1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Umut Oran’dan THY İçin Ağır İddialar…
Umut Oran’dan THY İçin Ağır İddialar…

Umut Oran’dan THY İçin Ağır İddialar…

Umut Oran: “Temel Kotil görevini fiilen bıraktı. Yakında açıklayacak! Yerine Unakıtan’ın danışmanı getirilecek.

A+A-

Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları ve bağlı işyerlerinde çalışan 14 bin üyesi; 24.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşı sağlanamadığı gerekçesiylebu gece yarısından sonra saat 03.00’da greve başlıyor. Grev öncesi THY’de sular durulmuyor. THY yönetimi ile ilgili çarpıcı bir iddiada Umur Oran'dan geldi.

Umut Oran: “Temel Kotil görevini fiilen bıraktı, kısa süre içinde açıklama yapacak. Yerine Unakıtan’ın danışmanı getirilecek. Hükümet kısa sürede grevi erteleyecek ve bu durum personel tasfiyesine gerekçe yapılacak. Oğlu ve kızı THY’de çalışan yürütme organı üyelerini buradan uyarıyorum yarattıkları kaos ortamını çözmek için polisiye tedbirlere, biber gazına başvurmasınlar” dedi.

CHP genel Başkan yardımcısı Umut Oran’ın THY hakkında yaptığı ilginç açıklamanın devamını yorumsuz veriyoruz:

Sayın Kotil’in görevinden alınmasının sebebi kendisinin THY Yönetim Kurulu’na göre daha demokratik, uzlaşmacı, makul tutumu. THY Yönetimi alkolün yasaklanması, kadınların kıyafeti gibi yaşam tarzına ilişkin bazı durumlara karşı çok katı, ideolojik bir bakış açısına sahip. Bu konulardaki daha demokratik görüşleri nedeniyle Sayın Kotil Genel Müdürlük görevinden alındı. THY Yönetim Kurulu, grevi çözme iradesine sahip Temel Kotil’i de tasfiye ederek onun yerine bu görüşe daha yakın bir kişiyi getirecek.

Kotil’in yerine Coşkun Kılıç
Sayın Temel Kotil’in yerine gelecek olan kişi Kemal Unakıtan’ın danışmanlığını da yapmış, THY Yönetim Kurulu’nun ideolojisine daha yakın olan Sayın Coşkun Kılıç.

Göreceksiniz hükümet çok kısa süre içerisinde grevi demokratik toplumun temel ilkelerine aykırı bir şekilde erteleyecek. Gerekçe olarak da içeride yaşanan “kaos”, “düzensizlik” gibi bir takım mazeretleri üretecek.

“THY Yönetim Kurulu grevi THY içerisinde bir personel tasfiyesi için gerekçe olarak kullanacak. Özellikle grevden sonraki dönemde, taşeronlaşmanın derinleşeceği, çalışanların haklarının ellerinden alınacağı ve yeni personel ile THY’deki çalışan portresi dönüştürülecektir.”
“Bilinçli olarak, uzlaşmaz bir tutum takınarak, bir takım art niyetli planlarla, çalışanların haklarını gasp ederek adeta THY içerisinde kriz yaratmak ve sonra krizi derinleştirerek içinden çıkılmaz bir hale getirmek, bu krizi çalışanların haklarını gasp etmek için kullanmak iyi niyet sahibi hiçbir yöneticinin yapacağı işlerden değildir.”

“Bugün THY Yönetim Kurulu görevlerini eksik yapmak ve çalışanların haklarını gasp etmekten sorumludur, bu nedenlerle hızla özür dilemeli ve artık kendilerinden beklenen, küresel bir firmaya yakışan, sağduyulu yönetim anlayışını sergilemelidir.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.