ADİL ÖKSÜZ'ÜN SIRDAŞININ TELEFONUNDAN O GENERAL ÇIKTI

ADİL ÖKSÜZ'ÜN SIRDAŞININ TELEFONUNDAN O GENERAL ÇIKTI

Batmaz’a, darbe gecesi Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı 143. filo koridorundaki görüntüleri de soruldu.

A+A-

Darbenin kilit ismi olduğu ve MİT ile ilişkisinin bile bulunduğu iddia edilen, darbe gecesi Akıncı üssü civarında yakalananlar içerisinde tek olarak serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karışan Adil Öksüz ile ilgili, çok konuşulacak yeni bilgiler ortaya çıktı.

NEDEN YAKALANAMADI

Darbeye karışan çok sayıda askeri ve sivil kamu görevlisinin, kısa süre içerisnde yakalnmasına rağmen, yakalanıp, soruşturmaya alındıktan sonra, savcılık itirazlarına rağmen serbest bırakılan Adil Öksüz'ün, derin ilişkileri kafa karıştırmaya devam ediyor. İşte ayrıntılar.

177 KEZ NE GÖRÜŞÜLDÜ

1’inci Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi ve JFAC Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Recep Ünal ile darbenin kritik isimlerinden Adil Öksüz arasında 177 kez telefon görüşmesi gerçekleştiği tespit edildi. Milliyet’ten Türker Karapınar’ın haberine göre; 15 Temmuz darbe girişimi öncesi Amerika’ya birlikte giden örgütün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz ile FETÖ’nün mahrem imamlarından olduğu iddia edilen Kaynak Holding’e bağlı Kaynak Kağıt A.Ş.’nin genel müdürü Kemal Batmaz, yine birlikte 13 Temmuz günü İstanbul’a dönmüşlerdi. 

021120161442243179858.jpg

GÖRÜNTÜLERE TESADÜF DEDİ

Öksüz ve Batmaz’ın İstanbul Atatürk Havaalanı’nda yan yana yürüdükleri, konuştukları görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Batmaz’ın ikinci kez ifadesi alındı. Batmaz, ifadesinde, “Öksüz ile birlikte görüntülerde yan yana yürüyor olmamız tesadüftür. 

Bir şeyler konuşuyor olmamız tesadüftür. Belki bir şey sormuş, ben de cevaplamış olabilirim. 
Ne konuştuğumuzu hatırlamıyorum” dedi. Batmaz’a, darbe gecesi Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı 143. filo koridorundaki görüntüleri de soruldu. 

kemal_batmazin_kim_oldugu_ortaya_cikti_1478121736_13.jpg

O GÖRÜNTÜLERDE Kİ KİŞİ BEN DEĞİLİM

Batmaz, “ABD dönüşünde Atatürk Havalimanından elde edilen görüntülerdeki kişi benim. Ancak darbe gecesi benim Akıncı Üssü’nde 143. filoda olduğuma ilişkin görüntülerdeki kişi ben değilim” dedi.

BÖYLE BİR GÖRÜŞMEYİ HATIRLAMIYORUM

Adil Öksüz tarafından kullanıldığı tespit edilen hat ile 2010 yılı itibarıyla 925 kez görüşme yaptığının tespit edildiği belirtilerek, Öksüz’ü tanıyıp tanımadığı tekrar soruldu. Batmaz, “Öksüz ile 2010’lu yıllarda görüşme yaptığımı hatırlamıyorum” dedi. 

tam_tuvalete_atacakken_yakalanmis_1474517754_3341.jpg

Batmaz’a, Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım’ın kullandığı hat ile 2010 yılı sonrasında 1100 adet telefon görüşmesi yaptığının tespit edildiği belirtilerek, tekrar Öksüz’ü tanıyıp tanımadığı soruldu. Batmaz, “Ben Adil Öksüz’ün kayınbiraderi olduğunu öğrendiğim Abdulhadi Yıldırım ile yaklaşık 8-10 yıldır tanışırım. 

Fakat Adil Öksüz’ü tanımam. Ancak kendisinin hangi ortamda ve hangi vesile ile tanıdığımı hatırlamıyorum. Yıldırım’ın en son ABD’de oto galeri işi yaptığını biliyorum” dedi.

ÜNAL İLE 177 KONUŞMA

fethullahci-teror-orgutune-feto-bagli-bir-grup-askerin-kalkistigi.jpg

Batmaz’a, 1’inci Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi ve JFAC Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Recep Ünal ile Adil Öksüz arasında 177 kez ve Ünal’la kendisi arasında da 62 kez telefon görüşmesi gerçekleştiğinin tespit edildiği belirtilerek, Öksüz ve Ünal’ı tanıyıp tanımadığı soruldu. 

Batmaz, “Ben Recep Ünal’ı tanımıyorum. Şirket hatlarımdan ya da başkası adına kayıtlı ve benim kullandığım iddia edilen hatlardan telefon görüşmesi de yapmadım” dedi. Batmaz, ifadesinin ardından tutuklu bulunduğu Sincan cezaevi’ne geri götürüldü.

İlgili Haberler