AKP CEPHESİNDE DAVUTOĞLU DEPREMİ

AKP CEPHESİNDE DAVUTOĞLU DEPREMİ

Yıllar önce AKP ve Cemaat arasında başlayan ancak siyasi çevrelerde herkesin "yok aslı, dedikodu, aramızı bozmaya çalışıyorlar" itirazlarının ardından patlayan savaşın şoku hala akıllarda.

A+A-

Şimdi de zun süredir sosyal medyada konuşulan Davutoğlu, Erdoğan çatışması iddialarında önemli bir gelişme yaşandı. Öyle ki artık işler dedikodu olmaktan çıktı, resmen açık açık yazılıp çizilmeye başlandı. Yazılıp çizilenlerin sahipleri ve kimlikleri de saklı, gizli, değil artık. İşin AKP açısından vahim tarafı bunları yazıp çizenlerin hiç biri muhalif kesimden değil. hepsi de Erdoğan ve Davutoğlu için yanıp tutuşan kimselerden.

Adeta AKP cephesinde deprem yaşanıyor ama ne Erdoğan'dan, Ne de Davutoğlu'ndan, "jet açıklamalar gelip" "yok öyle bir şey " denilmiyor. Oda tv son olayların perde arkasını haberleştirdi.

DARBE TOPLANTISI DÜZENLEDİ İDDİASI

Son dönem Hükümet medyasında Davutoğlu üzerinden başlayan tartışma mahkemeye taşınıyor. Bu kez konu Davutoğlu'nun Erdoğan'a karşı darbe amacıyla toplantı düzenlediği iddiası.

REİS DÖNEMİ BİTTİ HOCA DÖNEMİ BAŞLADI

Tartışmayı Habertürk'te konuşan Süleyman Özışık başlattı. Geçmişte Gülen Cemaati ile iyi ilişkileriyle de dikkat çeken Özışık, AKP-Cemaat kavgasında AKP tarafında yer almıştı. Özışık şunları söyledi: "Davutoğlu’nun etrafını saran kişiler, Davuoğlu’nun bu çevresi ‘Reis dönemi bitti, hoca dönemi başladı’ diye kampanyalar düzenledi ve beni bir toplantıya çağırdılar. ‘Hocam, şu şu medyadaki, şu şu isimleri, AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı’na yakın şu isimleri alaşağı edeceğiz, bizimle misin, değil misin’ dediler. Aklınızı kaybetmişsiniz dedim.”

HANGİ İSİMLERİ ALAŞAĞI EDECEKLERDİ

Tartışmayı büyüten ise Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur oldu.

FUAT UĞUR'UN KÖŞESİNDE YAZDIKLARI

"Süleyman Özışık’ı arayıp sordum. Açık ve samimi cevaplar verdi bana. Toplantıyı düzenleyen Davutoğlu’nun sosyal medya sorumlusuymuş. Ben adını bilmiyorum. Sordum ama söylemedi. Ancak 'Adını Mustafa Varank ile Süleyman Soylu’ya söyledim' dedi. Bu arada toplantı teke tek olmuş. Ancak zaman zaman Davutoğlu’nun diğer danışmanları Osman Sert ile Ali Sarıkaya telefonla katılıp aynı mealde sözler sarf etmişler. Süleyman’a 'Hangi medyadan hangi isimleri alaşağı edeceklermiş?' diye sorduğumda 'Bildiğin isimler abi' dedi ve sıraladı; Hilal Kaplan, Haşmet Babaoğlu, Ahmet Kekeç, Melih Altınok, Kurtuluş Tayiz ve aklınıza gelebilecek diğer malum yazarlar, gazete yöneticileri.

Süleyman Özışık neden böyle konuştu bilemiyorum. Harbi adamdır, belki ondan dedim. Ama 'Ne oluyoruz' diye içimden geçirmedim değil."

İKİ İSİMDEN SERT YANIT

Uğur'un büyüttüğü tartışmada adını verdiği Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen AKP Milletvekili Ali Sarıkaya ve Davtuoğlu'nun Basın Müşaviri Osman Sert çok sert yanıt verdi.

Her iki isim de sosyal medya hesaplarından iddianın sahibi Özışık ve Uğur'u hedef aldı.

Ali Sarıkaya sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: "Biz ilk günden bugüne davamızda hep aynı yerdeyiz, güç ve yeni yerler devşirme adına atılan iftiralara karşı 'hakikatler' galip gelecektir. Şu anki tek meselemiz Milletimizin geleceği adına çok önemli bir adım olan 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi' için referandum sürecinde çalışmak. Birlik ve beraberlik içinde çalışmamız gereken referandum döneminde gerçekleşen bu tür yalan açıklama ve yazılar ancak 'fitne' amaçlıdır. Biz bu tür hesaplı kitaplı 'fitne' açıklamalarını çok da ciddiye almadan milletimiz ve ülkemiz için "bir" olarak çalışmaya devam edeceğiz. Birliğimizi hedef alan bu yalan iddia sahipleri yargı önünde de ahirette de elbet hesap verecektir. Şimdi bize düşen davamız ve milletimiz için referandum sürecinde güçlü bir Türkiye adına çalışmaktır."

İŞTE SARIKAYA'NIN PAYLAŞTIĞI MESAJ

ali-1(2).jpg

BİR DE YAZILI AÇIKLAMA PAYLAŞTI3-162.jpg

 

BİR AÇIKLAMA DA OSMAN SERT'TEM GELDİ

4-104.jpg

 

TWİTTER'DE DAVUTOĞLU'NUN PARİS DEPREMİ

TWİTTER'DE DAVUTOĞLU'NUN PARİS DEPREMİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Paris Katliamını protesto yürüyüşüne katılması twitterde deprem yarattı . İşte paylaşılanlar

Davutoğlu'nun başını yiyen görüntüler

Davutoğlu'nun başını yiyen görüntüler

Bu günlerde Erdoğan'ın yanında çok önemli bir göreve getirileceği konuşulan Ahmet Davutoğlu'nun başı bu görüntülerden sonra derde girmiş ve koltuğunu Binali Yıldırım'a kaptırmıştı.

İlgili Haberler