4 İLDE OKULLARA KAR TATİLİ

4 İLDE OKULLARA KAR TATİLİ

Kar yağışının yurdu etkisi altına alması ile birlikte bazı illerde okulların tatil edildiği açıklandı. 

A+A-

 

BU GÜN OKULLARDA KAR TATİLİ VAR

16 Şubat Perşembe hangi illerde okullar tatil? Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada kar yağışlarının devam edeceğini, vatandaşların tedbirli olmasını belirtti. 4 ilde ise yarın için bazı ilçelerde okulların tatil edildiği açıklandı. İstanbul, Ankara, Konya, Van, Hakkari

ORDU

Ordu’da etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 6 ilçede okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Gölköy, Kabadüz, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinde 15 Şubat Perşembe günü eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı. 

-rdu-da-okullar-tatil-mi-640x360.jpg

RİZE

Rize'nin Güneysu ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi. Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, yaptığı açıklamada, ilçede etkili olan kar yağışının ardından buzlanma nedeniyle bugün eğitim öğretime ara verildiğini belirtti.
Baydaş, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelinde bir gün idari izinli sayılacağını ifade etti.

57a56a44eb10bb14d8a5be22.jpg

ŞIRNAK'TA EĞİTİME KAR ENGELİ
Şırnak, Van'ın Bahçesaray, Çatak, Başkale ve Gevaş ilçeleri, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi ve Rize'nin Güneysu ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime bir gün ara verildi. Kar yağışı nedeniyle Şırnak il merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

TÜRKİYE GENELİ ANLIK HAVA DURUMU RAPORU

Alınan bilgiye göre, dünden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

VAN'IN 4 İLÇESİNDE YARIN OKULLAR TATİLbe9d783b61baf2d5142459d086d56ea9_1161350_620x410jpg_610x375.jpeg

Van'ın 4 ilçesindeki okullar ile Edremit ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullarda kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Bahçesaray, Çatak, Başkale, Gevaş ve Edremit ilçelerinde yoğun kar ve olumsuz hava koşullarının etkili olduğu bildirildi.

rizede_okullar_tatil_mi_edildi_rize_okullar_kac_gun_tatil_1481011212_3024.jpg

Açıklamada, yolların kapalı olması ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle Edremit ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Bahçesaray, Çatak, Başkale ve Gevaş ilçelerindeki tüm okullarda eğitime bugün ara verildiği kaydedildi.

HAKKARİ'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Yüksekova ilçesinde gece saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışı nedeniyle tüm okulların bugün tatil edildiğini duyurdu.

HAYAT'DA SIR CİNAYET;GENÇ KIZ KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜ

HAYAT'DA SIR CİNAYET;GENÇ KIZ KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜ

Abla, Üniversiteli Kardeşini Uyurken Tabancayla Öldürdü!

ONLAR KONVOYLA KAR TEMİZLİYOR BİZ CUMAYA GİDİYORUZ

ONLAR KONVOYLA KAR TEMİZLİYOR BİZ CUMAYA GİDİYORUZ

Kanada, ABD ve İskandinav ülkelerinde 3 ay boyunca yağan kar ulaşımda aksaklıklara neden olmazken bizde 2 gün yağan kar hayatı neden felç ediyor izleyelim.

İlgili Haberler