A.Gücü'nün AKP Sevdalısı Eski Başkanı Hakkında Suç Duyurusu

A.Gücü'nün AKP Sevdalısı Eski Başkanı Hakkında Suç Duyurusu

Ankaragücü yönetimi, cezaevinde bulunan eski Ankaragücü eski başkanı Bent Ahlat hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

A+A-
 
A.Gücü eski başkanı hakkında suç duyurusu
07.01.2013 18:48
 
Ankaragücü yönetimi, cezaevinde bulunan eski Ankaragücü eski başkanı Bent Ahlat hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 
Başkent yönetimi, Bent Ahlat hakkında zimmetine para geçirmek, görevi kötüye kullanmak ve kulüp muhasebe evraklarını kendisinde bulundurmak iddialarıyla 2013/2851 nolu dosya evrak numarası ile Cumhuriyet Savcılığı'na bugün suç duyurusunda bulundu. Ankaragücü yönetiminden yapılan açıklamada, "Geçmiş dönemlere ait muhasebe kayıtlarını incelediklerini ve kusuru bulunan eski yöneticiler hakkında da yasal işlem yaptıracağız. Kim Ankaragücü'nün bir kuruşuna tenezzül etmişse, onlardan yargı önünde hesap soracağız. Borç bırakan tüm yönetimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyoruz. Herkes ödeme yaptığını iddia ediyor, ama ortada 80 milyon liralık bir borç var. Hangi yönetimler nasıl borçlandıysa ortaya çıksın. Borç bırakan tüm yönetimler hakkında suç duyurunda bulunacağız" ifadelerini kullanıldı
 
İşte Bent Ahlat ile ilgili 14.11.2012 tarihli haber

Ankaragücü'nde görevinden alınan kulüp başkanı Bent Ahlat'ın, kulüpten 13 sayfa faturayı gizlice alarak, Ankaragücü'nün Türkiye Futbol Federasyonu'ndan alacaklarına karşılık 8 milyon 203 bin TL'lik fatura kestiği iddia edildi.
 
İcrada ilk sıradaki eski patronu Ahmet Gökçek yönetiminde bulunan Mustafa Akan'ın parasını almasını sağlama düşüncesinde olduğu öne sürülen Ahlat'ın planının ise yönetim tarafından son anda engellendiği öğrenildi.
Ankaragücü Kulübü'nden alacaklı olan eski yöneticiler, kulübün tüm gelirlerine haciz koydurmuştu. Başkent kulübü, hacizcilerin TFF'deki alacaklarını almamaları için uzun zamandır Futbol Federasyonu'na fatura kesmezken, icracılar da bu nedenle alacaklarını alamıyordu. Ankaragücü başkanı olan ve yönetim kurulu tarafından 11.09.2012 tarihinde görevinden alınan Bent Ahlat'ın ise iddia edilen gizli planı dün ortaya çıktı. Görevinden alınan ve hakkındaki yasal sorunlar nedeniyle bir aydır arandığı ifade edilen Bent Ahlat'ın, eski patronu olduğu Mustafa Akan için yaptığı öne sürülen planı şu şekilde:
Hakkında yasal olmayan bir olayla ilgili araması bulunan ve bir aydır ortada olmayan Ankaragücü Kulübü Başkanı Bent Ahlat, Ankaragücü Kulüp tüzüğüne göre, yönetimin çoğunluk kararı ile 11.09.2012 tarihinde görevinden alındı. Ahlat'ın bu tarihten önce Ankaragücü takımının deplasmanda bulunduğu ve tesislerin boş olduğu 11.03.2012 tarihinde gece geç saatlerde kulübe gelerek muhasebeye girdiği iddia edildi. Deplasmandan dönen Ankaragücü yönetimi ise konuyu öğreniyor ve yapılan araştırma sonucunda kulüp muhasebesinden 13 sayfa (13 adet) faturanın çalındığı yönetim tarafından belirtildi. Daha sonra yapılan araştırmalar sonunda ise faturalardan birinin Türkiye Futbol Federasyonu'na kesildiği tespit edildiği açıklandı. Bu gelişme üzerine Ankaragücü yönetiminin İstanbul'a giderek, olaya müdahalede bulunduğu belirtildi. Federasyon, Ankaragücü alacakları için Bent Ahlat tarafından kesilen 8 milyon 203 bin TL'lik faturayı işleme koyduğu yönetim tarafından doğrulandı. Asıl tesadüf ise burada başlıyor. Faturaları çaldığı iddia edilen Bent Ahlat'ın, eski patronu Söğüt İnşaat'ın sahibi Mustafa Akan ile anlaştığı ve Akan'ın da TFF'deki ilk sıradaki icracı olduğu yönetim tarafından öğreniliyor. Akan'ın ise, Ankaragücü Kulübü'ne koyduğu hacizlerinden geriye kalan alacağının 3 milyon 800 bin TL olduğu öğreniliyor. Bu gelişmeler üzerine Ankaragücü yönetiminin yaptığı itirazı TFF kabul ediyor ve şartlı olarak faturayı iptal ediyor. Bent Ahlat'ın oyunu bozularak patronu Gökçek'ler yönetiminde olan Mustafa Akan'a icradan 3 milyon 800 bin TL'nin ödenmesi son anda durduruluyor. Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ise şartlı olarak iptal ettikleri faturanın karşılığında ayrı bir fatura istiyor. Köşeye sıkışan Ankaragücü yönetimi bu şartı kabul ediyor ve TFF'ye yeni bir fatura kesiyor. TFF, icra ile gelen alacaklılara Ankaragücü Kulübü'nden fatura almadan ödediği 4 milyon 303 bin TL'lik faturayı alarak kendi parasını kurtarıyor. Yönetimin yaptığı açıklamada ise, geri kalan 3 milyon 900 bin TL'nin ise fatura kesilmediği için Ankaragücü'nün parası olarak TFF'de kalmasının sağlandığı belirtiliyor.


Birde Otel Faturası Rezaleti Olayı Var

Ankaragücü'nün eski başkanı olan Bent Ahlat'ın her gün yeni bir rezaleti ortaya çıkıyor...
 Haber Detayı 17 Kasım 2012 | 14:19
 
 
Ankaragücü'nün eski başkanı olan ve işlediği bir suçtan cezaevinde bulunan Bent Ahlat'ın, borçlu olduğu otele eski bir Ankaragücü yöneticisinin sahibi olduğu şirketi kendisine borçlu gösterip düzenlediği 4 bin TL'lik sahte senedi verdiği ortaya çıktı.
Otel sahibi, senedin tarihi geldiğinde Bent Ahlat'a ulaşamayınca, Ankaragücü kulübünü arayarak senet konusunu aktardı. Bu gelişme üzerine kulüp yetkililerinin, eski yöneticinin şirketini arayarak durumu anlatmasıyla, yapılan sahte senet olayının ortaya çıktığı belirtildi. Bu gelişme üzerine Gençtürk Limited Şirketi, adlarına düzenlenen sahte senet olayını İstanbul Savcılığı'na intikal ettirdi. 12 Kasım 2012/ 44291 nolu kayıt numarası ile evrakta sahtecilik suçundan Bent Ahlat hakkında suç duyurusunda bulundukları öğrenildi.
Sahte senet olayının ise yetkililer tarafından şu şekilde geliştiği açıklandı:
Bent Ahlat, 3 ay önce Ankara'da bulunan bir otelde "Ankara Sevdalıları" adı altında, genç iş adamlarını ve şu an Ankaragücü kulübünde yönetimde bulunan birçok ismi bu yemeğe davet etti. Otel, bu yemeğin faturasını 8 bin TL olarak Ahlat'a kesti. Ahlat'ın, 4 bin TL'lik bir senet vererek, 4 bin TL'yi de nakit vereceğini ifade ettiği belirtildi. Ancak senedin tarihi gelince olayın iç yüzü ortaya çıktı. Bent Ahlat, Ankaragücü eski yöneticisinin şirketini kendisine borçlu gibi gösteren bir senet hazırlayıp, imzalayarak otel yetkililerine verdi. Kalan 4 bin TL'nin ise Bent Ahlat ile anlaşma yapan otel müdürünün maaşından kesildiği belirtildi.
 

BENT AHLAT KİMDİR?

İş adamı kimliğiyle tanınan Bent Ahlat daha önce de adaylığını koyduğuna yönelik haberler çıkmış, ancak kulüp üyesi olmadığı yönünde çıkan haberler neticesinde aday olmadığını açıkladığı yönünde haberlerle basında yer almıştı.

Bent Ahlat Ceza evine girmeden önce,müteahhitlik işiyle uğraşıyordu.

Ankara Sevdalıları Platformu’nun organizasyon ve koordinasyonunu yapan Ahlat, ocak ayında yaptığı bir açıklamada, AKP’nin temmuzda yaptığı Ankara İl Başkanlığı’na yeşil ışık yakmıştı. Ahlat, AKP’nin Ankara İl Başkanlığı’yla ilgili, “AKP Ankara İl Kongresi muhtemelen temmuz ayı sonuna doğru yapılacaktır. Şu anki yönetim ilçe kongrelerini yapmaya çalışıyor. Başkanlık konusunda genel merkez başta olmak üzere AKP içerisindeki ilgili kurulların kararını beklemek gerekir. Şunu herkes iyi bilmeli; AKP çatısı altında sevdamız olan Ankara’ya hizmet aşkımızdır. AKP’den başka partimiz de, Ankara’dan başka sevdamız da yoktur” açıklamasını yapmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.