15 TEMMUZ PROPAGANDASI ÇOCUK DERGİSİNE KADAR GİRDİ

15 TEMMUZ PROPAGANDASI ÇOCUK DERGİSİNE KADAR GİRDİ

Çocuklara Erdoğan rejimi propagandasının yapıldığı derginin sponsorları ise Cumhurbaşkanlığı, THY, Sabah "gazete"si ve Turkcell...

A+A-

Erdoğan iktidarının gelecek kaygıları arttıkça propoganda yöntemlerinde sınırlar genişliyor. Artık darbe girişimi bile propoganda konusu oluyor. İşte sol haberde yer alan ayrıntılar.

SPONSORLARIN NE KADAR BAĞIŞLADIĞI BİLİNMİYOR

Erdoğan rejimi, 15 Temmuz darbe girişimini 4-6 yaş arasına hitap eden çocuk dergilerine soktu. Bilge Minik ve Bilge Çocuk adlı dergide, "O gece çocuklar da dışardaydı" başlıklı söyleşide 14 yaşında ve türbanlı bir çocukla yapılan söyleşiye yer verildi, çocuğun "gazi" olduğu öne sürüldü.

Çocuklara Erdoğan rejimi propagandasının yapıldığı derginin sponsorları ise Cumhurbaşkanlığı, THY, Sabah "gazete"si ve Turkcell...

ÇOCUK DERGİLERİNE KADAR GİRDİ

Erdoğan ve AKP rejimi, 15 Temmuz darbe girişimini her alanda kullanmaya devam ediyor. Okulların açıldığı ilk hafta ülkenin tüm okullarında "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" adı altında gerçekleşen Erdoğan ve AKP propagandası, şimdi de çocuk dergilerine sıçradı. 

14 YAŞINDAKİ TÜRBANLI ÇOCUĞUN "GAZİ" OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

4-6 yaş arasına hitap eden Bilge Minik ve Bilge Çocuk adlı dergilerde 15 Temmuz darbe girişimi konusu işlendi. 14 yaşında ve türbanlı bir çocukla yapılan söyleşide, söz konusu çocuğun "gazi" olduğu belirtildi. Hırka-i Şerif Ortaokulundan mezun olan 14 yaşındaki Adviyye adlı çocuk, 15 Temmuz gecesi ailesiyle birlikte nasıl sokağa çıktıklarını anlattı. 

4 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA DUA EĞİTİMİ

Dergide ayrıca Zeynep'in duası adlı bir resimli hikayeye de yer verildi. 

DERGİNİN SPONSORLARI TANIDIK: THY, SABAH, TURKCELL... 

Çocuklara Erdoğan ve AKP rejimi propagandası yapılan derginin sponsorlarının ise Cumhurbaşkanlığı, Türk Hava Yolları, yandaş Sabah "gazete"si ve Turkcell olması dikkat çekti.