Ağbaba’dan Bozdağ’a 'montaj' Tepkisi: "fetö’nün Kötü Bir Çırağı Gibi Konuşuyor"

Ağbaba’dan Bozdağ’a 'montaj' Tepkisi: "fetö’nün Kötü Bir Çırağı Gibi Konuşuyor"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ‘montaj’ videoyla ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin, "Recep Tayyip Erdoğan bir yalan söylüyor, alttakilerde o yalanları büyüterek, tekrar ediyorlar. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bugün yeni bir yalan söyledi. Güya Kandil’deki videoları biz çekiyormuşuz. Allah akıl fikir versin. Usta-çırak ilişkisini Bekir Bozdağ’a hatırlatmak lazım. FETÖ’nün kötü bir çırağı gibi konuşuyor. Bekir Bozdağ, geçmişte FETÖ’nün savunuculuğunu yapmış birisidir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ‘montaj’ videoyla ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin, "Recep Tayyip Erdoğan bir yalan söylüyor, alttakilerde o yalanları büyüterek, tekrar ediyorlar. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bugün yeni bir yalan söyledi. Güya Kandil’deki videoları biz çekiyormuşuz. Allah akıl fikir versin. Usta-çırak ilişkisini Bekir Bozdağ’a hatırlatmak lazım. FETÖ’nün kötü bir çırağı gibi konuşuyor. Bekir Bozdağ, geçmişte FETÖ’nün savunuculuğunu yapmış birisidir. İftira atıyor, manipülasyon yapıyor. Bekir Bozdağ’dan başka bir şeyde beklenmez. Bir seçim kampanyasından öte Türkiye bir iftira kampanyası ile karşı karşıya. Yalanlarla başladı, yalanlarla devam ediyor. İnşallah 28 Mayıs’ta yalanların bittiği bir dönemi hep beraber yaşayacağız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın montaj videoyla ilgili, "Sayın Kılıçdaroğlu her konuyu çarpıtıyor. Şimdi Kandil'den Murat Karayılan açıklama yaptı. Montaj mı? Çıksın desin. Videolar ortada. Kendileri çektiriyor. Kendileri yayınlıyor" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Ağbaba, şunları söyledi:

"2023 seçimleri tarihte yazılırsa bir seçim değil ‘iftira’ kampanyası olarak yazılır. Seçim kampanyası değil adeta bir iftira kampanyasıyla karşı karşıyayız. İmam-cemaat ilişkisi var. Recep Tayyip Erdoğan bir yalan söylüyor, alttakilerde o yalanları büyüterek, tekrar ediyorlar. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bugün yeni bir yalan söyledi. Güya Kandil’deki videoları biz çekiyormuşuz. Allah akıl fikir versin. Usta-çırak ilişkisini Bekir Bozdağ’a hatırlatmak lazım. FETÖ’nün kötü bir çırağı gibi konuşuyor. Bekir Bozdağ, geçmişte FETÖ’nün savunuculuğunu yapmış birisidir. İftira atıyor, manipülasyon yapıyor. Bekir Bozdağ’dan başka bir şey de beklenmez. Adalet Bakanı’nın ne noktaya geldiğinin görülmesi açısından da ibret verici bir vaka. Bülent Turan, Recep Tayyip Erdoğan, İbrahim Kalın ‘montaj’ diyor, Bekir Bozdağ da başka bir yalanla ortaya çıkıyor. Demek ki bu üç günlük süre içerisinde de kamuoyu büyük bir yalan kampanyasıyla karşı karşıya kalacak. Bu, diğer bakanların söylemlerinde de belli oluyor."

"HÜDA-PAR İLE BİR İLİŞKİMİZ YA DA YAKINLIĞIMIZ YOK"

Ağbaba, açıklamasınışöyle sürdürdü:

"Süleyman Soylu da "HÜDA-PAR ile önce kim görüştü" demiş. HÜDA-PAR ile biz görüşmedik. HÜDA-PAR ile bir ilişkimiz ve yakınlığımız yok. O da yalan üzerine kurulmuş bir siyasetçi. HÜDA-PAR ile görüştüğümüzü ya da ittifak teklifi yaptığımızı ispatlasın ben siyaseti bırakmaya hazırım, Süleyman Soylu eğer ispatlayamazsan sen siyaseti bırak. İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturuyorsun, utanmadan yalan söylüyorsun.”

“KARA BİR PROPAGANDA İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin Millet İttifakı’nın ekonomik vaatleriyle ilgili "EYT maaşlarınıödemeyecekler" ifadesini de eleştiren Ağbaba, "Bakanlar yalan söylerde AKP’li siyasetçiler durur mu? Nurettin Canikli, geldiğimiz zaman EYT maaşlarınıödeyemeyeceğimizi söylemiş. EYT’yi çıkaran, çıkarılmasını zorlayan biziz. Bu konuda yalan söylüyor. Bir kara propaganda var. "Maaşlarıödeyemeyecekler, emekli maaşlarınıödeyemeyecekler" gibi bir kara propaganda ile karşı karşıyayız. Bir seçim kampanyasından öte Türkiye bir iftira kampanyası ile karşı karşıya. Yalanlarla başladı, yalanlarla devam ediyor. İnşallah 28 Mayıs’ta yalanların bittiği bir dönemi hep beraber yaşayacağız" değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı