Bu ilaç seks bağımlısı yapıyor

Bu ilaç seks bağımlısı yapıyor

Dünyaca ünlü bir ilaç şirketinin ürettiği ve Parkinson tedavisinde kullanılan bir ilacın hastaları seks bağımlısı yaptığı ortaya çıkınca şirket tazminat ödemek zorunda kaldı.

A+A-

Guardian gazetesinde yer alan habere göre, dünyaca ünlü ilaç şirketi 150'den fazla hastasına tazminat ödemeyi önerdi. Mahkeme kabul ederse, ilacı kullandıktan sonra kumar ve seks bağımlılığı oluşan hastalar ilaç şirketinden tazminat alacak.

Avustralya'da federal mahkemeye yansıyan dava, 2008 yılında satışa çıkan bir Parkinson ilacının hastalara söylenmeyen yan etkilerini kapsıyor. İlacı kullanan hastalar, kendilerine ilacın yan etkilerinin belirtilmediğini ileri sürüyor.

Bugün yapılan açıklamada, ilaç şirketinin mahkeme kabul ederse tazminat ödemeyi kabul ettiği doğrulandı. İlaç şirketinden konu ile ilgili başka yorum yapılmadı.

Halk Bank'ta gece yarısı ' Dolar 'depremi

Halk Bank'ta gece yarısı ' Dolar 'depremi

Dün gece yarısı Halk Bank sitesinde işlem yapmak isteyenler Dolar kurunun 3.88 TL Satışta olduğunu görünce gözlerine inanamadılar. İşte dün gece olup bitenlerin perde arkası

Meteorolojiden serin ve yağışı hava açıklaması

Meteorolojiden serin ve yağışı hava açıklaması

Meteorolojiden yapılan son açıklamada bir süredir yurt genelinde etkili olan aşırı sıcakların yerine ayın 5'inden sonra başta Karadeniz illeri olmak üzere yağışlı ve serin hava geleceği açıklandı.

İlgili Haberler