1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MEHMET ALİ ŞAHİN'DEN ŞAŞIRTAN CUMHURBAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI
MEHMET ALİ ŞAHİN'DEN ŞAŞIRTAN CUMHURBAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI

MEHMET ALİ ŞAHİN'DEN ŞAŞIRTAN CUMHURBAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI

Karabük'te konuştu...

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olacağını belirterek, "Bu Türkiye'ye daha üst seviyede hizmetler yapmak için bir görev değişikliğidir, farklı bir makama geçmedir" dedi.

Mehmet Ali Şahin, partisinin Karabük İl Başkanlığı görevine atanan Timurçin Saylar'ın yetki belgesini takdim etti. İl Başkanlığında düzenlenen törene katılan partililere hitap eden Şahin, salı günü AK Parti Grubu olarak 113 milletvekilinin imzasıyla Cumhurbaşkanı adayını açıklayarak aynı gün TBMM'ye takdim edeceklerini söyledi.

'GÖREV DEĞİŞİKLİĞİDİR, ÜST MAKAMA GEÇMEDİR'

Partililere, "'Cumhurbaşkanı adayımız kimdir?' sorusunu yöneltebilirsiniz" diyen Şahin, şöyle konuştu:

"Benim vereceğim cevap 'görünen köy kılavuz istemez' şeklindeki atasözü olacaktır. Sayın Başbakanımız Cumhurbaşkanı adayı olursa ki öyle olacağı anlaşılıyor. Açıklanmadan bir beyanda bulunmayı doğru ve şık bulmam. Bu Türkiye'ye daha üst seviyede hizmetler yapmak için bir görev değişikliğidir, farklı bir makama geçmedir. O nedenle Türkiye'de Ak Parti'nin hizmetleri daha büyük bir tempoyla inşallah Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra da 2015'te yapılması muhtemel seçimden sonra da devam edecektir."

GÜNÜBİRLİK SİYASET YAPMIYORUZ

Günübirlik siyaset yapan bir parti olmadıklarını ifade eden Şahin, "Biz önüne hedefler koyan bir siyasi partiyiz. 2023 hedeflerini bu ülkenin önüne koyan biziz. Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümünden Türkiye'yi getirmeye gayretlediğimiz noktayı şimdiden planlayarak azim ve kararlılıkla çalışan bir hareketiz. Hatta Başbakanımız 2071'i bile hedef gösterdi. Anadolu kapılarının müslüman ülkelere açıldığı Malazgirt zaferinin bininci yıldönümünü bile hedef olarak ortaya koymuş olan bir hareketiz biz. Yeni Cumhurbaşkanımızın da aynı anlayışla hizmet edeceğinden tüm vatandaşlarımızın, özellikle Karabüklü hemşehrilerimin emin olmalarını istirham ediyorum" dedi.

BELKİ MUHALEFETİN KATKILARIYLA EKSİKLİKLER TAMAMLANACAK

Çüzüm sürecini tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ilkeleri çerçevesinde sürdürdüklerini vurgulayan Şahin, şöyle devam etti:

"Kanun tasarısı çözüm sürecinin zeminini oluşturmaya dönük yasal bir düzenleme talebidir. Çünkü bu sürecin bir yasal çerçeveye kavuşturulması icap ediyordu. Dağdakilerin indirilmesi amaçlı, bir de çözüm sürecinin başarıya ulaşması için yapılacak çalışmaların yasal güvenceye kavuşturulması gerekiyordu. Bu iki amaçla hazırlanmış olan bu kanun tasarısının karşısında olanlar olabilecektir. Ancak bölge zaten son derece karışık. Bizim kendi bütünlüğümüzü korumamız gerekiyor. İtirazlar olacaktır, komisyonda görüşülecek, Genel Kurul'da görüşülecek, belki de muhalefetin katkılarıyla eksikleri de tamamlanacaktır. Ama çok iyi niyetle hazırlanmış, Türkiye'nin en temel sorununu çözmeyi amaçlayan bir kanun tasarısıdır. Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Şahin, Irak'ta rehine tutulan resmi görevliler ve vatandaşların sağ sağlim, hiçbir sorun yaşamadan Türkiye'ye getirilmesi ile ilgili devletin ve hükümetin çok yönlü çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.