1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. Gaziantep'te Referandum protestolarına yasaklama
Gaziantep'te Referandum protestolarına yasaklama

Gaziantep'te Referandum protestolarına yasaklama

Bu bağlamda terör örgütü PKK/KCK etrafında oluşturulan HBDH (Halkların Birleşik Devrim Hareketi) tarafından, başta Ankara, Eskişehir ve Antalya illerimiz olmak üzere....

A+A-

Gaziantep'te jet yasak: Referandum protestoları nedeniyle 1 ay eylem yasağı geldi
Gaziantep Valiliği, "terör örgütlerinin halk oylamasının sonucunu sabote etmek amacıyla yapılan protestoların, büyük toplumsal olaylara dönüştürülebileceği"nden dolayı, kentte tüm etkinlik ve eylemlerin 1 ay süreyle yasaklandığını duyurdu.

1 AY SÜREYLE YASAKLANDI

Gaziantep Valiliği, "terör örgütlerinin halk oylamasının sonucunu sabote etmek amacıyla yapılan protestoların, büyük toplumsal olaylara dönüştürülebileceği"nden dolayı kentte tüm etkinlik ve eylemlerin 1 ay süreyle yasaklandığını duyurdu.

PROTESTO HAKKI İPTAL EDİLDİ

Gaziantep Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Pazar günü yapılan halk oylaması sonucunu sabote etmek ve gölgelemek amacıyla terör örgütleri ve legal uzantıları içerisindeki mensuplarının küçük çaplı asayiş olayları ve protestoların yükselen siyasi tansiyonun etkisiyle büyük toplumsal olaylara dönüştürülebileceği belirtildi.

HALK HALKI TAHRİK EDİYOR GEREKÇESİ

Ankara, Eskişehir ve Antalya'da yapılan protestolara katılanların içerisindeki provokatörlerin halkı tahrik ettiğinin tespit edildiği vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

"16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen Halkoylaması sonucunu sabote etmek ve gölgelemek amacıyla başta DEAŞ olmak üzere PKK/KCK, DHKP-C, FETÖ/PYD vb. terör örgütleri ve legal görünümlü uzantıları içerisinde faaliyet gösteren örgüt mensuplarınca ülkemiz bütünlüğüne zarar vermek amacıyla muhtemel küçük çaplı asayiş olayları ve protestoların, yükselen siyasi tansiyonun etkisiyle büyük toplumsal olaylara dönüştürülebileceği; halkoylaması sonuçlarının kesinleşmesinin ardından ülke genelinde kutlamalar yapıldığı da göz önünde bulundurulduğunda, karşıt görüşlü gruplar arasında gerginlikler yaşanabileceği, belirtilen çerçevede gerçekleştirilecek protestoların, terör örgütleri ve marjinal gruplarca büyük çaplı infial yaratacak toplumsal olayları tetiklemeye yönelik faaliyetlerde bulunacakları yönünde istihbarı bilgiler elde edilmiştir.

PKK PROTESTOLARI

Bu bağlamda terör örgütü PKK/KCK etrafında oluşturulan HBDH (Halkların Birleşik Devrim Hareketi) tarafından, başta Ankara, Eskişehir ve Antalya illerimiz olmak üzere toplumsal barışı bozmaya yönelik kaos, şiddet ve çatışma ortamının olması amacıyla protestoların yapıldığı, grup içerisinde bulunan provokatörlerin halkı tahrik ettiği tespit edilmiştir. Yukarıda belirtilen konularla ilgili olarak 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11/m ve 14/c maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/c maddesi gereğince yapılacak olan açık alanlardaki 'Açık Yer Toplantısı, Basın Açıklaması, Stant Kurma, İmza Kampanyası, Bildiri Dağıtma, Pankart Asma, Çadır Kurma, Oturma Eylemi vb. etkinlikler' genel asayiş ve kamu düzenin korunması için İl Genelinde 18 Nisan 2017 ile 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yasaklanmıştır."

BBC Yazdı ; Türkiye'de halk sokakta

BBC Yazdı ; Türkiye'de halk sokakta

BBC'nin haberine göre, YSK'nın skandal kararı ile mühürsüz pusulalara basılan oyların geçerli sayılması Türkiye genelinde protesto gösterilerine neden oluyor.

İşte YSK'nın çok tartışılan o skandal videosu

İşte YSK'nın çok tartışılan o skandal videosu

YSK Başkanının yaptığı mühürsüz pusula kararı açıklamasından önce tam tersini savunduğu video ortaya çıktı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler