1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Üniversitede Kızlı Erkekli Mizah Tiyatrosu
Üniversitede Kızlı Erkekli Mizah Tiyatrosu

Üniversitede Kızlı Erkekli Mizah Tiyatrosu

A+A-
 
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ'NDE ÖĞRENCİLERDEN İLGİNÇ 'KIZLI-ERKEKLİ' PROTESTOSU 
 
KOCAELİ Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'nde bir grup öğrenci, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve sinema sanatçısı Nuri Alço'nın maskelerini takarak 'kızlı-erkekli öğrenci evi' tartışmalarını mizahi bir şekilde protesto etti. 
 
Öğrenci Kollektifleri üyesi olduğu belirtilen bir grup öğrenci, Umuttepe Kampüsü'nde bugün öğlen saatlerinde üzerine padişak kostümü giyip Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Nuri Alço maskesi takarak gösteri yaptı. Öğrenciler bu kıyafetlerle kampüs içinde dolaşırken, kızlı-erkekli dolaşanlara da mizahi olarak laf attı. Yemekhaneye de giren öğrenciler masaları dolaşarak bir süredir kamuoyunda tartışma konusu olan kızlı-erkekli oturanları uyarmayı sürdürdüler.ERDOĞAN ENGEL OLAMAYACAK
 
Arkadaşları adına basın basın açıklamasını yapan Arman Çağan Yazıcı adlı öğrenci, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a farklı bir cevap vermek istedik. Recep Tayyip Erdoğan artık bizim, içinde yaşayamayacağımız bir iktidar yaratmak istiyor. Bununla mücadele etme gereği duyduk. Biz kızlı erkekli ders çalışıp, eğleneceğiz ve buna da Recep Tayyip Erdoğan engel olamayacak" dedi. 
 
Açıklamanın ardından grup bir süre daha üniversite içerisinde dolaşarak eylemlerine devam ettikten sonra dağıldı.


ÜNİVERSİTELİLERDEN TEMSİLİ NİKAH TÖRENİYLE PROTESTO

Diğer mizahi eylem ise Samsun Ordokuz Mayıs Üniversitesi'nde okuyan bir grup öğrenci tarafından gerçekleştirildi. Hükümetin evlenen öğrencilere yönelik uygulamayı düşündüğü kredi ve burs tasarıları, temsili toplu nikahla protesto etti. 
 
 
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi Ondokuz Mayıs Üniversite öğrencisi bir grup Eğitim Fakültesi binası önünde ilginç bir protesto gösterisi yaptı. Öğrenciler hükümetin yeni evlenen gençlere 10 bin liraya kadar kredi verme, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun öğrencilere verdiği aylık 280 TL öğrenim kredisi ve yurt ücretlerini, üniversite okurken evlenen öğrencilerden geri almaması için yaptığı çalışmalarını protesto etmek için temsili nikah töreni düzenleyip düğün yaptı. Eylemde üniversite öğrencileri TGB Samsun Şube Başkanı Nazlı Çetin ve Yavuz Yeşilada nikah memuru kıyafeti giyen bir başka öğrenci tarafından evlendirildi. Şahitlerin huzurunda yapılan nikah sonrasında temsili nikah memuru gelin ve damata evlilik cüzdanı verdi ve 5 çocuk temennisinde bulundu. Ardından protesto eylemine katılan gelin, damat ve diğer öğrenciler halay çekti. Eylemin yapıldığı alanda balonlarla süslendi. İlginç eylemi çevredeki diğer öğrencilerde cep telefonlarının kameralarıyla görüntüledi. 

Öte yandan Fen Edebiyat Fakültesi binası önünde toplanan bir grup öğrenci de 'kızlı erkekli horon oynuyoruz' yazılı pankart asıp kemençe eşliğinde horon oynadı. Fakülte binası duvarına yapıştırdıkları 'Kızlı erkekli OMÜ hatırası' afişi önünde fotoğraf çektirdi.

 
 
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.