AKP'Yİ ELEŞTİRDİ STAR'DAN KOVULDU

AKP'Yİ ELEŞTİRDİ STAR'DAN KOVULDU

Kısa süre önce 'Türkiye'de apış arası muhafazakârlığı var' diyerek gündeme gelmişti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a en yakın işadamlarından olan Ethem Sancak’a ait Star, Eser Karakaş’ın gazetedeki köşesini kapattı.

Eser Karakaş, Birgün gazetesinde 31 Aralık 2014’te yayımlanan söyleşisinde, “AK Parti muhafazakâr bir parti değildir. Oportünist (fırsatçı) bir partidir. Muhafazakârlık çok ciddi bir şeydir, Türkiye’de muhafazakâr yoktur. Muhafazakâr bazı değerlerin özünü korumaya çalışır. Türkiye’de korunacak en önemli şeylerden biri İstanbul’un siluetidir, dünya mimarlık tarihinin en iyi korunmuş siluetlerinden biridir. AK Parti döneminde OnaltıDokuz kuleleri dikildi silueti mahfeden. Onu yapan adamı da tanıyorum, kendisine muhafazakâr diyor. Kıçımın muhafazakârı. Muhafazakârsan bunu yapamazsın. Bizde kendine muhafazakâr diyenler ancak apış arası muhafazakârıdır” demişti.

page_akpyi-elestirdi-stardaki-yazilarina-son-verildi_411980149-001.jpg

Türkiye’deki muhafazakâr kesime yönelik ağır eleştirilerde bulunduğu bu söyleşinin yayımlanmasından 1 hafta sonra, Star gazetesi Prof. Eser Karakaş’ın işine son verdi.

t24’ün haberine göre; 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde balkonda bulunan ve AKP 4. Olağan Kongresi’nde parti yönetimine Hakem Kurulu üyesi olarak giren Ethem Sancak’ın bir süre önce Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan’ın da gazetedeki görevine son vermişti.

Star gazetesinde köşesi kapatılan son isim Yağmur Atsız olmuştu.

Eser Karakaş Kimdir? 

(d. 28 Eylül 1953, İstanbul) Türk akademisyen.

1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'ne girdi. 1978 yılında İktisat alanında İstanbul Üniversitesi'nde yüksek lisans, 1985 yılında aynı üniversitede Maliye Anabilim Dalı'nda doktorasını yaptı. 1987'de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde yardımcı doçent, 1990'da doçent ve 1996 yılında da profesör oldu. 17 yüksek lisans ve 5 doktora tezinin danışmanlığını yapmıştır. 1993-99 yılları arasında İstanbul Üniversitesi'nde bölüm başkan yardımcılığı ve 1991-99 yılları arasında anabilim dalı başkanlığı yapmıştır. 1999-2003 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığı yapmıştır.

Prof. Dr. Işıl Karakaş ile evli olup bir kız çocuğu babasıdır. (wikipedia)

 

Kaynak:Haber Kaynağı