AKP'DEN ÇOK TARTIŞILACAK YENİ "KÜRT" AÇILIMI

AKP'DEN ÇOK TARTIŞILACAK YENİ "KÜRT" AÇILIMI

AKP sözcüsü Yasin Aktay yaptığı açıklamada yine eski günleri andıran sözler söyledi. AKP'nin en büyük Kürt partisi olduğunu söyleyen Aktay açıklamasına şöyle devam etti

A+A-

AKP Sözcüsü Aktay, "AK Parti mensubu Kürt kardeşlerimizi kimse yıldıramayacaktır. Aslında, AK Parti en büyük Kürt partisidir." dedi.

BAŞKANLIK KONUŞULDU

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Yasin Aktay,Bahçeli ile Yıldırım'ı kast ederek iki liderin görüşmesinde başkanlık sisteminin de gündeme geldiğini, görüşenin oldukça verimli geçtiğini kaydederek, “Toplantının içeriğiyle ilgili açıklamaları Sayın Genel Başkanımız açıklamayı kendileri yapacaktır.

 Ama bu konuda bir ortak çalışma yapılması gereği, her bir partinin kendi yetkili kurullarında değerlendirmek üzere bir karara bağlanmıştır” diye konuştu.

“AK PARTİ , EN BÜYÜK KÜRT PARTİSİDİR”

PKK'nin AKP’li yöneticilere yönelik saldırılarını lanetleyen Aktay, “Burada nasıl bir mesaj verilmek istendiği çok açık. 
Şehit kardeşlerimiz, AK Partili oldukları için öldürüldü. PKK, AK Parti çatısı altında siyaset yapmayı adeta kendi koyduğu orman kanunuyla yasaklamaya çalışıyor insanlara. 

KÜRTLERE MESAJ

Bunun tek anlamı Kürtlere, ‘Sizin seçme özgürlüğünüz, başka bir parti altında siyaset yapmanız yasaktır’ demektir. Bunun bir toplumu özgürleştirmek, siyaset ve demokrasi ile alakası yoktur. 
AK Parti mensubu Kürt kardeşlerimizi kimse yıldıramayacaktır. 

Aslında, AK Parti en büyük Kürt partisidir. Bunu telaffuz etmiyor olmamız, bizim aynı zamanda bir Türk partisi, Türkiye’yi kuşatan, Türkiye’yi oluşturan bütün bileşenlerin partisi olmamızdır” ifadelerini kullandı.