33 yıllık genelev kapatıldı

33 yıllık genelev kapatıldı

'1 Mart itibariyle biz işlemleri tamamladık'

A+A-
33 yıllık genelev kapatıldı

'1 Mart itibariyle biz işlemleri tamamladık'

Onur BAYRAM/ AFYONKARAHİSAR
12.03.2013 10:54
 
 
 
 
Videoyu izlemek için
TIKLAYINIZ AFYONKARAHİSAR'da Belediye Başkanı Ak Partili Burhanettin Çoban, kentte 1980 yılından beri faaliyet gösteren genelevin 1 Mart 2013 tarihi itibarıyla kapatıldığını açıkladı. 
 
Genelevi işleten A.U. ile Kasım 2012'de görüştüklerini ve kapatılması için söz aldıkları anlatan Başkan Çoban, patroniçe olarak adlandırılan işyeri sahibinden, bu konuda daha önce yazılı dilekçe aldıklarını hatırlattı.
 
1 Mart'ta işyeri sahibinin genelevi kapatmak için belediyeye başvurduğunu vurgulayan Başkan Çoban, "İşyeri sahibinin isteğiyle kapama işlemi yaptık. Kendisi zaten son birkaç yıldır kar elde edemediğini belirtti. Belediyemize müracaat etti. Gerekli işlemler yapıldı. 1 Mart itibariyle biz işlemleri tamamladık. Emniyet Müdürlüğü de binayı mühürledi" dedi.
 
Başkan Burhanettin Çoban, mevcut binanın ise mülk sahibi tarafından yıktırılacağını kaydetti.
 
Afyonkarahisar'da geçen yıl piknik alanları hariç kamuya açık alanlarda alkol kullanımı ve satışının Kabahatler Kanunu kapsamında yasaklanması tartışma yaratmıştı. Kentte belediye otobüsleriyle de kadınlar, semt pazarının kurulduğu haftanın iki günü, ücretsiz taşınıyor.