1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İHSANOĞLU’NUN BU MEMELEKETE NE HİZMETİ OLMUŞ
İHSANOĞLU’NUN BU MEMELEKETE NE HİZMETİ OLMUŞ

İHSANOĞLU’NUN BU MEMELEKETE NE HİZMETİ OLMUŞ

Mehmet Ali Şahin İhsanoğlu’na Yüklendi

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 3 adayın bulunduğunu belirtti ve Ekmeleddin İhsanoğlu’nu eleştirdi. Şahin, İhsanoğlu’na CHP ve MHP’lilerin de oy vermeyeceğini de öne sürdü.

DHA'nın haberine göre; Ak Parti Yalova İl Teşkilatının Termal yolu üzerindeki bir otelde düzenlediği iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partililer tarafından alkışlarla karşılandı. İlk önce iftar yemeği yiyen Şahin, daha sonra bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçimine değinen Şahin, “Üç tane aday var. AK Parti Genel Başkanımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı aday göstermeye karar verdi. Parlamentoda 313 milletvekilinin hepsinin imzasıyla Genel Başkanımız, Başbakanımızı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdik. Tüm ülkeye ve dünya kamuoyuna Cumhurbaşkanı adaylığını açıklama görevini bu kardeşinize verdi. Bundan büyük bir onur duydum” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ülke insanının yaptığı hizmet ve icraatlarla tanıdığını söyleyen Şahin, şunları söyledi:


"Diğer aday, çatı adayı, CHP ve MHP ve diğer bazı partilerin destek verdiğini açıkladıkları Ekmeleddin İhsanoğlu, diğeri de HDP’nin Adayı Selahattin Demirtaş. Üç tane aday. Benim genel başkanınızı anlatmaya ihtiyaç var mı? Siz onu tanıyorsunuz. Nereden tanıyorsunuz? İcraatlarından tanıyorsunuz, yaptığı işlerden tanıyorsunuz. Belki Yalova onu daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda İDO’dan tanıdı değil mi? Ve onu daha sonra sizler, hükümetler, gerçekten bu ülkenin çehresini değiştiren, bu ülkenin çağ atlatan icraatlarıyla tanıdınız. Sağlıkta Türkiye gerçekten bir reform yaptı. Türkiye sağlık alanında halkımızın sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranını yüzde 85’lere kadar çıkaran bir hizmet anlayışını ortaya koydu. Özelikle ulaşımda, bayındırlıkta artık şehirlerimiz hatta ilçelerimiz bir birine bölünmüş yollarla bağlanıyor ve siz Tayyip Erdoğan’ı Körfez Geçiş Projesi’yle de tanıyorsunuz öyle değil mi? Şimdi inşallah o Körfez Geçiş Projesi ve o deniz üstünden gelecek olan köprü bittiğinde Gebze’den buraya 6 dakikada geleceksiniz. Şimdi ne kadar zamanda geliyorsunuz Gebze’den buraya? Bir saat değil mi? Belki daha fazla ama 6 dakikada geleceksiniz. Boğaz’ın altından Marmaray geçti. Şimdi sanıyorum bu hafta sonu İstanbul-Ankara hızlı tren seferleri başlıyor. Dolayısıyla onu bu millet, yani Tayyip Erdoğan’ı bu millet, bu halk yaptığı hizmetlerden tanıyor. Eğitimde yaptığı hizmetlerden tanıyor. Yalova’daki Yalova Üniversitesi’nden tanıyor. Eğitim alanında atmış olduğu adımlardan tanıyor. Dolayısıyla onu uzun uzun anlatmaya ihtiyaç yok. Siz onu tanıyorsunuz. Halk onu tanıyor."

"TAYYİP ERDOĞAN'A OY VERECEKLER"

Diiğer adaylar hakkında da konuşan Şahin, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ülkeye yaptığı herhangi bir hizmetle tanınmadığını belirterek, “Sayın İhsanoğlu’nu hangi hizmetlerinden tanıyor bu millet? Bir tane sayabilir misiniz? Ekmeleddin İhsanoğlu’nun şu ülkeye böyle bir hizmeti vardır diye Allah aşkına kendisini aday gösteren MHP’li CHP’li arkadaşlarımıza soralım. İnanıyorum ki; onların büyük bir bölümü de vermeyecekler, onlar yine Tayyip Erdoğan’a oy verecekler. Buna inanıyorum. Dolayısıyla 10 Ağustos’taki seçim Türkiye için geleceği hedeflemesi açısından çok önemli bir seçimdir. Tayyip Erdoğan, Başbakanlıktan Cumhurbaşkanlığına doğru giderken ülkeye hizmet etmekten vazgeçmiyor. Unvanı değişiyor sadece. Başbakanlık unvanı yerine Cumhurbaşkanı unvanı alacak ama hizmetlerine yine devam edecek Cumhurbaşkanı olarak. Artık halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı var. Artık halk yani sizler bu millet sorunlarının çözümü için ülkeye hizmet için sadece Başbakanlığa bakmayacak. En az yüzde 51 oyla seçtiği Cumhurbaşkanlığı makamına Çankaya’ya da bakacak bundan sonra. Hizmeti oradan da bekleyecek” dedi.

"CUMHURBAŞKANININ SORUMLULUĞU ARTTI"

Anayasa’da Cumhurbaşkanının görev ve yetkilerinin belli olduğunu ancak artık halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanının sorumluluğunun arttığını belirten Şahin, şöyle devam etti:

“Halka karşı sorumluluğu var. Eskiden vekiller seçiyordu ama artık şimdi halkın bizzat kendisi seçiyor. Millete karşı sorumluluğu Cumhurbaşkanının artmıştır. AK Parti 2015 seçimlerinde de inşallah tek başına iktidarı yakalayacak ve AK Parti iktidarı Çankaya’da uyum halinde çalışacağı eski genel başkanı ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la işbirliği halinde 2023 hedeflerini yakalayacak.”

“Bugün beni son derece memnun eden bir haber aldım” diyen Şahin, uzun süredir cezaevinde bulunan Salih Mirzabeyoğlu’nun tahliye edildiğini söyledi. Şahin, “Uzun süredir cezaevinde bulunan bir şair bir yazar bir düşünce adamı bir dava adamı Salih Mirzabeyoğlu bugün tahliye oldu. ‘Gemileri yakmışız isteyerek, mümkünü yok dönüşümüzün gelen gelsin’ diyen Salih Mirzabeyoğlu bugün tahliye oldu. Kendisine geçmiş olsun diyoruz” dedi.

Şahin, konuşmasını Arif Nihat Asya’nın bir şiiri ile tamamladı. Yapılan konuşmanın ardından Şahin’e, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak tarafından bir tablo hediye edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.