Vücudunda 5'ten fazla ben olan okusun

Vücudunda 5'ten fazla ben olan okusun

Amerika'da 20 yıl süren ve yaklaşık 150 bin kişi üzerine yapılan çalışma sonucu vücudunda 5'ten fazla ben kullanılan kadınların kansere yakalanma riskinin daha fazla olduğu ortaya çıktı

A+A-

Vücudunda fazla beni bulunan kadınların meme kanserine yakalanma riskinin diğerlerinden daha fazla olduğu belirlendi. 

SOL KOLUNUZDA KAÇ "BEN" VAR

Bloomberg HT'de yer alan habere göre ABD'deki Indiana Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, sol kolunda en az 15 beni bulunan kadınların meme kanserine yakalanma riskinin hiç beni bulunmayanlardan yüzde 35 fazla olduğunu gösterdi.

Araştırmada ayrıca, menopoz sonrasında 6 ya da daha fazla bene sahip kadınlarda östrojen ve testosteron seviyesinin, hiç beni bulunmayanlardan daha yüksek olduğunu belirten bilim adamları, ben ve meme kanseri bağlantısının cinsiyet hormonlarından kaynaklanıyor olabileceğini vurguladı.

Yaklaşık 20 yıl 74 bin 523 hemşire ve 89 bin 902 Fransızca öğretmeninin verilerini inceleyen bilim adamları ben sayısının teorik olarak meme kanseri riskini gösterdiğini ancak bunun pratikte nasıl yorumlanacağının henüz bilinmediğini belirtti. 

Araştırmanın sonuçları "Public Library Of Science Medicine" dergisinde yayımlandı.

Araplardan bulaşık yıkamada devrim gibi buluş

Araplardan bulaşık yıkamada devrim gibi buluş

Sosyal medyada dolaşan bir videoda Arapların bulaşık yıkamada ne denli hızlı bir yol keşfettikleri şaşkınlıkla izleniyor.

Erdoğan'ın montaj filmi sosyal medyayı salladı

Erdoğan'ın montaj filmi sosyal medyayı salladı

Türkiye ABD'nn başlattığı ekonomik yaptırımlar sonucu Dolar artışı ile ekonomik bir batağa doğru sürüklenirken taraftarları birbirinden ilgin " Kahraman Erdoğan" filmleri montajlıyor.

İlgili Haberler