındaki heykeltıraş Nuh Açın, Karadeniz bölgesindeki bir belediyeden yaklaşık 2.5 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heykeli için sipariş aldığını söyledi.

Nuh Açın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sağ eli işaret parmağıyla ileri gösterirken tasvir ettiği heykelini 1 aylık çalışma sonucunda tamamladı.

2 ton ağırlığında 4 metre yüksekliğindeki heykeli, darbe girişiminin ardından belediyenin almadığını belirten Nuh Açın, heykeli atölyesinin önünde sergilemeye başladı. Yoldan geçerken heykeli görenler durup, önünde hatıra fotoğrafı çektiriyor.

69309_60633_06092016114527_3.jpg

ATÖLYESİNİN ÖNÜNDE SERGİLİYOR

Atölyesinde hayvan, masal kahramanları, insan figürleri, büstler yapan Nuh Açın, hangi belediyenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heykelinin yapılması için sipariş verdiğini açıklamadı. Nuh Açın şöyle dedi:

1 AY ÇALIŞMIŞ

"Bir ilçe belediyesinden Sayın Cumhurbaşkanımızın heykelini yapmak için 2.5 ay önce bir sipariş aldım. 1 aylık çalışma sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heykelini yaptım. Heykel 4 metre boyunda ve 2 ton ağırlığında.

Biz heykeli bitirinceye kadar memleket karıştı darbe teşebbüsü oldu. Bundan da son derece üzgünüz.

DÜMDÜZ AĞAÇ GÖVDESİGİBİ BİR ERDOĞAN HEYKELİ

69309_60633_06092016114527_0.jpg

Bu heykel de bu olaylar sonrasında bende kaldı. Daha sonra ne arayan, ne soran oldu. Cumhurbaşkanımızın heykelini almadılar.

Heykeli galerinin önüne koydum. Fakat fotoğraf çekilmeye gelenler, soru sormak için gelenler çok oluyor.