1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DAYANIŞMA 1 MAYIS'TA TAKSİM'DE
DAYANIŞMA 1 MAYIS'TA TAKSİM'DE

DAYANIŞMA 1 MAYIS'TA TAKSİM'DE

Taksim'de 100 binlerle coşkulu, barışçıl bir şekilde 1 Mayıs'ı kutlamak istiyoruz"

A+A-

ALIN TERİ İLE KAZANDIĞIMIZ TAKSİM'DE

Gezi Parkı olayları sırasında ön plana çıkan Taksim Dayanışması, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamayı Taksim Dayanışması adına Şehir Plancıları Odası Temsilcisi Akif Burak Atlar yaptı. Atlar, "Bizler en demokratik hukuki ve meşru hakkımızı istiyoruz. Her türlü baskı ve şiddete karşı alın teriyle kazandığımız Taksim'de 100 binlerle coşkulu, barışçıl bir şekilde 1 Mayıs'ı kutlamak istiyoruz" dedi.

TAKSİM'DE OLMAK İSTİYORUZ

TMMOB'ın Beyoğlu'ndaki Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen toplantıda konuşan Akif Burak Atlar, "Otobüslerle taşınarak değil, birbirimizle buluşarak yaşadığımız meydanlara ilişkin hakkımızı istiyoruz. Belleğimize sahip çıkmak için Taksim'de olmak istiyoruz. Evrensel hukukun ortaya koyduğu şekilde 1 Mayıs'ın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için devletin tüm kurumların sorumluğunu yerine getirmesini istiyoruz" diye konuştu.

HAC İÇİN BAŞKA BİR YER GÖSTERMEK GİBİ

Açıklamaya KESK adına Erdal Güzel, TMMOB adına Süleyman Solmaz, DİSK adına Önder Atay, Mimarlar Odası adına Ali Hacıalioğlu ve Türk Tabipler Birliği adına Hüseyin Demirdizen katıldı.

Taksim'in demokrasi ve emek savunucuları için herhangi bir meydan olmadığını söyleyen Demirdizen, "Taksim yerine başka bir yer gösterilmesi, inananların hac ibadetini başka bir yerde yerine getirmelerini istemek gibi bir şey" diye konuştu.

 

TAKSİM DAYANIŞMASI'DA

TAKSİM DAYANIŞMASI'DA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.