1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. KILIÇDAROĞLU'NDAN 17 ARALIK SAVCISINA ŞOK
KILIÇDAROĞLU'NDAN  17 ARALIK SAVCISINA ŞOK

KILIÇDAROĞLU'NDAN 17 ARALIK SAVCISINA ŞOK

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk olaylarını asla unutturmayacağız.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "17 Aralık, 25 Aralık yolsuzluklarını asla unutmayacağız ve unutturmayacağız, herkes bunu böyle bilsin" dedi.Gerçekten de Kılıçdaroğlu neredeyse her konuşmasında 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu sonuçlarına yer veriyor.

HALKA HESAP VERME FELSEFESİ

Ankara'dan karayoluyla Eskişehir'e gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Kongre Merkezi'nde partisinin bölge toplantısına katıldı. Toplantının açış konuşmasını yapan Kılıçdaroğlu CHP'nin halka hesap verme gibi temel felsefesinin olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

53385_25480_16112014150807_8.jpg

VERGİLERİ HARCAYANLAR HESAP VERMELİDİRLER

"İktidar sahipleri halktan topladıkları vergileri harcarlar. Harcıyorlarsa, vergiyi ödeyen asli unsura hesap vermek zorundadır. Şimdi ben 77 milyon yurttaşıma bir soru soruyorum. 12 yıllık süre içinde senin ödediğin vergilerin sana hesabını veren bir siyasal iktidar gördün mü? 17 Aralık, 25 Aralık yolsuzluklarını asla unutmayacağız ve unutturmayacağız, herkes bunu böyle bilgisin. Sayın Davutoğlu'nun bir danışmanı var. Etyen Mahçupyan. 'İslami kesim yolsuzluğun farkında' diye bir açıklama yaptı. Onun söylediğiyle şu soruyu soruyorum. Onun tanımladığı İslami kesime şu soruyu soruyorum. Bana çocukluğumdan beri öğrettiler, bütün arkadaşlarıma öğrettiler. Kul hakkı yemenin en büyük günah olduğunu söylediler. Kul hakkı yiyenin toplumda dışlanması gerektiğini de söylediler. Sorum şu o İslami kesime. Kul hakkı yemek günahsa, sen kul hakkı yiyenlere neden oy verdin. Senin oyunun yeri doğrudan yana olmalı,, adaletten yana olmalı, saydamlıktan yana olmalı, hesap vermekten yana olmalı, dürüstlükten yana olmalı, ahlaktan yana olmalı. Onun yanında kimler var. Açık ve net söylüyorum. Bütün bu ilkelerin yanında CHP mevcut."

53385_25480_16112014150807_2.jpg

17 ARALIK DOSYASINI KAPATAN SAVCIYA YÜKLENDİ

Gazetelerde Rıza Zarrab'ın kuryesiyle ilgili haberleri hatırlatan Kılıçdaroğlu, kuryenin 'Ankara'ya çok para taşıdık' dediğini söyledi. Kılıçdaroğlu 17 Aralık dosyasını kapatan savcıya yüklenerek şöyle konuştu:

SENİN ÇOCUKLARIN SENİNLE ASLA ÖVÜNEMEYECEK

"17 Aralık dosyasını kapatan savcıya soruyorum. Yandaş savcıya, AKP savcısına soruyorum. O çok paraları taşıdık diyen, Ankara'ya taşıdık diyen birisi, o paraları kim için ve ne için taşıdı? Sen dosyayı kapattın biz bu dosyayı kapattırmayacağız. Sen belki bir yerlere geleceksin. Ama sen asla unutma şunu. Senin çocukların seninle asla övünmeyecekler. Ve belki senin adını hiç anmayacaklar. Çünkü utanacaklar. Babası yolsuzluk dosyalarını kapattı diye utanacaklar. Çocuklarına o kadar ağır bir miras bırakıyorsun. Bu mirasın altında ezileceksin."

53385_25480_16112014150807_4.jpg

TÜRKİYE'DE 3 MİLYON ÇOCUĞUMUZ İŞSİZ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'den Türkiye'ye 2 milyon sığınmacının geldiğini söyleyerek şöyle devam etti:

"Dış politikada geldiğimiz son tablo. 2 milyon Suriyeli var şu anda bizim topraklarımızda. Binlerce Suriyeli Suriye'de öldü. Nasıl öldürüldü? İki taraf da Müslüman, iki taraf da Allah Allah diye birbirlerine saldırıyor. İki taraf da birbirini öldürüyor. Birileri ellerini ovuşturuyor. Bu tablo CHP'nin kabul edeceği bir tablo değildir. Kendi bölgemizde huzur istiyoruz. Kendi bölgemizde barış istiyoruz. Kendi bölgemizde bizim de etkin olabileceğimiz, örnek olabileceğimiz bir Türkiye'yi oluşturmak istiyoruz. Eğer bunu sağlayabilirsek sadece bölgemizde değil bütün dünya barışına katkı vermiş olacağız. 2 milyon Suriyeli mülteci var. Çalışma Bakanı açıklama yapıyor; 'Onlara çalışmak için belge vereceğiz, ruhsat vereceğiz, vize vereceğiz.' Türkiye'de 3 milyon çocuğumuz işsiz. Onlara iş bulmuyorsunuz. Suriyelilere diyorsunuz ki sana iş bulacağım. O zaman bu toplumun vicdanına seslenmek zorundayız. Önceliği kime vermeliyiz? 2 milyon Suriyeli bu topraklara hangi gerekçeyle geldi? Hangi dış politika 2 milyon Suriyeliyi sadece Türkiye'ye gelmesine yol açtı. O nedenle söylüyorum. Türkiye'nin yeni bir yönetime ihtiyacı var."

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından CHP'nin bölge toplantısı basına kapalı olarak sürdü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.