Altın Portakal Koordinatörüne Şok Suçlama

Altın Portakal Koordinatörüne Şok Suçlama

'Prezervatif parasını bile vakfa fatura ettikleri' iddiasıyla haklarında düzenlenen iddianame nedeniyle görevden alındılar.

A+A-
AKSAV'da şok görevden alma
'Prezervatif parasını bile vakfa fatura ettikleri' iddiasıyla haklarında düzenlenen iddianame nedeniyle görevden alındılar. 
 
Emre BAYLAN/ ANTALYA 29.01.2013 19:52
 
 
 
 BU yıl 50'nci yılını kutlayacak Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Büyükşehir Belediyesi'yle birlikte düzenleyici kuruluşu Antalya Kültür Sanat Vakfı'nın (AKSAV) yöneticileri Göksel Kumsal ile Birol Kaya, 'Prezervatif parasını bile vakfa fatura ettikleri' iddiasıyla haklarında düzenlenen iddianame nedeniyle görevden alındı. 
 
Festival organizasyonu için gittikleri İstanbul'da konakladıkları otelde, birlikte oldukları Türk ve Ukraynalı kadınların otel, içki ve yemek masrafları ile kullandıkları prezervatif paralarını AKSAV'a fatura ettikleri iddiasıyla Antalya Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından hazırlanan iddianame nedeniyle iki yönetici görevden alındı. AKSAV Genel Müdürü Göksel Kumsal ve Genel Müdür Yardımcısı Birol Kaya, vakıf yönetim kurulu kararıyla görevden el çektirildi. Haklarında 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istenen iki yöneticinin daha önce istifa edebileceklerini vakıf yönetimine ilettiğini kaydeden AKSAV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Arif Bulut, "Bu çerçevede yaptığımız değerlendirme sonucunda istifalarını uygun gördük" dedi. 
 
Kumsal ve Kaya haricinde iddianamede adı geçen AKSAV Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şanlı'nın seçimle göreve geldiği için yönetim kurulu olarak bir tasarrufta bulunmalarının söz konusu olamayacağını kaydeden Başkan Vekili Bulut, "Şu an için kendisine Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin icra komitesinde görev vermeme gibi bir durum söz konusu olabilir. Yalnız konuyu henüz görüşmedik" diye konuştu. 
 
Başkan Vekili Bulut, Kumsal'dan boşalan yere kimin getirileceği konusunda değerlendirmelerin sürdüğünü kaydetti. Görevden alınan Göksel Kumsal, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Mustafa Akaydın'ın danışmanlığı görevine geri döndü.
GÖKSEL KUMSAL KİMDİR ?
1964 yılında Antalya’ da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. 
 
Yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi İşletme Ana Bilim dalında “ YÜKSEK ONUR DERECESİ “ile tamamladı. (Not ortalaması 96/100) 
Sakarya Üniversitesi İşletme Ana Bilim dalındaki “ BİR TURİZM DESTİNASYONU OLARAK ANTALYA’ NIN REKABET STRATEJİLERİ ODAĞINDA ANALİZİ “ başlıklı tez çalışması ile “ MASTER “ derecesi (MBA) aldı. 
 
Profesyonel iş yaşamına Antalya Altın Portakal Film Festivali’ nde başladı. Bu çerçevede Altın Portakal Film Festivali’ nde “ Genel Sekreter “ , “ Genel Sanat Yönetmeni “ gibi unvanlarla bir çok üst düzey görevlerde bulundu.Bu çalışmaları ile birlikte 25 sinema sanatçısının biyografik belgeseline senarist ve yönetmen olarak imza attı. 
 
Antalya’ nın kültür, fuar, kongre turizmi için ilk mekanları kabul edilen “ANTALYA KÜLTÜR MERKEZİ “ , “ CAM PİRAMİT KONGRE MERKEZİ” ve “ ATATÜRK KÜLTÜR PARKI “ ‘ nın 1996 yılında açılışından itibaren uzun süre yöneticiliğini yaptı. 
 
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, İnsan kaynakları Yönetimi ve birçok sertifikasyon programını tamamladı 
 
2001 yılından itibaren danışmanlığını yürüttüğü 6 şubeye sahip Belmondo Travel’ da 2006 yılından bu yana “ Genel Müdür – CEO “ ünvanı ile görevine devam ediyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.