1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. OĞUL SARI GÜL İSTİFA ETTİ BABA SARIGÜL BU MESAJI GÖNDERDİ
OĞUL SARI GÜL İSTİFA ETTİ BABA SARIGÜL BU MESAJI GÖNDERDİ

OĞUL SARI GÜL İSTİFA ETTİ BABA SARIGÜL BU MESAJI GÖNDERDİ

Şişli Belediyesi Başkanvekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum.

A+A-

Şişli Belediye Başkanvekili Emir Sarıgül görevinden istifa etti.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşinin açıklamaları ile her geçen gün farklı boyut kazanan ‘Şişli krizi’ büyüyor. Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün ‘Bana küfür etti bundan sonra beraber çalışamayız’ dediği eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu ve Şişli Belediye

AÇIKLAMA YAPTI BABASI MESAJ YOLLADI

Başkanvekili Emir Sarıgül’ün Esentepe’deki eski belediye binasında açıklama yaparak başkanvekililği görevinden istifa etti. Mustafa Sarıgül, meclis üyeliği görevinde devam edeceğini açıkladı.
Öte yandan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül’ün okul arkadaşı Ali Ekinci de görevini bıraktı.

İŞTE AYRINTILAR

Emir Sarıgül istifa etti, babası mesaj gönderdi
Emir Sarıgül Şişli Belediyesi Başkan yardımcılığı görevinden istifa etti. Sarıgül, Meclis üyeliğiği görevine devam edeceğini söyledi. İstifanın ardından Mustafa Sarıgül, Twitter hesabı üzerinden oğluna mesaj gönderdi.
 

21-002.jpg
Şişli'nin CHP'li Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü Mustafa Sarıgül tarafından 'ölümle' tehdit edildiğini söylemişti. Mustafa Sarıgül konuyla ilgili açıklama yapmış iddiayı yalanlamıştı.

İŞTE SARIGÜL'ÜN AÇIKLAMASI

Sizin de bildiğiniz gibi, belediyemizle ilgili bir süredir kamuoyunu meşgul eden bazı gelişmeler yaşanmaktadır. Bugün, hem bu konuda sizleri bilgilendirmek, hem de Şişli Bel. Meclisi CHP grubundaki arkadaşlarımızla aldığımız kararları paylaşacağız.Bu konuda kamuoyunun önüne çıkmaktan dolayı üzüntülüyüz. Ancak gelişmeler bizleri bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır.

Bildiğiniz gibi, CHP olarak 30 mart yerel seçimlerinden sonra, yurttaşlarımızın teveccühüyle,29 meclis üyemizle beraber Hayri İnönü'nün başkanlığında göreve başladık. Ne yazık ki, zaman içinde Sayın Hayri İnönü ile meclis grubumuz arasında yönetim anlayışından kaynaklanan bir uyuşmazlık olmuştur. Hayri Bey, Meclis Grubumuza danışmadan, görüş almadan, hatta bilgi dahi vermeden, yönetimde ciddi değişikliklere gitmek istemektedir. Bir kaç gün önce, Genel Başkanımızın huzurunda, Hayri Bey ve şahsımın katıldığı bir görüşme gerçekleşmiştir. Bu görüşmede, Genel Başkanımız, Şişlimize birlikte uyum içinde hizmet etmemiz konusunda bizlere talimat vermiştir. Ancak CHP Meclis Grubu olarak, bugüne kadar partimizin yıpranmaması, zarar görmemesi için verdiğimiz tüm uğraşlar ne yazık ki sonuçsuz kaldı.

Hayri Bey, grubumuzun görüşlerini almadan istediği değişiklikleri yapma arzusunda ve bunda ısrar etmektedir.

Benim adım Emir Sarıgül. Biz, koltuğa değil, halka bağlı bir siyasi gelenekten geliyoruz. Gücümüzü koltuktan değil, kendi kişiliğimizden ve halkımızın sevgisinden alıyoruz.

Gelinen bu noktada, her fırsatta Belediyeyi yönetemediğinden şikayet eden Hayri İnönü'ye istediği fırsatı vermek üzere Şişli Belediyesi Başkanvekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum.

Sizlerin huzurunda,buradaki belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte Şişli'mize hizmet etmeye devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum. Bununla birlikte, yine 29 Meclis Üyesi arkadaşımla birlikte Gerektiğinde partimiz için her tür fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu da vurgulamak isterim.

Sarıgül istifa ettiğini duyurmasının ardından 'Ne tehdit ne küfür bizim tarzımız değil, Gerek kendisi gerekse eşi hakkında hukuki yollara başvuracağım. İnönü nasıl bir ruh halindeyse Sarıgül'ü katıyor' açıklamasını yaptı.

MUSTAFA SARIGÜL'DEN İLK AÇIKLAMA

Emir Sarıgül'ün istifasının ardından baba Mustafa Sarıgül'den ilk yorum geldi. Twitter hesabı üzerinden oğluna mesaj gönderen Mustafa Sarıgül, "Uzulme oglum, Gucunu her zaman Hakk'tan ve Halk'tan al.. Allah'im yardimcin olsun..." diye yazdı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.