1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. NUMAN KURTULMUŞ ANINDA YAN ÇİZDİ
NUMAN KURTULMUŞ ANINDA YAN ÇİZDİ

NUMAN KURTULMUŞ ANINDA YAN ÇİZDİ

Genel Başkanı olduğu HAS Parti'den ayrılıp AKP'ye geçen ve Genel başkanlık Başbakanlık hayalleri bulunan Numan Kurtulmuş 3 gün önce Ünye'de "AKP yine iktidar" demişti.

A+A-

AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AKP Genel Merkezi'ne gelişinde resmi olmayan seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kurtulmuş, "Erken seçim görmüyorum, koalisyon hükümeti denenecek . 3 gün önce iktidarız diyen Kurtulmuş'un o sözlerini koalisyondan söz etmesi gazetecilerin gülümsemesine yol açt.

EN UZAK İHTİMAL ERKEN SEÇİMDİR

Mutlaka bir koalisyon çıkacaktır. En uzak ihtimal erken seçimdir. Türkiye olgun bir demokrasiye sahip. Ak Parti'nin olmadığı hükümet mümkün değil. Sayın Başbakanımızın bu seçim sonuçlarında herkesi tatmin edecek bir hükümeti karabileceğini düşünüyorum" dedi.

AKP'YE YİNE İKTİDAR KAPISINI AÇMIŞTIR

Seçim mesajlarından bir tanesinin de çözüm süreci olduğunu belirten Kurtulmuş, "Milletimizin gösterdiği tercihe saygı duyarız. Milletimiz AKP'ye yine iktidar kapısını açmıştır. Milletimiz her partiye belli mesajlar vermiştir. Seçim sonuçlarının ortaya koyduğu önemli mesajlardan bir tanesi de kanaatimce Türkiye'nin en önemli meselesinin çözüm süreci olduğunun bu seçim süreci ile ortaya konulmasıdır. Üzerimize düşen bütün partiler olarak Türkiye'nin demokratik reformlar sürecini tamamlamaktır. Seçimden sonra kurulacak hükümetle tüm partilerle demokratik reformlar sürecini tamamlamak zorundadır" açıklamasında bulundu.

"Seçim sonuçları başkanlık sitemine bir tavır mıydı" sorusuna Kurtulmuş, "Hayır onu söylemiyorum. Başkanlık sitemi bunun sadece parçalarından bir tanesi. Türkiye'de yeni bir anayasaya ihtiyaç var. Türkiye'nin milletin iradesine saygı göstererek demokratik yeni yapıya geçmesi gerekiyor" diye yanıt verdi.


"EN UZAK İHTİMAL ERKEN SEÇİM MUTLAKA BİR KOALİSYON ÇIKACAKTIR"


Kurtulmuş, "Erken seçim görmüyorum, koalisyon hükümeti denenecek. Mutlaka bir koalisyon çıkacaktır. En uzak ihtimal erken seçimdir. Türkiye olgun bir demokrasiye sahip. Ak Parti'nin olmadığı hükümet mümkün değil" dedi.


"BAŞBAKANIMIZIN HERKESİ TATMİN EDECEK BİR HÜKÜMETİ KURABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"


Muhalefet partilerinin kendi aralarında olası bir koalisyonun söz konusu olup olmayacağını değerlendirmesi istenen Kurtulmuş, "Yani bunu bugünden böyle bir şey söylemeyi saygısızlık olarak görürüm. Ortada bir tablo var. Sayın Cumhurbaşkanımız demokratik temayül gereği birinci olan partinin Ak Parti'nin genel başkanı sayın başbakanımıza hükümet kurma görevi verecektir. Sayın Başbakanımızın bu seçim sonuçlarında herkesi tatmin edecek bir hükümeti karabileceğini düşünüyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.