1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Teftişi bakın kim yaptı
Teftişi bakın kim yaptı

Teftişi bakın kim yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Gaziantep'te ziyaretlerde bulundu. Şehitkamil Belediyesi'nden yapılan açıklamada, belediye tarafından hayata geçirilen hizmet alanları Bilal Erdoğan tarafından ziyaret edildi. Bilal Erdoğan memnuniyetin

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Gaziantep’i ziyaret ederek “teftiş” niteliğinde kenti dolaştı. Anadolu Ajansı, Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu eşliğinde belediyelere ait çalışmaları ziyaret eden Bilal Erdoğan için “teftiş” niteliğinde göndermeler yaptı.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Gaziantep belediye başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte belediyelere ait tesisleri ve yapılan çalışmaları ziyaret etti.
CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Gaziantep’te hangi sıfatla teftiş yaptığını yazılı bir soru önergesiyle İçişleri Bakanı Muammer Güler’e sordu.
 
Teftiş yetkisi var mı?
 
“Başbakanın oğlu Bilal Erdoğan’ın Gaziantep belediyelerini ziyareti, hükümetinizin bilgisi dahilinde resmi bir ziyaret midir,” sorusunu soran Serindağ, İçişleri Bakanı’nın bu soruyu cevaplandırmasını istedi. Serindağ ayrıca İçişleri Bakanı Güler’e, “Bilal Erdoğan’ın belediyeleri teftiş etme yetkisi var mıdır,” diye bir soru yöneltti. Serindağ, Bilal Erdoğan’ın hangi sıfatla “yapılan hizmetleri beğendiğini ve bunların model alınacak projeler olduğu” şeklindeki yaklaşımını da sordu.
 
Serindağ’ın önergesi şöyle:
 
‘Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Gaziantep’te ziyaretlerde bulundu. Şehitkamil Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye tarafından hayata geçirilen hizmet alanlarını gezen Erdoğan, memnuniyetini dile getirdi. Çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’ndan bilgi alan Erdoğan, Dülük Tabiat Parkı’ndakiTürkiye’nin en büyük biyolojik göletini de gezdi. Erdoğan, daha sonra Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapımı devam eden projelerle ilgili Fadıloğlu’dan bilgi aldı. Erdoğan, ayrıca Şahinbey Belediyesi tarafından hizmete sunulan, Güneykent Mahallesi’nde 180 bin metrekare alana sahip Güneykent Mesire Alanı, Şahinbey Parkı ve Beşyüzevler Sosyal Tesisi’ni gezdi. Yaşar Torun Gençlik Merkezi’nde öğrenciler tarafından düzenlenen programa katılan Bilal Erdoğan, el sanatları yapan esnafın bulunduğu ve ‘Yaşayan Müze’ olarak hizmete sunulan Gümrük Hanı’nı ziyaret etti.’

Buna göre;
1) Başbakanın oğlu Bilal Erdoğan’ın Gaziantep belediyelerini ziyareti hükümetinizin bilgisi dahilinde resmi bir ziyaret midir?
2) Bilal Erdoğan Gaziantep belediyelerinin çalışmalarını hangi sıfatla “teftiş” etmiştir? Bilal Erdoğan’ın belediyeleri “teftiş etme” yetkisi var mıdır?
3) Bilal Erdoğan, hangi sıfatla “yapılan hizmetleri beğendiğini ve bunların model alınacak projeler olduğunu” açıklamıştır?”
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.