Abdullah Öcalan Ergenekon'un gizli tanığı

Abdullah Öcalan Ergenekon'un gizli tanığı

A+A-

ABDULLAH ÖCALAN GİZLİ TANIK

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan müthiş iddia.


Ergenekon davasının 44 gizli tanığından biri de Abdullah Öcalan’dır.


Gizli tanık beyanları üzerine kurgulanan davada 5 yıldan bu yana aydınlar, yazarlar, gazeteciler, bilim insanları, siyasetçiler ve komutanlar yargılanmaktadır.


Bir süre önce Ergenekon davasının gizli tanıklarından biri açıklandı. Bunun 33 askerin şehit edilmesinde emir veren terör örgütü lideri Şemdin Sakık’ın olduğu ortaya çıktı.


Yıllarca terörü yöneten liderlerin tanıklığında, terörle mücadele edenlerin yargılandığı bir noktaya gelindi.
Bu durum hayret ve dehşet vericidir.Ergenekon davasının geriye kalan 43 gizli tanığının güvenilirliği, itibarı ve dolayısıyla davanın ciddiyeti kalmamıştır.
Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’la yapılan görüşmeler ve Öcalan’ın sayın mertebesine yükseltilmesi son günlerde sıradan bir olay haline gelmiştir.

Abdullah Öcalan, 2 Nisan 2007 tarihinde “Türkiye’de bir milliyetçi kanat var… Ben bunlara kızıl elma ittifakı demiştim… Bunlar arkasına eskisi gibi TÜSİAD, AB ve ABD desteğini alamamaktadırlar.Bu kesimler milliyetçi akımdan desteğini çekmişlerdir. Bu akım ikinci dünya savaşından sonra Hitler faşizmi gibi AB rotasında beş-on yıl içerisinde yargılanacak. Bunu kesin biliyorum…”
8 Ağustos 2008 tarihinde ise terörist başı Öcalan, Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’e seslenerek : “ Ergenekon savcısı isterse gelip benimle görüşebilir.Ben bu konudaki bilgilerimi ve görüşlerimi savcıya söyleyebilirim… Benim bu konuda görüşlerim alınmalı…” demiştir.

Görünen o ki , bugüne kadar ulusalcıları tasfiye amaçlı bir tertip ve kurgu olduğu ısrarla vurgulanan Ergenekon davasının gizli tanıklarından biri de ABDULLAH ÖCALAN’dır
Bir terör örgütü lideri olan Şemdin Sakık’ı gizli tanık yapan anlayışın bu görüşmeler ve açıklamalar trafiği dikkate alındığında Abdullah Öcalan’ı da gizli tanık olarak kullanıldığı kesinlik kazanmıştır.

Bülent Tezcan / CHP Genel Başkan Yardımcısı