1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İHH BAŞKANINDAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ŞOK SUÇLAMA
İHH BAŞKANINDAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ŞOK SUÇLAMA

İHH BAŞKANINDAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ŞOK SUÇLAMA

Bülent Yıldırım'ın suçlaması ardından diplomatik kulislerde konuşulan "Türkiye İsrail ile gizli anlaşma yaptı" iddiaları ağırlık kazanmaya başladı

A+A-

İNSAN Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun Mavi Marmara Gemisi saldırısıyla ilgili belgeleri Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne göndermediğini öne sürdü. Kayseri'de konuşan ve erdoğan'ın büyük destek verdiği İHH Başkanı Yıldırım, artık Türkiye'den destek görmediğini açıkladı. Dışişleri Müsteşarı Sinirlioğluna ağır suçlamalarda bulunan Yıldırımın açıklamalarından, AKP ve Erdoğan'ın sürekli kulislerde konuşulan AKP ile İsrail arasında gizli anlaşma var söylentileri ağırlık kazanacağa benziyor.

İÇERİDE TURUVA ATLARI VAR

İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi'nde düzenlenen, 'Adanmış Gençlik ve Şehit Furkan Doğan' toplantısında konuşan Bülent Yıldırım, İsrail'in İHH'nın faaliyetlerini takip ettiğini söyledi. Filistin konusunda Avrupa'daki sol örgütlerin desteğini aldıklarını belirten Yıldırım, Türkiye'den destek göremediklerini ileri sürdü. Bülent Yıldırım, şunları söyledi:

ÇOK KISA SÜREDE MESCİD-İ AKSADA NAMAZ KILACAĞIZ

"Çok kısa sürede Mescid-i Aksa'da namaz kılacağız. Allah'a 'Bize bunu göstersin' diye dua ediyoruz. İsrail'in önündeki; Mescid-i Aksa ve Kudüs dosyasıdır. Evinizde bekleyeceksiniz. Telefonunuza bir mesaj gelecek; 'Mescid-i Aksa yıkılıyor. Gazze'ye saldırı var. Basın toplantısı var, toplanma var' diye. İşte bu ribattır. İsrail hepsini takip ediyor. Şu an buradaki kalabalığı bile takip ediyor. Avrupa'nın bütün solcuları bize destek veriyor. Türkiye'deki solculara 'Avrupa'daki solcuların bir kısmı kadar olun' diyoruz. Filistin, bütün sol örgütlerin meselesidir. Geçmişte bütün solcuların eğitim aldığı Filistin'di. Bütün Türkiye'de eylem yaptığımızda, buradan 1-2 saat içinde 10 kişi toplayabilirsek, İsrail anlaşma yapamaz. Çünkü korkarlar."

SİNİRLİOĞLU'NA AĞIR SUÇLAMA

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun Mavi Marmara Gemisi saldırısıyla ilgili olarak belgeleri uluslararası ceza mahkemesine göndermediğini öne süren Bülent Yıldırım, "İçerde Truva atları var. Cumhurbaşkanı ve başbakana rağmen, görevli bazı bürokratlar, mahkemenin istediği belgeleri göndermedi. Bu belgelerin gönderilmeme sebebi çok önemli. Mahkemenin savcısı, 'Türkiye bu bilgi ve belgeleri göndermedi ve işin yoğunluğu oluşmadığı için bizim yargılama alanımıza girmiyor' diyor. Bunların takipçisi olacağız. İçerde başka Truva atları var mı? Hepsi deşifre olacak."

Bülent Yıldırım, Diyarbakır'da 6-7 Ekim'deki Kobani bahane edilerek çıkarılan olaylarda öldürülen Yasin Börü için de yetimhane yapılacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.