54 GAZETECİ VE İŞADAMINA KHK ŞOKU

54 GAZETECİ VE İŞADAMINA KHK ŞOKU

Ekrem Dumanlı ile gazeteci-yazarlar Bülent Keneş, Hilmi Yavuz, Mümtazer Türköne, Şahin Alpay'ın da aralarında bulunduğu

A+A-

İstanbul 11.Sulh Ceza Hâkimliği, 'FETÖ' soruşturmasında çoğu tutuklu durumda olan 54 gazeteci ve yazarın tüm mallarına el konulmasına karar verdi.Kaynak: 54 gazeteci ve yazarın mal varlığına FETÖ'den el konuldu 

ÜNLÜ GAZETECİLER VAR

Silahlı Terör Örgütü'ne üye olmak suçundan aralarında Cevdet Türkyolu, Abdullah Aymaz ve kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteci-yazarlar Mümtazer Türköne, Bülent Keneş ve Hilmi Yavuz gibi isimlerin bulunduğu 54 şüphelinin malvarlıklarına el konulmasına karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ / PDY Silahlı Terör Örgütü'ne üye olmak suçundan 54 şüpheli hakkında 30 Kasım 2016'da el koyma kararı konulması talep edildi.

ÖRGÜTE FİNANSMAN DESTEĞİ

Talebi değerlendiren İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği de şüphelilerin terör örgütüne finansman desteği sağladıkları, yahut terör örgütü üyesi olmalarının verdiği avantajla malvarlığı elde ettikleri, elde ettikleri malvarlığını terör örgütünün hizmetine sundukları yönünde yeterli şüphe bulunduğu, bir kısım şüphelilerin mal kaçırmaya çalıştıklarını dikkate alarak talebi kabul etti.

KHK İLE EL KONULDU

Mahkemenin 1 Aralık'ta verdiği kararda Cevdet Türkyolu, Abdullah Aymaz, kapatılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile gazeteci-yazarlar Bülent Keneş, Hilmi Yavuz, Mümtazer Türköne, Şahin Alpay'ın da aralarında bulunduğu 54 şüpheliye ait taşınmaz mallara, ulaşım araçlarına, banka hesaplarına, kıymetli evraklara ve ortağı olduğu şirketlerdeki ortaklık paylarına 668 sayılı Kanun Hakkında Kararname uyarınca el koyulmasına karar verildi.

BUNU DAİZLEMEK İSTERSENİZ TIKLAYIN

22-021.jpg