1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SOMA'NIN ACILI AİLELERİNE KAN PARASI TEKLİFİ
SOMA'NIN ACILI AİLELERİNE KAN PARASI TEKLİFİ

SOMA'NIN ACILI AİLELERİNE KAN PARASI TEKLİFİ

Hükumet yetkilileri Soma'da hayatını kaybedenlerin acılı ailelerini tek tek arayıp para teklif etmiş..! Peki ne karşılığında..?

A+A-

Soma faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine telefon eden Hükümet yetkilileri acılı ailelerin mahkemeye gitmesini önlemek için devreye girdi. Enerji Bakanı Yıldız’ın danışmanı, aileleri arayıp para teklif etti
AKP ik­ti­da­rı­nın, So­ma­’da iş çi­na­ye­ti­ne kur­ban gi­den 301 ma­den­ci­nin ai­le­le­ri­ne ‘kan pa­ra­sı­’ tek­lif et­ti­ği or­ta­ya çık­tı.

Ener­ji Ba­ka­nı Ta­ner Yıl­dı­z, yüz­ler­ce iş­çi­ye me­zar olan So­ma Hol­din­g’­e ait ma­de­nin açı­lı­şı­na ka­tıl­mış ve şir­ke­ti “İş­çi gü­ven­li­ği­ni ön plan­da tut­tu­ğu” ge­rek­çe­siy­le öve öve bi­ti­re­me­miş­ti. So­ma Hol­din­g’­in AKP ile bağ­lan­tı­la­rı da or­ta­ya dö­kül­müş­tü.

Maddi-manevi destek!

Fa­ci­anın ar­dın­dan baş­la­tı­lan so­ruş­tur­ma­ya mü­da­hil olan acı­lı ai­le­ler, taz­mi­nat da­va­la­rı­nı aç­mak için ha­re­ke­te geç­ti. İş­te tam bu nok­ta­da, Ener­ji Ba­kan­lı­ğı dev­re­ye gir­di. Ken­di­si­ni Ener­ji Ba­ka­nı Yıl­dı­z’­ın da­nış­ma­nı ola­rak ta­nı­tan Ha­ti­ce Tay­ya­r’­ın ai­le­le­ri ara­yıp kan pa­ra­sı öner­di­ği id­di­a edil­di.

Ma­den­ci Er­gün Si­da­l’­ın ab­la­sı Tür­kan Gür­soy, Tay­ya­r’­ın “ha­ya­tı­nı kay­be­den ma­den­ci­le­rin ya­kın­la­rı­na; dul eşi­ne, eşi ha­yat­ta de­ğil­se ve­ya ev­len­miş­se maa­şa bağ­lan­mış ço­cuk­la­rı­na müş­te­re­ken, bun­lar bu­lun­ma­dı­ğı tak­dir­de bak­mak­la yü­küm­lü ol­du­ğu ana ve­ya ba­ba­sı­na, da­va­dan vaz­geç­me­le­ri şar­tıy­la mad­di ma­ne­vi des­tek sağ­la­na­ca­ğı­nı” söy­le­di­ği­ni öne sür­dü. Kö­se­ler, Işık­lar ve Çan­kö­yü­’n­de­ki ailelerin da­va­lar­dan vaz­geç­ti­ği id­di­a edi­li­yor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.