1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Palalı: "Kaçmadım, Geri Geleceğim"
Palalı: "Kaçmadım, Geri Geleceğim"

Palalı: "Kaçmadım, Geri Geleceğim"

A+A-

Hakkında yakalama kararı bulunan ve gün içinde yurtdışına çıktığı tespit edilen Sabri Çelebi’yi OdaTv Fas’ta buldu ve konuştu. 

Habere göre Çelebi, kaçmadığını, Fas’ta bulunan kayınpederini ziyaret ettiğini belirtti ve 1 hafta 10 gün içinde Türkiye’ye döneceğini söyledi. 
Sandalyelerinin yakıldığı ve kendisinin de darp edildiğini iddia ederek yaptıklarını savunan Çelebi’nin iddiasına göre, yaptığının suç teşkil eden bir yanı yok, ceza alırsa sebebi basın!

 
OdaTv’nin haberine göre Sabri Çelebi’nin söyledikleri şöyle;

“Şu an Fas’tayım; niye “kaçtı” diyorsunuz? Benim kayınpederim bundan bir hafta önce ameliyat oldu. Benim yoğun ödemelerim olduğu için gelemedim. Sonra bu olay oldu. Eşim ve çocukların psikolojisi bozuldu; ben de 10 günlüğüne getireyim onları dedim. Geldiğimde tutuklama kararı yoktu zaten. Biz de biletimizi aldık, geldik. Zaten ben de 1 hafta - 10 güne kadar geleceğim. Ailemi de burada bırakacağım. Kimseden kaçtığım yok. Benim cezamın olmaması gerekiyor. Cezam yokken ceza yaptırdınız. Bu basın sayesinde, baskılar sayesinde bir ceza oluştu. Ancak ben 1 hafta-10 gün içinde Türkiye’de olacağım. Gideceğim; cezamı da yatacağım, mahkeme sürecini bekleyeceğim. Ben 1-2 ay, 1 sene için memleketimi ailemi bırakacak değilim.

En geç 10 gün içinde geri dönüyorum. Avukatım “gel” dediği zaman geleceğim. Yarın “gel” dese, geleceğim. Kaçacak bir ceza yok ki, niye kaçayım ben. Niye böyle haber yapıyorsunuz ki. Ben niye kaçayım. Millet adam öldürüyor, kaçmıyor. Ben kendimi savundum, ekmeğimi savundum diye niye kaçayım. Benim ceza almamam gerekiyor normalde, ama ceza da alacağım; sıkıntı yok.

Adamlar benim haneme tecavüz etmiş. Bunları artık biraz yazın. Bunların kamu malına zarar verdiğini herkes biliyor, niye yazmıyorsunuz bunları. Tabi ben hepsini demiyorum ama içlerindeki bazı insanları diyoruz. Bu esnafı da yazın biraz. Allah herkese böyle bir şey yaşatsın, özellikle benim hakkımda böyle haberleri yazan insanları diyorum. Benim 60 gün boyunca neler çektiğimi bilsinler yani. Dua ediyorum. Benim hakkımda “vahşet” diye yazanlara, Allah böyle bir olay yaşatsın. O zaman Allah benim neler yaşadığımı gösterir size. Yara almışım, darp edilmişim, kimse yazmıyor. Sandalyelerim dükkanım yakılmış, kimse bunları yazmıyor. “

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.