1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FUAT AVNİ'DEN GÜNDEMİ SARSACAK İDDİA
FUAT AVNİ'DEN GÜNDEMİ SARSACAK İDDİA

FUAT AVNİ'DEN GÜNDEMİ SARSACAK İDDİA

Gündeme bomba gibi düşen bu iddia doğru çıkarsa

A+A-

FUAT AVNİ'DEN BOMBA İDDİALAR:

Twitter’da yazdıklarıyla fenomen haline gelen ‘Fuat Avni’ yine ‘operasyon uyarısı’ yaptı. Daha önce de yapılacak operasyonları günler öncesinden haber veren ‘Fuat Avni’ yarın İstanbul, Ankara ve Malatya merkezli operasyonlar yapılacağını öne sürdü. Gündeme bomba gibi düşen bu iddia doğru çıkarsa 400 civarında gazeteci,iş adamı,emniyet mensubu için operasyon yapılacağı öne sürdü.

BAŞLICA İSİMLER

Kerim Balcı, Nuh Gönültaş, Adem Yavuz Aslan (Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi) , Erhan Başyurt (Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni) , Bülent Keneş (Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni), Mehmet Baransu, Emre Uslu ve Ekrem Dumanlı (Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni) gibi isimler ile birlikte, Bugün, Taraf ve Zaman gazetelerinin önde gelen isimlerinin de gözaltına alınacağını iddia eden Fuat Avni, operasyon kapsamında 400′e yakın gazeteci, emniyet mensubu ve bir çok kesimden muhaliflerin gözaltına alınacağını öne sürdü.

İŞTE FUAT EAVNİ'NİN İDDİALARI

1. 17-25 Aralık, Aksaray, Aktorpil, ekonomik dengelerin bozulması, AKP'nin içten içe kaynaması, AYM korkusu, Tiran'ı harekete geçirdi.

2. Cemaat'in terör örgütü ve paralel devlet olduğu iddiasını ortaya atarak bugünlere zemin hazırlayan Tiran büyük operasyonun startını verdi

3. Yarın yani 12 Aralık Cuma günü İstanbul, Ankara ve Malatya merkezli operasyonlar yapılacak.

4. İstanbul'da Zir Vadisi ve Poyrazköy'deki kazılarda çıkan bomba ve mühimmatla ilgili çalışma yürüten ekibin gözaltına alınması planlanıyor

5. Bunları haber yapan Kerim Balcı, Nuh Gönültaş, Adem Yavuz Aslan, Erhan Başyurt, Bülent Keneş Mehmet Baransu ve Emre Uslu listede.

6. Ayrıca Zaman, Bugün ve Taraf gazetelerinin Genel Yayın Yönetmenleri de göz altına alınacaklar listesinde.

7. Cemaat geneline yargı ayağı, medya ayağı, emniyet ayağı gibi geniş çaplı operasyon yapılacak.

8. Operasyon kapsamında gözaltına alınacak gazeteci sayısı 150'ye yakın.

9. PKK'nın zamanı geldiğinde kullanmak üzere İstanbul'un çeşitli noktalarına gömdüğü bomba ve silahları emniyetçiler koydu denilecek.

10. Bazı polis memurları gizli tanık yapılarak 'Bu bombaları amirlerimiz koydu' ifadesi çoktan kayda geçirildi.

11. El-Kaide kapsamında Tahşiyeciler grubuna operasyon yapan polis ekibi de gözaltı listesinde yer alıyor.

12. Ankara'daki operasyon Başbakanlık Çalışma Ofisine böcek koydukları iddia edilenlere yapılacak. Bu kapsamda 147 kişi gözaltına alınacak

13. Malatya'daki operasyon, Hürkuş ve Zirve Yayınevi'nde yaşanan cinayet dosyasında görev alan 47 polisi kapsıyor.

14. Genel olarak operasyonun merkezi İstanbul TEM Şube. Ekrem Dumanlı dahil Zaman Gazetesi'nin neredeyse yarısı gözaltı listesinde.

15. Cemaat'le birlikte muhalif basın ve merkez medya da operasyon kapsamına dahil edildi.

16. Ülke çapında 400 kişinin gözaltına alınmasını hedefleyen operasyonla HÜKÜMET DARBESİ başlatıyor.

17. Tiran 'Operasyon beklediğimizden güçlü bir etki oluşturursa gerekirse seçimleri bile askıya alırız' dedi.

18. CHP-MHP ve Merkez Medya'nın karşı koyma ihtimaline binaen ilk adım 'Ergenekon'un intikamını alıyoruz' planıyla devreye sokuluyor.

19. Hükümet Darbesi ve Nefret Operasyonu kapsamında Tiran'ın aylardır beklettiği 28 Şubat dosyası ikinci safhada raftan indirilecek.

20. 28 Şubat gerekçesi ile Merkez Medya'ya, Türkiye'nin tanınmış iş adamlarına, medya patronlarına ve yazarlara operasyon yapılacak.

21. Cemaate operasyon yapılırken Ergenekon'un intikamı diye susturulan merkez medya sonraki safhada 28 Şubat bahanesiyle tasfiye edilecek.

22.Muhafazakar kesim de 28 Şubat kapsamında gözaltına alınacak iş adamı, yazar ve gazetecilerin operasyona dahil edilmesiyle memnun edilecek

22.Üçüncü aşamada parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçişe muhalefet eden herkes Alevisinden Ülkücüsüne operasyon kapsamına alınacak

23. Bu süreçte yargı hedef alınarak hukuku askıya alma operasyonları devam edecek. Operasyonda görev alacak hakim ve savcılar belirlendi.

24. KÇG'nin toplantısında Hürriyet ve Sözcü'ye atanacak isimler bile netleştirildi.

25. O kadar çaresizler ki siyaseten intiharları olacak bu adımı atmak zorundalar. Aylardır yürüttükleri üç safhalı planlarını deşifre ettim.

26. 'Bugüne kadar yaptıklarımıza kimse ses etmedi gerekirse Batı'yla bir süre ilişkilerimizi dondururuz ne de olsa halk arkamızda' diyorlar

27. En çok korktukları halk desteğinin kaybolması. 'Eğer Oslo mutabakatları ortaya çıkarsa destek biter' diye emniyet tasfiye ediliyor.

28. Haftalarca sürecek operasyonlarla Oslo'da mutabık oldukları ve 12 maddesini hayata geçirdikleri süreci böylece kamuoyundan gizleyecekler

29. Öve öve bitiremedikleri akil insanlar ve sekreterya bile Oslo'nun temel müzakere maddesiydi. Sonuç itibariyle Tiran kendini bitirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum