1. HABERLER

  2. MİZAH

  3. İŞTE SOSYAL MEDYAYI KIRIP GEÇİREN, TWITTERDA TT OLAN O YAZI
İŞTE SOSYAL MEDYAYI KIRIP GEÇİREN, TWITTERDA TT OLAN O YAZI

İŞTE SOSYAL MEDYAYI KIRIP GEÇİREN, TWITTERDA TT OLAN O YAZI

İşte güldürürken düşündüren yazı

A+A-

Kimin tarafından yazıldığı ve sosyal medyaya nasıl yayıldığı şimdilik belli olmayan, fakat bir anda paylaşım rekorları kıran bir yazı, gündeme damgasını vurdu. Paylaşım öyle hızlı yayıldı ki, bir anda sosyal medyada TT oldu. Denizli şivesiyle cumhurbaşkanlığı seçimini ve ülkenin geldiği durumu eleştiren yazı, Ege Bölgesi’nde yeni bir yapılanma isteğini anlatıyor. İşte o yazı:

BAĞIMSIZ EGE PROJESİ (BEP) İÇİN EGELİLEDEN DESTEK BEKLEYON

Ben sıkıldım arkideş bu memleketten, yetti gari Egemiz için demokratik özerklik mi neyii, ondan taleb ediyom.

Memlekette başkan seçiyola, bizim vergileeemizlen puropaganda yapayo, Yozgatlının, Kastamonulunun, Urfalının oylarıylan başımıza geliyo, bizi yönetiyola. Yetti gari ulen!!!!!!!!!!! Hasta etmen adama.

Ege’mizin gaynaklarına Kasımpaşalıların, Konyalılar, Yozgatlıların elinde mundar ettiler yıllardır. 10 sene önce Gayseri neydi şimdi ne oldu, bi bakın bakem. Bi de bu çomarlara oy vermeyen şehirlere bak: yerinde sayıyo. bak Izmir’e..

Konya’ya gider bu zihniyet, Yozgat’a gider de, Ege ye gitmiyor arkıdeş, ben özerklik istiyom. Egeyi egeliler yönetsin gari!

Haritamız belli, (bkz: 2014 CB Seçimleri) komşulaamız Kuzey’de Çanakkale, Güney’de Antalya, Batı’da Yunanistan, Güneydoğu’da Afyon. (Afyon’u devletimize alamayız yoksa senelerce G. Doğu sorunuyla uğraşırı, bissürü masraf olu, hiiiiiiiç gerek yok. Zaten sözde Egeli de olsa Konyalılarla daha iyi anlaşıyor onla)

Turizm vaa Bodrum, Çeşme bizde, sanayi vaaa, maden ocaklamız va. Tekstilimiz var, Tarımımız va, sebze meyve bizde, dağlarımızdan yağ, bağlarımızdan bal akıpduru.

Liman kentimiz İzmir, yurtdışıylan ticaretimiz zaten va. Ekonomi Bakanına Bubadağlı yaptıkmıydı iyi olu. Başkente İzmir yaparız. şaraba zaten biz üretiyoz kendimize vergi gomayız gari, o gadar da olsun arkideş..

Enerji elektirik sıkıntımızda olmaz güneş de var rüzgar da alla şükür,

Angaralıların Soma’yı çalıştırıp birileri rant etsin, birilere bizim paramızlan seçimde beleşe kömür dağıtsın deye Egeli işçilemize öldürmeye gerek yok. Avrupalı Tekirdağlı arkıdeşlerimizi de gapütülasyon verdik miydi, şarabımızla rakıyı takas eder gül gibi yaşaaaa gideriz ay oğlum ya.

Nufus 11 milyon, iyi. Resmi dilimiz Dengizlice. Güzeeee.

İnsanımız çalışkan, aydın, hoşgörülü, moderen.

AB’yi bugün başvuram yarın üyeyiz.

Purojemizin adı Bağımsız Ege Projesi (BEP)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum