1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÜLENDEN ÇOK ÇARPICI MESAJLAR
GÜLENDEN ÇOK ÇARPICI MESAJLAR

GÜLENDEN ÇOK ÇARPICI MESAJLAR

"Kimin ne yaptığı belli değil; arzular başka, sözler-vaatler başka; aldatan aldatana... Her yanda kurt ulumaları, çakal sesleri"

A+A-

Sızıntı Dergisi'nin başyazarı olan Fethullah Gülen bu ayki sayıda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Seçimlerden sonra ilk kez yazan Gülen 'her yanda kurt ulumaları, çakal sesleri" dedi.

Gülen, "Kimin ne yaptığı, ne yapacağı belli değil; arzular başka, sözler-vaatler başka; aldatan aldatana" sözleriyle ifade etti.

Gülen'in yazısı cemaate karşı savaş açan çevrelere mesaj niteliğinde...

"Allah dünkü zalimleri bugün cezalandırdığı gibi, günümüzün gaddarlarını da çok yakın bir gelecekte mutlaka tecziye edecektir" diyen Fethullah Gülen'in son yazısından çarpıcı kısımlar şöyle:

HER YANDA ÇAKAL SESLERİ

Mazlumlar-mağdurlar ise, sürekli şaşkınlık içinde ve beyhude eforların yorgunu. Her yanda kurt ulumaları, çakal sesleri; bu seslere açık sinelerde ise çaresizlik iniltileri. Hayattan kâm almak şöyle dursun, dört bir yandan gelip ruhlara çarpan acı haberlerle yığınlar sürekli tedirginlik içinde.

Günümüzde hâdiseler, sırf dış yüzleri itibarıyla değerlendirilmekte; sürekli korku, telâş, endişe ve ürperten bir belirsizlik var olup biten her işte. Niyetler olabildiğine karanlık, söz ve davranışlar aldatıcı, emeller hırsların güdümünde ve şu koca dünya fevkalâde hassas dengeler üzerindeki o iğreti duruşuyla birkaç macerapereste emanet.

Kimin ne yaptığı, ne yapacağı belli değil; arzular başka, sözler-vaatler başka; aldatan aldatana. Kimse inanmasa da, öldürenler ve ezenler bir sürü bahane uydurabiliyor; mazlum ve mağdurlar ise olup biten şeylerden bütün bütün habersiz. Ölene şehit diyorlar, kalana da gazi. Aslında bunlarla teselli olmak için de imana ihtiyaç var. Böyle bir desteği olmayanlar da ödüllerle, madalyalarla avutuluyor.

KAN KOKUSU ALMIŞ KÖPEKBALIKLARI GİBİ

Her yanda yürekler tıpkı kamış kalemler gibi cızır cızır.. ve cızırdayan bu kalemler, kan rengindeki mürekkepleriyle tarihin en kirli sayfalarından birine ne utandıran notlar düşüyor: Her tarafta toz-duman, her bucakta kan, irin ve gözyaşı. Gövdeler canlara kalkan, canlar yaşama heyecanı ve ölüm hafakanıyla tir tir.. ezenler kan kokusu almış köpekbalıkları gibi av peşinde; her gördüğüne saldırıyor ve herkese diş gösteriyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.