1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ERDOĞAN SAKARYA ZAFERİ’Nİ BİLE ‘YENİ TÜRKİYE’YE BAĞLADI
ERDOĞAN SAKARYA ZAFERİ’Nİ BİLE ‘YENİ TÜRKİYE’YE BAĞLADI

ERDOĞAN SAKARYA ZAFERİ’Nİ BİLE ‘YENİ TÜRKİYE’YE BAĞLADI

İşte Erdoğan’ın Sakarya Zafer’i mesajı

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Zaferi'nin yıl dönümü sebebiyle yayınladığı mesajda da ‘yeni Türkiye’ vurgusu yapmaktan kendini alamadı.

Yeni Türkiye, ifadesini kullandığı Sakarya Zaferi mesajında Erdoğan, "Aziz milletimiz Sakarya'da gösterilen milli mücadele ruhuna günümüzde de güçlü bir şekilde sahip çıkmaktadır. Bizler de bu ruha sahip çıkan, 'Yeni Türkiye' için iradesini ortaya koyan milletimizi asla mahcup etmemek, ülkemizi her alanda muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya Zaferi mesajının tamamı şu şekilde:

"Aziz milletimiz binlerce yıllık tarihinde birlik, beraberlik ve dayanışmasıyla her türlü zorluğu yenmiş, tüm engelleri aşmıştır. Çok çetin şartlar ve imkansızlıklar içinde yürütülen İstiklal mücadelesi, tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanıdır. Bu mücadelenin en kritik aşamasında kazanılan Sakarya Meydan Muharebesi, milletimizin vatanı, bayrağı ve hürriyeti için hiçbir engel tanımayacağını bir kez daha tüm dünyaya duyurmuştur. Sakarya'da, 'Hattı müdafaa yoktur sath-ı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır' anlayışıyla, gece-gündüz aralıksız 22 gün süren muharebe, kahraman Mehmetçiğin azim ve inancıyla eşsiz bir zafere dönüşmüştür. Milletimiz, kahraman evlatlarının canları pahasına elde ettikleri bu başarıyı büyük bir coşkuyla kutlamış, bağımsızlık yolundaki ümitlerini daha da canlandırmıştır. Bu başarı nihai zaferden önceki son merhaledir. Millet iradesinin yegane tecelligahı TBMM'nin dünyadaki itibarını artıran bu zafer, gelecek parlak günlerin adeta habercisi olmuştur. TBMM, Kurtuluş Savaşı'nın sevk ve idaresinde Sakarya'daki gibi aldığı hayati kararlarla önemli rol oynamıştır. Aziz milletimiz Sakarya'da gösterilen milli mücadele ruhuna günümüzde de güçlü bir şekilde sahip çıkmaktadır. Bizler de bu ruha sahip çıkan, 'Yeni Türkiye' için iradesini ortaya koyan milletimizi asla mahcup etmemek, ülkemizi her alanda muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin de bu anlamlı günleri fırsat bilerek, aziz vatanımız için ne bedeller ödendiğini unutmadan, geçmişlerine ve geleceklerine sahip çıkacaklarına, milli ve manevi değerlerini koruyarak ülkelerine değerli hizmetlerde bulunacaklarına, bizlerden devralacakları bayrağı daha da yükseklere taşıyacaklarına can-ı gönülden inanıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.