ODTÜ 26 Ocak'ta Demokrasi Konuşacak

ODTÜ 26 Ocak'ta Demokrasi Konuşacak

ODTU Ataturkcu Dusunce Toplulugu, Ugur Mumcu Arastirmaci Gazetecilik Vakfi tarafindan bu yil 20.si duzenlenecek olan "Adalet ve Demokrasi Haftasi" etkinlikleri kapsaminda düzenlenecek olan,"Turkiye'de Demokrasi" konulu bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

A+A-

ODTÜ, Demokrasiyi Konuşacak.
ODTU Ataturkcu Dusunce Toplulugu, Ugur Mumcu Arastirmaci Gazetecilik Vakfi tarafindan bu yil 20.si duzenlenecek olan "Adalet ve Demokrasi Haftasi" etkinlikleri kapsaminda düzenlenecek olan,"Turkiye'de Demokrasi" konulu bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

26 Ocak 2013 Cumartesi gunu 11:00-12:30 saatleri arasinda gerceklestirecek etkinlik de,Gazeteci-Yazar Altan ÖYMEN, Mustafa BALBAY'in esi Gulsah BALBAY ve ODTU ADT 2011 Mezunu Bahar YALCIN konusmaci olarak yer alacaklar.
ADALET VE DEMOKRAS, HAFTASI NEDİR ?

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun öldürüldüğü gün olan 24 Ocak’ta başlatılacak “Adalet ve Demokrasi Haftası” etkinliklerine ev sahipliği yapacak.
 
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, “Yargısız Adalet, Adaletsiz Hukuk” konusunun ana başlık olacağı hafta, Gazeteci Mumcu’nun öldürüldüğü gün olan 24 Ocak’ta başlayacak ve Hukukçu ve Siyasetçi Muammer Aksoy’un öldürüldüğü 31 Ocak tarihine kadar sürecek. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı önderliğinde 50’den fazla sivil toplum örgütünün katkılarıyla hazırlanan haftaya, akademisyenler, sanatçılar, gazeteciler ve düşünürler katılacak. Etkinliklerde, “Atatürkçülüğün tam bağımsızlık ilke ve inancıyla, her türlü gerici, baskıcı ve sömürücü güce karşı koyulacağı, Türkiye’de yaşanan faili meçhul cinayetler, haksızlıklar, yolsuzluklar karşısında suskun kalınmayacağı ve aydınların unutulmayacağı” dile getirilecek. Tiyatro, panel, belgesel film gösterimi, açıkoturum, müzik dinletisi gibi etkinliklerden ilki, Ümit Denizer’in yazdığı, sanatçı Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın oynadığı ‘Adalet Sizsiniz’ oyunu olacak. Oyun, 24 Ocak Perşembe günü saat 20.00’de Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sahnelenecek.