AKP'de derin çatlak!

AKP'de derin çatlak!

A+A-

Erdoğan'ın kızdığı Milliyet Gazetesi'ne AKP'li vekil sahip çıktı.
AKP Gaziantep Milletvekili, eski gazeteci Şamil Tayyar’dan sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Başbakan Erdoğan’ı kızdıracak açıklamalar…

“MİLLİYET’İN O HABERİ GAZETECİLİĞİN BABASI”
Tayyar, Erdoğan’ın “Batsın sizin gazeteciliğiniz” diye seslendiği Milliyet Gazetesi’nin o haberini “Gazeteciliğin babası” olarak gördüğünü söyledi.
Erdoğan, Milliyet Gazetesi’nin yayınladığı İmralı tutanakları için medyayı suçlamış, gazetecileri ihanet ve barışı baltalamakla itham etmişti. Erdoğan bu haberi yapanlar için patronlara sansür çağrısı yaparak, “Çözüm sürecine katkı vermek istiyorsanız böyle bir haberi atamazsınız, atmamalısınız” demişti.
Ayrıca Başbakan Erdoğan, AKP’li milletvekillerine de konuşmayı yasakladığını belirtmiş, “ben konuşmuyorum, konuşmayacağım. Arkadaşlarıma da söyledim, konuşmayın diye. Attıkları başlıklarla gazetecilik yapıyorlarmış, böyle gazetecilik yapacaksan batsın böyle gazetecilik… Medya yine başbakan bize saldırdı diyecek. Bu çözüm sürecinde kim bu süreci baltalamak istiyorsa o benim de milletimin de karşısındadır. Önümüze konulan taş engeldir, söker atarız, kim olursa olsun dinlemeyiz” diye konuşmuştu.
KONUŞMAYIN DEDİ AMA…
AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise Erdoğan’la zıt görüşte olduğunu sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yazdıklarıyla belirtti.
Tayyar, Milliyet Gazetesi’nin haberini “Gazeteciliğin babası” olarak gördüğünü söylerken, “Hata Milliyet’te değil, sürecin muhataplarındadır” diye yazdı.
Tayyar’ın tweetleri şöyle:
1-Sızma ve sızdırma Erman Toroğlu ağzıyla gazeteciliğin babasıdır. Hata Milliyet’te değil sürecin muhataplarındadır.
2-Haberi iyi inceleyin tümden tabana mesajtır. Kayda değer tek ifade vatandaşlık hükmüdür, o da 1876, 1921 ve 1924 anayasası hükmüdür
3-İmralı’dan çıkış bileti arayan Apo, kuyruğu dik tutmaya çalışmaktadır. Gerisinin hiç bir değeri yoktur.
TAYYAR, KILIÇDAROĞLU İLE AYNI GÖRÜŞTE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da geçtiğimiz gün İzmir’de yaptığı konuşmada, ”Haberi kim sızdırıyor, bunun üzerinde duruyorlar. Geçiniz bunları. Gazeteci arkadaşımız habercilik başarısının altına imza atmış. Ülkeyi yöneten Başbakan’dan yanıt bekliyoruz, konuşmasını bekliyoruz. Milletin önünde açıkça görüşünü beyan et, biz bunu bekliyoruz” diye konuşmuştu.