1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Zeyid Aslan disiplin kuruluna sevk edildi
Zeyid Aslan disiplin kuruluna sevk edildi

Zeyid Aslan disiplin kuruluna sevk edildi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, kadın gazetecilere yönelik sözleri nedeniyle AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın Başbakan'ın talimatıyla disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi. Disiplin kurulu daha önce sinkaflı küfürler eden Aslan'a ceza

A+A-

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Çelik, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği'nin (TMMOB) plan ve projelerde vize ve onay yetkisinin kaldırılmasına yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Değişiklikle ilgili rahatsız olanların sendika ağalarında olduğu gibi oda ağaları olduğunu savunan Çelik, "Yetkilerine tırpan atılması söz konusu değildir. Keyfiliklere hukuk devletinde yer yoktur. 6 Nisan’da süreç başlatılmıştır bunu Gezi Parkı ile bağdaştırmak asılsızdır. İstediğiniz mühendislik, mimarlık bürosuna sorun yüzde 80-90’ı yaptığımızın doğru olduğunu söyleyecektir"  şekilnde konuştu

Çözüm sürecinin planlandığı şekilde sürdüğünü belirten Çelik, süreci zehirlemeye, sabote etmeye yönelik faaliyetler olduğunu söyledi.

ASLAN DİSİPLİN KURULU'NDA

AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın kadın gazetecilere yönelik sözlerini değerlendiren Çelik, miletvekilinin fotoğrafının çekilmesini doğru ve ahlaki bulmadığını dile getirdi. Çelik, "Aslan keşke böyle bir üslup ve dil kullanmasaydı" dedi. Çelik, Aslan'ın Başbakan'ın talimatıyla disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi.

Zeyid Aslan daha önce de Meclis çatısı altında CHP Milletvekili Kamer Genç'e ağıza alınmayacak küfürler savurmuştu. Yine disiplin kuruluna sevk edilen Aslan için AKP ceza verilmesine gerek olmadığı yönünde karar almıştı. 
Toplantıda, parti tüzüğü gereği bu suçtan Aslan'a 'geçici ihraç' verilemeyeceği kararı verildi. Bazı üyeler ise Aslan'a kınama cezası verilmesini önerdi. Ancak, tüzükte iki kez kınama cezası verilen kişinin partiden kesin ihracının söz konusu olacağı belirtilerek, bu öneriye sıcak bakılmadı. Kurul, oyçokluğu ile Aslan hakkında ceza verilmeye yer olmadığına karar verdi.


Zeyid Aslan'dan kadın gazetecilere: Ben de sizin bacak aranızı çeksem...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.