1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ERDOĞAN'A GÖRE MİLLET "HERVELE" YAPIYOR
ERDOĞAN'A GÖRE MİLLET "HERVELE" YAPIYOR

ERDOĞAN'A GÖRE MİLLET "HERVELE" YAPIYOR

Ben inanıyorum ki artık bu millet hervele yapıyor" dedi.

A+A-

Erdoğan'ın neredeyse her konuşmasında konuyu sarayına getirmesi, gördüğü büyük eleştirilerden sıkılmış olmasını gösteriyor. Saray ile ilgili her gün ortaya yeni bir skandal çıkarken maliyetine ve oda sayısına ilşkin tartışmalar bütün hızıyla sürüyor. En son TOKİ, Mimarlar Odasının yazılı olarak istediği sarayın maliyetine ilşkin bilgiyi skandal bir yanıt vermişti. İşte Erdoğan'ın hergeçen gün daha fazla canını sıkan sarayına ilşkin tartışmalara ilşkin yaptığı son açıklama.

TAYYİP ERDOĞAN'IN SARAYI DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde konuştu. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın milletin sarayı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burası Tayyip Erdoğan'ın sarayı değil. Burası Türk milletinin sarayıdır. Ve bu saray, Türk milletinin kendi imkanlarıyla inşa edilmiş bir saraydır. Burada sadece Cumhurbaşkanlığı görevlileri çalışacaktır ve millet burada ağırlanacaktır" dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ilişkin tartışmaları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çatısı altında bulunduğumuz Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı. Biliyorsunuz neler söylediler, neler söylemeye devam edecekler. Varsın söylesinler hiç umurumuzda değil. Biz büyük bir devlet olmanın gayreti içindeyiz. Bu gayretimizi de sürdüreceğiz.

ESKİ SARAYLARIMIZLA ÖVÜNÜRÜZ

İstanbul'da bir Dolmabahçe Sarayımız, Topkapı Sarayımız var hala onunla övünürüz. Bizden sonra gelen nesillere bizden öncekiler acaba ne bıraktılar diye sorduklarında bıraktığınız bir eseriniz var mı? Buna bakın. Acaba Türkiye Cumhuriyeti devleti, nereden yönetildi, nereden yönetiliyor? Bu soruyu soranlara bir cevap vermek gerektiğinde işte bu cevabı bu duruşu ile bu saray verecektir.

CEVABI SARAY VERECEK

Burası Tayyip Erdoğan'ın sarayı değil. Burası Türk milletinin sarayıdır. Ve bu saray, Türk milletinin kendi imkanlarıyla inşa edilmiş bir saraydır. Burada sadece Cumhurbaşkanlığı görevlileri çalışacaktır ve millet burada ağırlanacaktır. Burada sizlerle bir araya gelebiliyoruz ama daha önce böyle bir imkanımız yoktu" diye konuştu.

BEN İNANIYORUM Kİ ARTIK BU MİLLET "HERVELE" YAPIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devlet başkanları geldiğinde şu anda gururla, onurla burada ağırlamaya başladık. Onlar da çok daha farklı değerlendirmeler yapıyorlar. İslam ansiklopedisinin içerisinde öyle zannediyorum ki hervele kelimesi de yerini almıştır. Ben inanıyorum ki artık bu millet hervele yapıyor" dedi.
İslam Ansiklopedisi'ne göre (hervele) Hac ve umrede Safâ ile Merve arasında sa'y yaparken belli bir mesafenin süratli ve canlı bir yürüyüşle geçilmesini ifade eden terim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.