• BIST 78.844
 • Altın 125,625
 • Dolar 3,0876
 • Euro 3,3575
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 7 °C
 • İzmir 16 °C
 • Antalya 21 °C
 • Tekirdağ 15 °C
 • Sakarya 15 °C
 • İŞTE BELGESİ; PKK KERKÜK'TE CİRİT ATIYOR
 • ABD SAVUNMA BAKANI TÜRKİYE'DE "KUZU" OLDU
 • DIŞ BASINDA ERDOĞAN'IN 1923 AÇIKLAMASININ ŞİFRELERİ
 • İŞTE BELGESİ; PKK KERKÜK'TE CİRİT ATIYOR
 • ABD SAVUNMA BAKANI TÜRKİYE'DE "KUZU" OLDU
 • DIŞ BASINDA ERDOĞAN'IN 1923 AÇIKLAMASININ ŞİFRELERİ

İŞTE SOSYAL MEDYAYI KIRIP GEÇİREN, TWITTERDA TT OLAN O YAZI

İŞTE SOSYAL MEDYAYI KIRIP GEÇİREN, TWITTERDA TT OLAN O YAZI
İşte güldürürken düşündüren yazı

Kimin tarafından yazıldığı ve sosyal medyaya nasıl yayıldığı şimdilik belli olmayan, fakat bir anda paylaşım rekorları kıran bir yazı, gündeme damgasını vurdu. Paylaşım öyle hızlı yayıldı ki, bir anda sosyal medyada TT oldu. Denizli şivesiyle cumhurbaşkanlığı seçimini ve ülkenin geldiği durumu eleştiren yazı, Ege Bölgesi’nde yeni bir yapılanma isteğini anlatıyor. İşte o yazı:

BAĞIMSIZ EGE PROJESİ (BEP) İÇİN EGELİLEDEN DESTEK BEKLEYON

Ben sıkıldım arkideş bu memleketten, yetti gari Egemiz için demokratik özerklik mi neyii, ondan taleb ediyom.

Memlekette başkan seçiyola, bizim vergileeemizlen puropaganda yapayo, Yozgatlının, Kastamonulunun, Urfalının oylarıylan başımıza geliyo, bizi yönetiyola. Yetti gari ulen!!!!!!!!!!! Hasta etmen adama.

Ege’mizin gaynaklarına Kasımpaşalıların, Konyalılar, Yozgatlıların elinde mundar ettiler yıllardır. 10 sene önce Gayseri neydi şimdi ne oldu, bi bakın bakem. Bi de bu çomarlara oy vermeyen şehirlere bak: yerinde sayıyo. bak Izmir’e..

Konya’ya gider bu zihniyet, Yozgat’a gider de, Ege ye gitmiyor arkıdeş, ben özerklik istiyom. Egeyi egeliler yönetsin gari!

Haritamız belli, (bkz: 2014 CB Seçimleri) komşulaamız Kuzey’de Çanakkale, Güney’de Antalya, Batı’da Yunanistan, Güneydoğu’da Afyon. (Afyon’u devletimize alamayız yoksa senelerce G. Doğu sorunuyla uğraşırı, bissürü masraf olu, hiiiiiiiç gerek yok. Zaten sözde Egeli de olsa Konyalılarla daha iyi anlaşıyor onla)

Turizm vaa Bodrum, Çeşme bizde, sanayi vaaa, maden ocaklamız va. Tekstilimiz var, Tarımımız va, sebze meyve bizde, dağlarımızdan yağ, bağlarımızdan bal akıpduru.

Liman kentimiz İzmir, yurtdışıylan ticaretimiz zaten va. Ekonomi Bakanına Bubadağlı yaptıkmıydı iyi olu. Başkente İzmir yaparız. şaraba zaten biz üretiyoz kendimize vergi gomayız gari, o gadar da olsun arkideş..

Enerji elektirik sıkıntımızda olmaz güneş de var rüzgar da alla şükür,

Angaralıların Soma’yı çalıştırıp birileri rant etsin, birilere bizim paramızlan seçimde beleşe kömür dağıtsın deye Egeli işçilemize öldürmeye gerek yok. Avrupalı Tekirdağlı arkıdeşlerimizi de gapütülasyon verdik miydi, şarabımızla rakıyı takas eder gül gibi yaşaaaa gideriz ay oğlum ya.

Nufus 11 milyon, iyi. Resmi dilimiz Dengizlice. Güzeeee.

İnsanımız çalışkan, aydın, hoşgörülü, moderen.

AB’yi bugün başvuram yarın üyeyiz.

Purojemizin adı Bağımsız Ege Projesi (BEP)

Kaynak: Haber Kaynağı
1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ÇAKIRCALI EFE
05 Haziran 2015 Cuma 09:37
09:37
EGE NİN SİLAHA SARILMA VAKTİ GELDİ DE GEÇİYOR BİLE BU İŞ ŞAKA YOLLU OLMAZ.OSMANLI CAPULCULARINA ATALARIMIZ DAĞLARDA YANIT VERDİ.OSMANLI İTLERİ EFELERİN AYAKLARININ DERİSİNİ YÜZÜP TUZ BASTI.BUNLARIN HİCBİRİNİ EGE UNUTMADI.UNUTMAYACAK.O OSMANLI RÜYANIZLA BİRLİKTE BATACAKSINIZ.EGE DE EGELİYİM DEMEYEN EGE KÜLTÜRÜNDEN BAŞKA KÜLTÜR İSTEYEN HİÇKİMSEYİ İSTEMİYORUZ.İSTER KÜRT OLSUN İSTER TÜRK OLSUN ARAP OLSUN EGE DE YA ADAM GİBİ OLUN ADAM GİBİ YAŞAYIN YADA BİZ SİZİ SÜRMESİNİ BİLİRİZ.ŞERİATÇISIDA KÜRTCÜSÜ DE TURANCISIDA BUNU BÖYLE BİLSİN
NAKİ
04 Eylül 2014 Perşembe 13:35
13:35
ÇOK GÜLDÜM YAAA. AMA ÇOK BEĞENDİM VE DOĞRU TESBİTLER...
galip
03 Eylül 2014 Çarşamba 21:05
21:05
Doğru demiş adam demekki bıkmış artık
garibefe
19 Ağustos 2014 Salı 01:25
01:25
akideş dayyipde bunu isteyip duru ya, başganlık sisdemi ayaletmi neyin böle olcek gari...
burdan alcek emme bu sefer oralara da vemecek...
Emral Pınar
14 Ağustos 2014 Perşembe 22:46
22:46
Uyandım da, biyo daa bakem dedim senin yazdıklarına, uyku semesi layıkıylan anlayamadığımı farkettim; kusura bakma. Senin BeP procene garşı SeP diyom! Açılımı; Sosyalist Ege Procesi...
İnsanca yaşanan, ihtiyacın gadar yediğin, canın şööle tembellik etmek istediğinde eşşeğini bağleyceen bi ağaç altı bulceen, gerine gerine kalktığında GDO'suz meyvaa kopardın diye -göz hakkı deriz buna Kasaba'da- kimsenin tersinmediği, canın Gediz Çayında çimmek istediğinde şıppadanak kalkıp İstasyon Altına dooru yola düzüleceğin, akşam serinliğinde Orta Park'da müzik dinleyebileceğin- iktidarımızda Vivaldi mivaldi , hadi bilemedin Albinoni Adagio, ööle lap diye Beethoven dayatmeycez tabi, kulakların pası için, anla garik; şıkırdımlı, bi o kadar da hüzünlü parçalar yani.
Somalı işçiyi Ankara değil, dombadızlaa, yani Tüsiad filen gibi dernek üyeleri yiyoo yıllardır. Yaaneşsin yani.
İnsanımız çalışkan diyon. Kırk derece ıscakta sergide üzüm seren gadın sırf çalışgan olduğu için mi, yoksam açlığından mı yövmiyeye gidiyoo, bi sor bakaam annene. Bi de Moderenmişiz. Ööle mi acabola? Moderen olmayı modistre giyinmekten ibaret sanıyon herhalım. Arada ööle fark var ki, bi gün annatırm abam.
Hoşgörü moşgörü de diyon, bence ööle filen değiliz, hoşgörmek, gücünü geçiremediğini sineye çekmektir bence, övülesi bi yan değil gari. Bırak hoca laflarını, sen gerçeğe bak. Yarın işe gitcem, Tembellik Hakkı makkı hakgetire suratsız patronum kızmasın, işte kapı işte sapı, anlarsın ya.
Hadi uğrola, öptüüm, Emral aban...
Kestana kebap acele cevap,
ankarali emre
14 Ağustos 2014 Perşembe 22:30
22:30
Evet arkadas birazz sacmalamiss. Oldu o zaman. Paramparca yapLim guzel ulkemizi YOK BIZI EGELILER YONETTSIN kardesim yni nir yonetim sekli istiyosan o baska . Millet nasil beyenmiss anlamadim
Emral Pınar
14 Ağustos 2014 Perşembe 22:07
22:07
Ülen sen bizim oolan, sen kafayı mı sıyırdın, ne o ööle aykırı aykırı özerklik mözerklik?
Biyo, Ege Denizliden ibaret değil, Aydın'da yemişlik, Kasaba'da üzüm bağımız vaa deye özerklik filen veemezler adama şaşkın! Hür olmak, ööle şarabı çekip rakıya tokuşturmaya benzemez. Sen sene ezene goycen, şööle bi oturtcen ki, seni donuna gadaa sömüren hık deyemeden gaççek memlikattan. Ahanda Çakırcalı, dut ki Atçalı olcen furcen dağlara, zenginden aldığını fakire fukaraya dağıtcen, allah ne verdiise garik.
Hem sen İzmir'i neden başşehir ilan etmişin bilip bilmeden. Bi kere İzmir olmaz, o batasıca Çeşme vaa ya, işte orlaada geçiyo zenginlerin ömrü. Başka gaygıları mı vaa sanıyon, cuma dedin mi, çekiyola sahillerdeki evlerine, bi dönüm bostan yan gel Osman yayılıyoola gumlara. Ölü gözünden yaş, bunnaadan iş! Gel sen vazgeç bu hülyadan da bizim Kasaba olsun başkent. Durgutlu garik, anleyon de mi? Üzümün hası, gızın kınalısı bizde. Sultanıye'yi hööle bi sıkıp şıra et, gana gana iç, yarasın gaadeş.
Hem Giritli Üsen, Boşnak İbram, Kürt Memo, Pomak Irmızan bizde, mozaik filen diyoolar ya, işte ondan anleyceen, ha Araplılaa, Cingenlee, tabi en çok da Yörük, canımın yongası Türkmenleri de unutmayem garik. Hööle bi dooruluversek; '' Çekilin ülen, dilimiz Kasaba'ca, memlikatımızın başşşehri kasaba (kövlülee Kasba der), Dinimiz, herkes kafasına göre, hökumatımız sosyalizm olcek, yıllardır ovamızı delik deşik etmiş bu tuğlacıları sürcez, emeğimizi lüpleyenleri aya yolleyycez deye kalkıveedik mi, bak gare sen şenliğe... De gidinin efesi gare.. Sene bizim oolan depdurum emme, belki bizim gızsındır, kusuruma bakma garik e mi.... Ben Emral aban, kestane kebap acele cevap beklerim.
Lütfi
14 Ağustos 2014 Perşembe 10:34
10:34
İçerik tamam da, dili tam olmamış.
yagiz
14 Ağustos 2014 Perşembe 08:45
08:45
Len akideş ben de sizin memlekete iltica edivecen gari
Diğer Haberler
 • "BAYAN YANI" DERGİSİNDEN MUHTEŞEM KAPAK06 Mart 2015 Cuma 23:58
 • İŞTE CHARLİE HEBDO'NUN TÜKENEN SON SAYISI15 Ocak 2015 Perşembe 19:37
 • BİR DAKİKADA BAMBAŞKA KADIN OLDU07 Aralık 2014 Pazar 03:08
 • KAÇ AK SARAY KARİKATÜRLERİ06 Aralık 2014 Cumartesi 16:24
 • BULAŞIK YIKAYAN KEDİ28 Kasım 2014 Cuma 06:10
 • ERKEĞİN BAŞI NASIL DÖNDÜRÜLÜR22 Kasım 2014 Cumartesi 06:22
 • ALMAN MEDYASINDAN ERDOĞAN'A KARİKATÜR ŞOKU18 Kasım 2014 Salı 20:45
 • 11 DÜNYA YILDIZININ NUR YERLİTAŞ'LA İMTİHANI19 Ekim 2014 Pazar 00:33
 • BARBAROS ŞANSAL'A IŞİD SORULURSA07 Ekim 2014 Salı 05:24
 • CEM YILMAZ SOSYAL MEDYAYI BÖYLE SALLADI06 Ekim 2014 Pazartesi 14:20
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Haber Artı Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0242 844 30 51 | Faks : 0242 844 30 51 | Haber Scripti: CM Bilişim