1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. KILIÇDAROĞ'LUNDAN ARINÇ GÖKÇEK KAVGASINA AÇIKLAMA
KILIÇDAROĞ'LUNDAN ARINÇ GÖKÇEK  KAVGASINA AÇIKLAMA

KILIÇDAROĞ'LUNDAN ARINÇ GÖKÇEK KAVGASINA AÇIKLAMA

"FAİZ LOBİSİNİN MERKEZİ ÇUKURAMBAR VE AKP GENEL MERKEZİDİR"Ekonomi üzerinden hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, "Faiz lobisinin merkezi Çukurambar ve AKP Genel Merkezidir. Faiz lobisinden bahsediyorlar. Faiz lobisi darbe yapacakmış. Faiz...

A+A-

"ARINÇ, YANİ BİZİM DAHİ KULLANMAKTA ZORLANDIĞIMIZ KULLANAMADIĞIMIZ AĞIR İFADELER KULLANDI"

Kılıçdaroğlu, "Bir başka itiraf. İlginç tabi. Sayın Bülent Arınç, yani bizim dahi kullanmakta zorlandığımız kullanamadığımız ağır ifadeler kullandı. Hükümetin sözcüsü canlı yayınlarda kendi partisinden bir belediye başkanına en ağır ifadeler ile suçluyor" dedi.

"DÜRÜST VE NAMUSLU BİR İNSANSAN NEDEN 8 HAZİRAN'I BEKLİYORSUN?"

Kılıçdaroğlu, "Ahlaklıysan, kul hakkı yemekten korkuyorsan, dürüst ve namuslu bir insansan neden 8 Haziran'ı bekliyorsun? Biz bunları dile getirdiğimizde koruyorlardı. Sen bunların tamamını biliyordun da bugüne kadar hangi gerekçe ile konuşmadın. Sahip çıktın sana dokundu, istifa et dedi diye mi?" dedi.

"SUÇ ORTAKLIĞI ÇIKIYOR ORTAYA. BİRBİRLERİNİ SUÇLAMAYA BAŞLADILAR"

Kılıçdaroğlu, "Suç ortaklığı çıkıyor ortaya. Birbirlerini suçlamaya başladılar. Önümüzdeki günlerde göreceğiz" dedi.

"ORTALIKTA BİRAZ KARMAŞA VAR. İTİRAFLAR DÖNEMİ BAŞLADI HÜKÜMETTE"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı arasındaki tartışmalara değinen Kılıçdaroğlu, "Ortalıkta biraz karmaşa var. İtiraflar dönemi başladı hükümette. Suç organizasyonlarında itiraflar çok önemlidir. 17-25 Aralık'ta bir hükümetin bir devleti nasıl soyduğuna tanık olduk. İlk itiraf Erdoğan Bayraktar'dan geldi. İkincisi Erdoğan'dan geldi “bizi kandırdılar. Askerlerin çoğunun hapiste olmaması gerekirdi" dedi.

"AHMET KAYIPOĞLU BÜTÜN BU OLANLAR KARŞISINDA HİÇ KONUŞMUYOR"

Kılıçdaroğlu, "Bütün bu olanlar karşısında birisi hiç konuşmuyor. Kayıp. Ahmet Davutoğlu. Yani Ahmet kayıpoğlu. Ne olduğu belli değil. Ahmet kayıpoğluna sormak isterim. Erdoğan, Merkez Bankası başkanını suçladı vatan haini ilan etti. Niye konuşmuyorsun. 77 milyonun fişlendiğini söyledim. Tık yok. Tam bir kayıpoğlu. Sen vesayet altındasın" dedi.

"BİRAZ OMURGA EKSİKLİĞİ VAR BİZİM CUMHURBAŞKANIMIZA SAYGIMIZ VAR. ŞUDUR BUDUR DEYİP KIVIRMAYA BAŞLADI"

Kılıçdaroğlu, "İzleme heyeti dolayısıyla Arınç ile aralarında bir tartışma geçti. Onda da biraz omurga eksikliği var. Sonradan efendim bizim cumhurbaşkanımıza saygımız var. Şudur budur deyip kıvırmaya başladı. Ama "Atı alan Üsküdar'ı geçti." Ağızdan bir söz çıktığı zaman siz o sözden vazgeçemezsiniz artık. Vazgeçerseniz itibar kaybedersiniz. Arınç'ın açıklamaları Türkiye cumhuriyeti tarihinde bir ilk" dedi.

"FAİZ LOBİSİNİN MERKEZİ ÇUKURAMBAR VE AKP GENEL MERKEZİDİR"

Ekonomi üzerinden hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, "Faiz lobisinin merkezi Çukurambar ve AKP Genel Merkezidir. Faiz lobisinden bahsediyorlar. Faiz lobisi darbe yapacakmış. Faiz lobisinin merkezi Çukurambar ve AKP Genel Merkezidir. Nerede arayacaksınız. Başkanı da belli kaçak sarayda oturuyor" dedi.

"8 HAZİRAN'DA BİR ÜLKE NASIL YÖNETİLİR BUNU HERKESE GÖSTERECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu, "8 Haziran'da bir ülke nasıl yönetilir bunu herkese göstereceğiz. Kararlıyız. Her yurttaşa eşit mesafede durularak nasıl yönetilir görecekler. Borç batağında mısın. Ben seni o bataklıktan 3 yılda kurtaracağım. Hiç endişen olmasın" dedi.

"BURADA DİN, İMAN, KİTAP YOK"

Kılıçdaroğlu, "Burada bir akıl tutulması var. Burada din, iman, kitap yok. Burada hiçbir şey yok. Eğer adalet arıyorsan Cumhuriyet Halk Partisi'ne geleceksin. Türkiye tarihin hiçbir döneminde dört ülkede aynı anda büyükelçimizin olmadığı zaman yoktu. Şimdi var" dedi.

"NOTERDEN ONAYLI EMEKLİ TAAHHÜTNAMESİ SÖZÜMÜ TUTMAZSAM İSTİFA EDECEĞİM"

Kılıçdaroğlu, emekli sorunlarını çözemediği takdirde istifa edeceğini belirterek düzenlettiği noter taahhütnamesine okudu. Kılıçdaroğlu, "Emeklilere vefa borcumuz var. Onlar çalıştı alın teri döktüler. Emeklilere bunlar kazık attılar. Dediler ki refahtan emeklilere pay verilmez. Türkiye büyüyor ama emekliye vermeyeceğiz" dedi.

MUTFAK ENFLASYONU MU? PİNPON TOPU ENFLASYONU MU?

Kılıçdaroğlu, "Enflasyon oranında emekli maaşına zam yapılacağını söylediler. Ama hangi enflasyon? Mutfak enflasyonu mu? Pinpon topu enflasyonu mu? borcununuz olsun olmasın, emeklilere sağlık hizmeti vermek boynumun borcu" dedi.

4 MADDELİK NOTER ONAYLI EMEKLİ TAAHHÜTNAMESİ

Düzenlettiği noter taahhütnamesini okuyan Kılıçdaroğlu şu ifadelere yer verdi: "Tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi için bir ay içinde gerekli düzenlemeleri sağlayacağım. 17 Temmuz 2015 tarihine kadar birer maaş tutarında ikramiyenin emeklilerin banka hesaplarına yatıracağını temin edeceğim. Emeklilere yıllık iki maaş ikramiye verilmesini başbakanlık görevinde bulunduğum sürede muntazaman sürdüreceğim. Şayet bu sözümü tutmazsam başbakanlık ve genel başkanlıktan derhal istifa ederek siyaseti bırakacağım. Emeklilere sahip çıkacağız."

"BİR DARBECİ ARIYORSAN O DARBECİ AKP HÜKÜMETİDİR"

Kılıçdaroğlu, "Biz o zamanlar bu duruma karşı çıktık bize darbeci dedi. Bir darbeci arıyorsan o darbeci AKP hükümetidir. İlk darbeyi de emeklilere yapmıştır. Refahtan pay alamaz diye kanun çıkarmıştır. Sonra askerlere darbe yaptılar içeri attılar. "O davaların savcısıyım" demedi?" dedi.

"KUMPASA GETİRDİLER KANDIRDILAR" DİYOR SEN ÇOCUK MUSUN ALLAH AŞKINA SENDE AKIL YOK"

Kılıçdaroğlu, "Sende akıl yok aklını kullanamıyorsun işin Türkçesi budur. Şimdi diyor ki "özür dilerim bizi kumpasa getirdiler kandırdılar" diyor. Sen çocuk musun Allah aşkına devleti yönetiyorsun" diye konuştu.

"KUMPAS MAĞDURLARININ HUKUKSAL HAKLARININ İADESİ İADE-İ İTİBAR İLE GEL HAKLARINI İADE EDELİM"

Kılıçdaroğlu, "Temmuz 2014 yılında TBMM'ye verdiğimiz kanun teklifinde kumpas mağdurlarının hukuksal haklarının iadesi iade-i itibar. Madem ki sen cumhurbaşkanı olarak beni kandırdılar diyorsun. O zaman gel haklarını iade edelim. Samimiyse gelsin. Bunu önümüzdeki günlerde gelen kurula indireceğiz. Bakalım kim samimi kim değil" açıklamasında bulundu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.