1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Urla'da Kendisine Gizli Cennet Peşinde
Urla'da Kendisine Gizli Cennet Peşinde

Urla'da Kendisine Gizli Cennet Peşinde

MHP'li Oktay Vural'da çok ağır sözler.

A+A-

 URLA'DA GİZLİ CENNET OLUŞTURMA PEŞİNDE

Oktay Vural'dan imar yolsuzluğu iddiası geldi. Dün sosyal medyada çok konuşulan ve Erdoğan ile kzına ait olduğu ileri sürülen ses kayıtlarına ilişkin İzmir İl başkanlığında yaptığı açıklamada çok sert ifadeler kullandı. Erdoğan için "Lale Devri" bitti, "Sülale Devri Başladı" sözlerine yer veren Vural, iktidar rüşvet çukurunu örtmeye çalışırken batıyor.dedi
MHP Grup Başkanvekili Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın zaman zaman ailesiyle tatil yaptığı ve belirli bir grubun kullanımına açık, halkın alınmadığı Urla’daki koyda 1. derece SİT olan yeri 3. dereceye düşürerek kendisine villa yaptırıp gizli cennet oluşturma peşinde olduğunu iddia etti.


"LALE DEVRİNDEN" SONRA "SÜLALE DEVRİ


 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Lale Devri’nden sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sülale devri yaşandığını öne sürerek, Erdoğan’ın “hubris sendromuna” yakalandığını iddia etti.


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, iktidarın yolsuzluk ve rüşvet çukurunun üstünü örtmeye çalışırken battığını öne sürdü. 


HERYERDEN YOLSUZLUK FIŞKIRIYOR


Vural, şöyle konuştu: 
“Erdoğan yolsuzluk ve rüşvet çukurunun üzerini ne kadar örtmeye çalışsa da debelendikçe batıyor. Her gün ard arda çıkan tapelerden görülmektedir ki, ülkenin her yerinden adeta yolsuzluk fışkırıyor. AKP iktidarı milletin malını tepe tepe kullanmış, beytülmal, garip guraba hakkı demeden ekolojik bölge yeşil alan gözetmeden bırakın insanlığı börtü böceğin bile canına kast ederek hazine arazilerini yandaşlara, mahdumlara, kayınpeder enişte, bacanaklara talan ettirmişler. Öyle ki, bunlar milletin malını, yetimin hakkını yandaşa talan ettirirken de bunun nasıl yapılacağının yolunu yöntemini öğretmişler, hırsıza yol göstermişler. Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın istifa ederken “Başbakan’da istifa etmelidir' sözünün ne anlama geldiğini bu tapeler açıkça ortaya koymaktadır. Çünkü tapelerden anlaşılan o ki, yapılan her yolsuzluğun altında Başbakan’ın iradesinin olduğu ayan beyan ortadadır.” 


ERDOĞAN’IN SÜLALE DEVRİ


MHP Grup Başkanvekili Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın zaman zaman ailesiyle tatil yaptığı ve belirli bir grubun kullanımına açık, halkın alınmadığı Urla’daki koyda 1. derece SİT olan yeri 3. dereceye düşürerek kendisine villa yaptırıp gizli cennet oluşturma peşinde olduğunu iddia etti. Bu konudaki telefon konuşmalarının internete düştüğünü hatırlatan Vural, şöyle konuştu:

URLA'DA USÜLSÜZ İMAR YOLSUZLUĞU İŞİNE GİRMİŞLER

“Başbakanın ve bu iktidar mensuplarının yatacak yeri yok. Bu tapelerden görülmektedir ki, Başbakan ve şürekâsı tüm Türkiye’de olduğu gibi Urla’nın Zeytinli köyünde de usulsüz imar ve yolsuzluk işine girmişler, millet ekmek parası bulamazken bunlar SİT alanlarına kendi villalarını dikme peşinde koşmuşlar. Bu tapelere göre, 1. Sit alanı olan bölgeyi 3. sit alanı ilan etmek için Başbakan’ın, Çevre Bakanı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü ve Kaymakam’ın adının geçtiği tapeler bu çeteyi gözler önüne seriyor. Tapelere göre Erdoğan ve ailesine ait özel bölge için yönetmelik değişikliğini deneyen ancak herkesin bu yönetmelikten yararlanacağı düşünüldüğünden bu yöntemden vazgeçen çete, üniversite hocalarına 130 bin lira rüşvet vererek özel bir rapor hazırlatıyor. Bu tapelerin iddiasına göre Erdoğan sit alanlarını dümdüz ederek, “özel yönetmelik', olmadı rüşvetle “üniversiteden bilirkişi' ayarlanmak suretiyle kendine gizli cennet oluşturmuş. Bu tapelerde yer alan konuşmalara bakılırsa, son 11 yılda Osmanlı’da yaşanan Lale Devri’nin bir benzeri olarak Erdoğan’ın sülale devri yaşanmış.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.