1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ERDOĞAN'IN HASTALIĞI NÜKSETTİ Mİ?
ERDOĞAN'IN HASTALIĞI NÜKSETTİ Mİ?

ERDOĞAN'IN HASTALIĞI NÜKSETTİ Mİ?

Erdoğan'ın alışılmış ince uzun görüntüsünün yerine karnında meydana gelen şişkinlik çeşitli yorumlara neden oldu.

A+A-

Erdoğan'ın mini Afrika Ülkelerini ziyaretinde medyada yayınlanan görüntülerinde dikkat çekici bir ayrıntı sosyal medyada konu edildi.

KARNINDA DİKKAT ÇEKEN ŞİŞLİK GÖRÜNTÜLERDE

Gana ziyaretinde kendisine yapılan karşılama töreninde uygulanan tuhaflıklar nedeni ile çok konuşulan görüntülerde, Erdoğan'ın alışılmış ince uzun görüntüsünün yerine karnında meydana gelen şişkinlik çeşitli yorumlara neden oldu.

KOLON KANSERİ İDDİALARI YAYILMIŞTI

Bilindiği üzere Erdoğan 2012 yılında 2 kez bağırsaklarından ameliyat olmuş, bu durum kamuoyunda kolon kanseri olarak algılanmıştı. Bu güne kadar konuya ilişkin net bir açıklama yapılmamış olması, Erdoğan'ın hastalığının nüksettiğine ilişkin dedikoduların ortaya çıkmasına neden oluyor. Ancak Gana'dan gelen görüntülerde Erdoğan'ın oldukça bitgin görünmesi, üstelik karın bölgesinin de bir hayli şişkin görünmesi yine "Erdoğan'ın hastalığı nüksetti" söylentilerine neden olmaya başladı.

İŞTE ERDOĞAN'IN O GÖRÜNTÜLERİ

2012 ŞUBAT AYINDA BAŞBAKANLIK 2. AMELİYATI BÖYLE AÇIKLAMIŞTI

Başbakanlık, Başbakan Erdoğan’ın ameliyat masasına ikinci kez neden yattığını açıkladı, “Tamamlayıcı nitelikteydi’ dedi. 2012 Şubat Ayında bu spot ile yapılan açıklamada detaylı ayrıntılar verilmemiş, "bağırsak ameliyatı" denilerek geçiştirilmişti. Erdoğan'ın o tarihlerde haber olan ameliyatına ilişkin başbakanlık açıklaması şöyleydi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN İKİNCİ KEZ AMELİYAT OLDU

turkiye-ile-gana-arasinda-4-anlasma-imzalandi.jpg

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2.5 ay önce geçirdiği bağırsak ameliyatının ardından önceki gece ikinci kez ameliyatmasasına yattı. Erdoğan’ın ilk ameliyatını tamamlayıcı nitelikteki bu 30 dakikalık operasyonda, ilk ameliyatın ardından iyileşen bağırsağa takılı olan tüp çıkarıldı. 

KOLON KANSERİ SİTESİNDEN ALDIĞIMIZ HASTALIK BELİRTİLERİ

Makattan Kanama; en sık karşılaşılan ve kişiyi doktora getiren bulgudur. Makattan kanama kalın barsak ve makatı ilgilendiren birçok hastalıkta görülebilmekte, ancak kanserin en önemli bulgusu olması nedeniyle ihmal edilmemesi gerekmektedir. 
 
Dışkılama Alışkanlıklarında Değişiklikler; bir süre kabızlık olması ve ardından diyare gelişmesi veya dışkı çapında giderek azalma, makatta dolgunluk hissi olması ve sürekli dışkılama ihtiyacı olmasına rağmen tuvalete oturulduğunda dışkılanamaması şeklinde barsak alışkanlıklarında değişiklikler meydana gelmektedir.
 
Karın Ağrısı; sık rastlanan bir yakınma olmakla birlikte yukarıda sayılan şikâyetlerle birliktelik gösterdiğinde kalın barsak ve rektum kanseri için anlam kazanmaktadır.
 
Kilo Kaybı; sadece kalın barsak ve rektum kanseri değil bütün organlara ait kanserlerde kilo kaybı görülmektedir. Burada önemli olan kilo kaybının istemsiz olarak kısa süre içerisinde meydana gelmiş olmasıdır, örneğin son 2-3 ay içerisinde 10 kg kayıp gibi…
 
Kansızlık-Solukluk; hem makattan olan kanamalar (bazen dışkıda fark edilemeyen gizli kanamalar da olabilmektedir) hem de kanser hücrelerinin aşırı çoğalması nedeniyle kişilerde kansızlık ve buna bağlı solukluk meydana gelebilmektedir. Özellikle 50 yaşın üzerinde bir hastada kansızlık tespit edilmesi halinde dışkıda fark edilemeyen gizli kanama ve altta yatan bir kalın barsak kanseri olabileceği düşünülerek mutlaka dikkatli bir şekilde incelenmelidir.
 
Şişkinlik; Kalın barsak ve rektum kanserleri büyük boyutlara ulaştıklarında barsakta kısmi veya tam tıkanıklığa neden olmakta ve hastada yetersiz dışkılama ve gaz çıkartmaya bağlı olarak karında şişkinlik meydana gelebilmektedir. Ancak kişi dışkılayamıyor ve gaz çıkaramıyorsa ve şişkinlik gün geçtikçe artıyorsa acil olarak doktora başvurması gerekmektedir çünkü bu durumda barsak, kanser nedeni ile tamamen tıkanmış demektir acil ameliyat edilmesi gerekir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum