AKP KAYSERİ'DE BAŞKANA SIR İHRAÇ

AKP KAYSERİ'DE BAŞKANA SIR İHRAÇ

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız'ın partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.Ancak ihraç nedeni sır.

A+A-

AKP Kayseride Belediye başkanı Partiden Kesin ihraç Talebi ile atılacak. Ancak işin ilginç tarafı nedeninin sır gibi saklanması. İl Başkanı Özden "Kesin İhraç" kararı alındığını açıklıyor ancak neden ihraç edilecek onu sır gibi saklıyor. İşte ayrıntılar

MERKEZ DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız'ın partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

GENEL MERKEZ'İN SIR KARARI

Hüseyin Cahit Özden, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ile ilgili AK Parti Genel Merkezi tarafından alınan kararı yazılı olarak açıkladı. Özden şöyle dedi:

GEREKÇESİ NEDEN AÇIKLANMADI

'Yürütme kurulu (MYK) tarafından çarşamba günü alınan karar ile Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız partimizden kesin ihraç istemi ile 

Merkez Disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Konu ile ilgili daha geniş açıklama ilerleyen günlerden alınan kararlar neticesinde açıklanacaktır.'

2015'TE MHP'DEN AKP'YE GEÇMİŞTİ

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, Mayıs 2015 'te parti içi sorunlar var diyerek, MHP'den istifa ederek AKP'ye geçmişti.

Yıldız, o günlerde yaptığı yazılı açıklamada, 12 Mayıs'ta Kayseri 10. Noterliğinden çektiği "istifaname" ile partisinden ayrıldığını belirtmişti. Şimdi de AKP'den ihraç ediliyor.

YOLSUZLUK YAPTI İDDİALARI

Ali Osman Yıldız'ın adı birçok ihale yolsuzluğuna karışırken, son olarak belediye çalışanlarına yönelik silahlı saldırıyla gündeme gelmişti.