4 VAN MİLLETVEKİLİNE FEZLEKE ŞOKU

4 VAN MİLLETVEKİLİNE FEZLEKE ŞOKU

HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan, Nadir Yıldırım, Tuğba Hezer Öztürk ile Bedia Özgökçe Ertan hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığı PKK lı terörist cenazelerine ve Abdullah Öcalan için yapılan yürüyüşlere katıldıkları gerekçesi ile fezleke hazırladı.

A+A-

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'li dört Milletvekili hakkında terör örgütü propagandası yapmak ve terör örgütüne üye olmak suçlarıyla fezleke hazırladı.Terör örgütü lideri Abdullah ÖCALAN için düzenlenen yürüyüşlere ve PKK'lı terörist cenazelerine katılan milletvekilleri için düzenlenen fezlekelerin Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderildiği belirtildi. Söz konusu Milletvekillerinden Tuğba Hezer Öztürk'ün yurtdışında olduğu ve hakkında yakalama kararı da çıkartıldığı biliniyor. Daha önce hakkında açılmış iki dava bulunan ÖZTÜRK için iki kere ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi bulunuyor.Haklarında fezleke hazırlanan diğer Milletvekilleri Lezgin Botan, Nadir Yıldırım ve ile Bedia Özgökçe Ertan.


ERDOĞAN'IN BAŞKANLIK ANKETİNDE SÜRPRİZ SONUÇLAR

ERDOĞAN'IN BAŞKANLIK ANKETİNDE SÜRPRİZ SONUÇLAR

Kadir has Üniversitesinin her yıl gerçekleştirdiği bir araştırmadan çok ilginç sonuçlar çıktı. Önceki anketler gibi Erdoğan'a başkanlık konusunda yine kötü haber var.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN HDP'YE AĞIR SÖZLER

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN HDP'YE AĞIR SÖZLER

Tunceli'de PKK'lılarla çıkan çatışmada şehit olan polis M. Savaş Kale'nin cenaze töreninde Emniyet Müdürü, PKK'ya, HDP'ye ve polise saldıran halka çok ağır sözler söyledi gibi haberler yapıldı ama emniyet müdürü söylenmesi gerekeni söyledi.

İlgili Haberler