1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ERDOĞAN'DAN EVLERE ŞENLİK ERDEM BAŞÇI AÇIKLAMASI
ERDOĞAN'DAN EVLERE ŞENLİK ERDEM BAŞÇI AÇIKLAMASI

ERDOĞAN'DAN EVLERE ŞENLİK ERDEM BAŞÇI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir aydan fazla bir zamandır sürdürdüğü faiz açıklamaları ile ülke ekonomisine milyarlarca zarar veren Ekonomi Yönetimi ile çatışma konusu sorulduğunda bakın ne yanıt verdi.

A+A-

 

"SONUNU TATLIYA BAĞLADIK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın yaptığı sunum ile ilgili olarak şunları söyledi:

"GÖRÜŞ AYRILIĞI OLUR" DEDİ GERİ ADIM ATTI

"Görüş ayrılıklarının olmadığı bir yer söz konusu değil. Tabii ki olur ama biz sonunda bir metin açıkladık. Bu metinde de görüldüğü gibi faiz konusunu özellikle görüştüğümüzü, bunun yanında ekonomik gelişmeleri yerinde değerlendirme, büyümeyle ilgili durumu değerlendirme ve bundan sonraki sürece yönelik olarak da yatırımların aksamaması, gerilememesi konularını görüştük. Bu konuda yatırımları teşvik edici tedbirlerin alınması noktasında Merkez Bankasının da bir işlevinin olacağı düşüncesini özellikle paylaştık.

ÜLKE MİLYARLAR KAYBETTİKTEN SONRA "TATLIYA BAĞLADI"

Ben de yanıma ekonomiyle ilgili başmüşavirlerimizi almak suretiyle, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Bey ve Merkez Bankası Başkanımız olmak üzere değerlendirmeyi yaptık. Sonunu tatlıya bağladık. Temenni ederim ki bundan sonraki süreçte bu vardığımız neticeyi daha sık aralıklarla bir araya gelmek suretiyle sürdürürüz ve açıklarımızı bir an önce kapatır, inşallah gerek kurda, gerek faizde, gerekse özellikle Türkiye'nin yatırımlarında herhangi bir gerileme olmadan kararlı bir şekilde bu süreci sürdürürüz diyorum ve hep birlikte bu konsensüsü sağlayarak, açıklamamızı da biliyorsunuz yaptık ve bu şekilde adımları atmanın kararını aldık."

"HAKAN FİDAN'IN TEKRAR GÖREVİNE DÖNMESİNDE HUKUKEN MANİ BİR HAL YOK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan'ın AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için istifa etmesi sonrası, istifasını geri çekip MİT Müsteşarlığı'na yeniden dönmesiyle ilgili olarak. "Hakan Bey'in istifasıyla ilgili kanaatlerimi daha önce açıklamıştım. İnanıyorum ki şu anda vermiş olduğu karar isabetli bir karar olmuştur.

ERDOĞAN HER KONUDA ÖZENLİ KELİMELER SEÇMEYE BAŞLADI

Bu kararından sonra Sayın Başbakan ile de durumu görüştük. Bu işin hukuki bütün incelemelerini A'dan Z'ye yaptırdık. Sayın Başbakan da yaptırttı, ben de yaptırttım. Hukuken tekrar görevine dönmesinde mani bir hal yok. Olmadığı için zaten Başbakan kendisini o göreve atadı. Bu konuda 'hukuken bir boşluk var' diyenler maalesef hukuku bilmiyorlar. Bu işleri araştırmadan konuşuyorlar." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.