AÇIKLAMA YAPARKEN; BİNALİ YILDIRIM'A DOLAR ŞOKU

AÇIKLAMA YAPARKEN; BİNALİ YILDIRIM'A DOLAR ŞOKU

Bu ufak tefek inişler çıkışlar küresel şartlardan dolayı olabiliyor. Bunlar geçici şeyler... Bizim tedbirlerimiz ise orta ve uzun vadeli" diye yanıt verdi.

A+A-

Binali Yıldırım ekonomik tedbirleri açıklarken dolar yine yükseldi. Bunu soran gazetecilere ise bakın ne yanıt verdi.

SON 2 GÜNDÜR DÜŞÜYORDU

Son iki gündür düşme eğiliminde olan döviz, bugün akşam saatlerinde yeniden yükselmeye başladı. Gün içinde 3.35’in altına düşen dolar 17.30 sıralarında 3.4745’e çıktı.
Euro da gün içinde 3.6212’leri görürken akşam saatlerinde 3.7028’e çıktı.

DRAGHİ ETKİSİ

Dövizdeki yükselme, başbakan Binali Yıldırım’ın geçen Cuma günü yapılan EKK kararlarını açıkladığı sırada yükselirken bunun Avrupa Merkez Bankası Draghi’nin gerçekleştirdiği basın toplantısından da etkilendiği belirtiliyor. Draghi, yaptığı açıklamalarda güçlü bir Euro bölgesi izlenimi verdi.

BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPARKEN DOLAR FIRLADI

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu sonrasında gazetecilere alınan kararları açıkladığı sırada dolar ve avro fiyatları zirveye tırmandı. Gün içinde gerileyen Dolar/TL 3,4922'ye yükseldi, avro ise 3,7199'u gördü. 

BUNLAR GEÇİCİ ŞEYLER DEDİ AMA

Bunun ardından Yıldırım'a fırlayan dolar soruldu. Yıldırım konuşması sırasında değer kazanan dolara ilişkin olarak "Piyasalardaki dalgalanmalar şu bir kaç günde iniş trendindeydi kurlar. Bu ufak tefek inişler çıkışlar küresel şartlardan dolayı olabiliyor. Bunlar geçici şeyler... Bizim tedbirlerimiz ise orta ve uzun vadeli" diye yanıt verdi.