1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP YÖNETİMİNDEN MAHKEMEYE AĞIR SUÇLAMA
MHP YÖNETİMİNDEN MAHKEMEYE AĞIR SUÇLAMA

MHP YÖNETİMİNDEN MAHKEMEYE AĞIR SUÇLAMA

Türk milletinin ve milliyetçi ülkücü hareketin nasıl bir kumpas ile karşı karşıya olduğu anlaşılacaktır.

A+A-

BULUT: KAYGILARIMIZ ARTMIŞTIR

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanvekili Yücel Bulut, MHP Genel Merkezi'nde mahkeme süreci ile ilgili yaptığı basın toplantısında sözlerini şöyle sürdürdü:

MİLLETİN VİCDANI İLE PAYLAŞACAĞIZ

"Bugün yaşanan gelişme sayın mahkemenin gerekçeli kararının daha önceden hazırlanmış olduğuna ilişkin kaygılarımızı arttırmıştır. Mahkeme hakimi tarafından bu gerçeğin ısrar ile MHP'den gizlenmeye çalışılmasının gerekçesi nedir? Şüphelerimizin nedeni sadece bugün yaşamış olduğumuz ikiyüzlü tavır değildir. MHP'yi bu haklı sürece sevk edecek nedenler vardır. Bir süredir bağımsız yargıya olan saygımız nedeniyle bu bilgiler ukdemizde tutulmaktadır. Ancak MHP, kurumsal kimliğine yönelmiş küresel saldırının geldiği boyut karşısında Anakara 12. Hukuk Sulh Hukuk Mahkemesi nezdindeki davaya ilişkin olarak elde bulunan verileri aziz milletimizin vicdanı ile paylaşacaktır.

TÜRK MİLLETİNİN İKBAL, İSTİKLALİNE MİLLİ GÜVENLİĞİMİZE SİNSİ BİR SUİKAST GİRİŞİMİDİR

MHP'ye yönelmiş küresel saldırı, Türk milletinin ikbal ve istiklaline ve aynı zamanda milli güvenliğimize yönelmiş sinsi bir suikast girişimidir. Bu girişimde özellikle yargı organları üzerinde tesir etmeye çalışan aktörler deşifre olduğunda, Türk milletinin ve milliyetçi ülkücü hareketin nasıl bir kumpas ile karşı karşıya olduğu anlaşılacaktır.

GEREKÇELİ KARAR ÇIKMIŞ OLMASINA RAĞMEN HENÜZ RESMİ BİR TEBLİĞİ GERÇEKLEŞMEDİ

Gerekçeli karar çıkmış olmasına rağmen henüz resmi bir tebliği gerçekleşmedi. Tebliğini önümüzdeki günlerde gerçekleşebileceğini Düşünüyoruz. Tebliğden sonra da yasal süre içerisinde temyiz hakkımızı kullanacağız. Zannediyorum bu, 10 günlük bir süreye denk gelecek. Sayın mahkeme hakimimin daha önceden tayinin çıktığı ve durdurulduğuna ilişkin bilgiler zaten yargı camiasında artık malum hale gelmiştir. Tayin durdurulduğunda sosyal medyada kimin sevinç çığlığı attığına bakmak yerinde olacaktır. Bu çığlığı atan ile tayini durduran da sanıyorum ki aynı iradedir.

BİR TAKIM SOMUT VERİLER YARGININ BAĞIMSIZLIĞI KONUSUNDA ENDİŞEYE SEVK ETTİ

Bu süre içerisinde bize intikal eden bilgiler, bir takım somut veriler, yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunda bizi çok ciddi bir endişeye sevk etmiştir. Önümüzdeki günlerde MHP tarafından açıklanacak verilerle birlikte devam eden bu yargı sürecinin bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunda kamuoyunda bu konuda çok daha sağlıklı bir algı oluşacak diye düşünüyoruz. Bu veriler doğrultusunda MHP hukukçuları olarak değerlendirmeye tabi tutup elbette, eğer, bağımsız yargıya musallat olmuş bir takım şebekeler varsa, bunlardan hesap sormak adına kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Hukuki yolları sonuna kadar kullanacağız.

TÜRK SİYASETİ İÇİN TEHLİKELİ BİR EŞİK YARGITAY AŞAMASINDA BOZULACAĞINI UMUYORUZ

Yargıtay aşamasında hukuken bozulacağını umuyoruz. Çünkü bu Türk siyaseti için çok tehlikeli bir eşiktir. Adliye Mahkemeleri'nin, Sulh Hukuk Mahkemeleri'nin siyasi partilerin iç işleriine doğrudan müdahalesine zemin hazırlayacak yeni bir yolun yargı organları eliyle ihdas edilmesi demektir. Bu olursa Türkiye'nin 1961 Anayasası öncesindeki döneme fiilen dönmesi anlamına gelir. Bu aynı zamanda, siyasi otoritelerin her zaman için muhalefet partileri üzerinde adliye organları aracılığıyla bir baskı hazırlamasına zemin hazırlayacaktır. Bu çok tehlikeli bir eşiktir. Yasal ve anayasal karşılığı olamayan bir eşiktir. Uygulanması daha önce yoktur. Türk siyasetinin sakıncalı bir mecraya sürüklenmesine sebebiyet verir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.