1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İŞTE FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ'IN UEFA RAKİPLERİ
İŞTE FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ'IN UEFA RAKİPLERİ

İŞTE FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ'IN UEFA RAKİPLERİ

UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gruplardaki rakipleri belli oldu.

A+A-

FENERBAHÇE'NİN RAKİPLERİ

Fenerbahçe A Grubu'nda Ajax (Hollanda), Celtic (İskoçya) ve Molde (Norveç) ile eşleşti.

BEŞİKTAŞ'IN RAKİPLERİ

H Grubu'nda mücadele edecek Beşiktaş'ın rakipleri ise Sporting Lisbon (Portekiz), Lokomotiv Moskova (Rusya) ve Skenderbeu (Arnavutluk) oldu.

FENERBAHÇE'NİN MAÇ TAKVİMİ

UEFA Avrupa Ligi A Grubu'nda yer alan Fenerbahçe'nin fikstürü belli oldu.
Maç tarihleri şöyle;
17 Eylül Perşembe
FENERBAHÇE-Molde
Ajax-Celtic
1 Ekim Perşembe
Celtic-FENERBAHÇE
Molde-Ajax
22 Ekim Perşembe
Molde-Celtic
FENERBAHÇE-Ajax
5 Kasım Perşembe
Celtic-Molde
Ajax-FENERBAHÇE
26 Kasım Perşembe
FENERBAHÇE-Celtic
Ajax-Molde

BEŞİKTAŞ'IN MAÇ PROGRAMI

UEFA Avrupa Ligi'nde H Grubu'nda yer alan Beşiktaş'ın maç takvimi belli oldu.
Maçların programı şöyle;

17 Eylül 2015 Perşembe
Sporting Lisbon - Lokomotiv Moskova
Skenderbeu - BEŞİKTAŞ
1 Ekim 2015 Perşembe
BEŞİKTAŞ - Sporting Lisbon
Lokomotiv Moskova - Skenderbeu
22 Ekim 2015 Perşembe
Lokomotiv Moskova - BEŞİKTAŞ
Sporting Lisbon - Skenderbeu
5 Kasım 2015 Perşembe
BEŞİKTAŞ - Lokomotiv Moskova
Skenderbeu - Sporting Lisbon
26 Kasım 2015 Perşembe
Lokomotiv Moskova - Sporting Lisbon
BEŞİKTAŞ - Skenderbeu
10 Aralık 2015 Perşembe
Sporting Lisbon - BEŞİKTAŞ
Skenderbeu - Lokomotiv Moskova

DİĞER GRUPLAR

UEFA Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonu grup kuraları Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirildi.
Kura çekimine göre ilk maçların 17 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:
A Grubu: Ajax (Hollanda), Celtic (İskoçya), Fenerbahçe (Türkiye), Molde (Norveç)
B Grubu: Rubin Kazan (Rusya), Liverpool (İngiltere), Bordeaux (Fransa), Sion (İsviçre)
C Grubu: Borussia Dortmund (Almanya), PAOK (Yunanistan), Krasnodar (Rusya), Gebele (Azerbaycan)
D Grubu: Napoli (İtalya), Club Brugge (Belçika), Legia (Polonya), Midtjylland (Danimarka)
E Grubu: Villarreal (İspanya), Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti), Rapid Wien (Avusturya), Dinamo Minsk (Belarus)
F Grubu: Olympique Marsilya (Fransa), Braga (Portekiz), Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti), Groningen (Hollanda)
G Grubu: Dnipro (Ukrayna), Lazio (İtalya), Saint-Etienne (Fransa), Rosenborg (Norveç)
H Grubu: Sporting Lizbon (Portekiz), Beşiktaş (Türkiye), Lokomotiv Moskova (Rusya), Skenderbeu (Arnavutluk)
I Grubu: Basel (İsviçre), Fiorentina (İtalya), Lech (Polonya), Belenenses (Portekiz)
J Grubu: Tottenham (İngiltere), Anderlecht (Belçika), Monaco (Fransa), Karabağ (Azerbaycan)
K Grubu: Schalke 04 (Almanya), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Asteras (Yunanistan)
L Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), AZ Alkmaar (Hollanda), Augsburg (Almanya), Partizan (Sırbistan)

Kupada 2015-2016 sezonu finali, 18 Mayıs'ta İsviçre'nin Basel kentindeki 36 bin kişi kapasiteli St. Jakob-Park Stadı'nda oynanacak.
- Maç tarihleri
UEFA Avrupa Ligi'nde maç tarihleri şu şekilde:
Grup 1. maçları: 17 Eylül
Grup 2. maçları: 1 Ekim
Grup 3. maçları: 22 Ekim
Grup 4. maçları: 5 Kasım
Grup 5. maçları: 26 Kasım
Grup 6. maçları: 10 Aralık
Son 32 turu ilk maçları: 18 Şubat 2016
Son 32 turu rövanş maçları: 25 Şubat 2016
Son 16 turu ilk maçları: 10 Mart 2016
Son 16 turu rövanş maçları: 17 Mart 2016
Çeyrek final ilk maçları: 7 Nisan 2016
Çeyrek final rövanş maçları: 14 Nisan 2016
Yarı final ilk maçları: 28 Nisan 2016
Yarı final rövanş maçları: 5 Mayıs 2016
Final maçı: 18 Mayıs 2016UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gruplardaki rakipleri belli oldu.
Fenerbahçe A Grubu'nda Ajax (Hollanda), Celtic (İskoçya) ve Molde (Norveç) ile eşleşti.

H Grubu'nda mücadele edecek Beşiktaş'ın rakipleri ise Sporting Lisbon (Portekiz), Lokomotiv Moskova (Rusya) ve Skenderbeu (Arnavutluk) oldu.

FENERBAHÇE'NİN MAÇ TAKVİMİ

UEFA Avrupa Ligi A Grubu'nda yer alan Fenerbahçe'nin fikstürü belli oldu.
Maç tarihleri şöyle;
17 Eylül Perşembe
FENERBAHÇE-Molde
Ajax-Celtic
1 Ekim Perşembe
Celtic-FENERBAHÇE
Molde-Ajax
22 Ekim Perşembe
Molde-Celtic
FENERBAHÇE-Ajax
5 Kasım Perşembe
Celtic-Molde
Ajax-FENERBAHÇE
26 Kasım Perşembe
FENERBAHÇE-Celtic
Ajax-Molde

BEŞİKTAŞ'IN MAÇ PROGRAMI

UEFA Avrupa Ligi'nde H Grubu'nda yer alan Beşiktaş'ın maç takvimi belli oldu.
Maçların programı şöyle;

17 Eylül 2015 Perşembe
Sporting Lisbon - Lokomotiv Moskova
Skenderbeu - BEŞİKTAŞ
1 Ekim 2015 Perşembe
BEŞİKTAŞ - Sporting Lisbon
Lokomotiv Moskova - Skenderbeu
22 Ekim 2015 Perşembe
Lokomotiv Moskova - BEŞİKTAŞ
Sporting Lisbon - Skenderbeu
5 Kasım 2015 Perşembe
BEŞİKTAŞ - Lokomotiv Moskova
Skenderbeu - Sporting Lisbon
26 Kasım 2015 Perşembe
Lokomotiv Moskova - Sporting Lisbon
BEŞİKTAŞ - Skenderbeu
10 Aralık 2015 Perşembe
Sporting Lisbon - BEŞİKTAŞ
Skenderbeu - Lokomotiv Moskova

DİĞER GRUPLAR

UEFA Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonu grup kuraları Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirildi.
Kura çekimine göre ilk maçların 17 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:
A Grubu: Ajax (Hollanda), Celtic (İskoçya), Fenerbahçe (Türkiye), Molde (Norveç)
B Grubu: Rubin Kazan (Rusya), Liverpool (İngiltere), Bordeaux (Fransa), Sion (İsviçre)
C Grubu: Borussia Dortmund (Almanya), PAOK (Yunanistan), Krasnodar (Rusya), Gebele (Azerbaycan)
D Grubu: Napoli (İtalya), Club Brugge (Belçika), Legia (Polonya), Midtjylland (Danimarka)
E Grubu: Villarreal (İspanya), Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti), Rapid Wien (Avusturya), Dinamo Minsk (Belarus)
F Grubu: Olympique Marsilya (Fransa), Braga (Portekiz), Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti), Groningen (Hollanda)
G Grubu: Dnipro (Ukrayna), Lazio (İtalya), Saint-Etienne (Fransa), Rosenborg (Norveç)
H Grubu: Sporting Lizbon (Portekiz), Beşiktaş (Türkiye), Lokomotiv Moskova (Rusya), Skenderbeu (Arnavutluk)
I Grubu: Basel (İsviçre), Fiorentina (İtalya), Lech (Polonya), Belenenses (Portekiz)
J Grubu: Tottenham (İngiltere), Anderlecht (Belçika), Monaco (Fransa), Karabağ (Azerbaycan)
K Grubu: Schalke 04 (Almanya), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Asteras (Yunanistan)
L Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), AZ Alkmaar (Hollanda), Augsburg (Almanya), Partizan (Sırbistan)

Kupada 2015-2016 sezonu finali, 18 Mayıs'ta İsviçre'nin Basel kentindeki 36 bin kişi kapasiteli St. Jakob-Park Stadı'nda oynanacak.
- Maç tarihleri
UEFA Avrupa Ligi'nde maç tarihleri şu şekilde:
Grup 1. maçları: 17 Eylül
Grup 2. maçları: 1 Ekim
Grup 3. maçları: 22 Ekim
Grup 4. maçları: 5 Kasım
Grup 5. maçları: 26 Kasım
Grup 6. maçları: 10 Aralık
Son 32 turu ilk maçları: 18 Şubat 2016
Son 32 turu rövanş maçları: 25 Şubat 2016
Son 16 turu ilk maçları: 10 Mart 2016
Son 16 turu rövanş maçları: 17 Mart 2016
Çeyrek final ilk maçları: 7 Nisan 2016
Çeyrek final rövanş maçları: 14 Nisan 2016
Yarı final ilk maçları: 28 Nisan 2016
Yarı final rövanş maçları: 5 Mayıs 2016
Final maçı: 18 Mayıs 2016

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.