BODRUMLULAR FLAMENKO DANSA DOYDU

BODRUMLULAR FLAMENKO DANSA DOYDU

Grup, Flamenko Hoy gösterisiyle izleyenleri hayran bıraktı.


Devlet Opera ve Balesi ile Bodrum Belediyesi tarafından Denizbank sponsorluğunda bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivalinde İspanyol Carlos Saura Topluluğu, sahneye çıktı. Ünlü İspanyol sinema yönetmeni, senarist, aktör ve yapımcı Carlos Soura'nın adını taşıyan topluluk, Flamenko Hoy (Flamenko'nun Bugünü) gösterisiyle Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde, sanatseverlerle buluştu. Gösteriyi eski bakanlardan İmren Aykut, oyuncu Ayten Gökçer, gazeteci-yazar ve yönetmen Nebil Özgentürk, gazeteci Can Dündar, oyuncu Filiz Akın ve eşi Köksal Sönmez'in de aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişi izledi. 

50007_13171_24072014122328_7.jpg

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Dansla yaşamın ustalıkla harmanlandığı 'Flamenco Üçlemesi' adını taşıyan sinema filmleri ile tüm dünyada tanınan Carlos Saura'nın yönettiği ilk canlı dans performansı Flamenco Hoy'da, Rafael Estevez ve Nani Paños'un güç ve enerji dolu koreografileri beğeni topladı. Dünyaca ünlü İspanyol piyanist Chano Domingez'in eserleri eşliğinde 20 dansçı, caz ve modern müzik ile geleneksel flamenkodan farklılışan gösteriyi sundu. 2 perdeden oluşan gösteri, 2 saat sürdü. Gösterinin sonunda sanatseverler, dansçıları ayakta alkışladı. 

Festivalin 26 Temmuz'da İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği Afife adlı bale gösterisi ile devam edeceği belirtildi.

240720141222223212594_2.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı