ODTÜ için bir çok sanatçı'dan destek yağıyor

ODTÜ için bir çok sanatçı'dan destek yağıyor

Ünlü sanatçı Haluk Levent ile başlayan ve Akademisyenler Müzisyenler sanatçılar siyasetçiler tüm Türkiye genelinde ODTÜ Uluslararası Bahar Şenlikleri'nin yapılması için destek mesajları paylaşılıyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü, 'Uluslararası Bahar Şenliği'nin maddi yetersizliklerden dolayı yapılamayacağını açıklamasının üzerine başta Haluk Levent olmak üzere birçok sanatçı harekete geçmişti. Rektörlüğün kararına tepkiler gelirken, şenliğin yapılması için çok sayıda sanatçı, akademisyen, siyasetçi, müzisyen, tiyatro oyuncusu destek mesajları paylaşarak koşulsuz, "Biz de geliriz" desteğinde bulunuyor.

ODTÜ Rektörlüğünün bu yılki Uluslararası Bahar Şenliği ile ilgili yaptığı “Üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33. Bahar Şenliği'nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız” açıklaması sanatçıları harekete geçirdi. Onlarca sanatçı, şenliğe ücret almadan katılacağını açıkladı. Gözler rektörlüğe çevrildi.

Haluk Levent,Sıla,Mor ve Ötesi,Kalben,Atilla Taş,Ahmet Mümtaz Taylan,Şevval Sam,Aylin Aslım,Levent üzümcü,Gülsin Onay,Bulutsuzluk Özlem,Athena,Can Bonmo, Mehmet Aslantuğ,Tolga Sağ gibi sanatçı,tiyatro oyuncusu ODTÜ bahar şenliklerine destek vereceklerini açıkladı.

İlgili Haberler