1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. DAVUTOĞLU'DA ERKEN SEÇİM DEDİ
DAVUTOĞLU'DA ERKEN SEÇİM DEDİ

DAVUTOĞLU'DA ERKEN SEÇİM DEDİ

Anayasayı kendine göre yorumlayarak 1 aydan fazla bir zamandır hükumet kurma görevi vermeyen Erdoğan'ın sağladığı avantaj ile yetkisiz hükumeti sürdüren Başbakan Davutoğlu, tıpkı Erdoğan gibi "Erken seçim" demeye başladı

A+A-

AKP DİMDİK AYAKTADIR

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen AKP Gençlik Kolları Vefa İftarı'na katıldı. Hükümet kurma çalışmalarına değinen Başbakan Davutoğlu, "Bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Ama bütün bu çabaları gösterdikten sonra eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse işte gençlerle birlikte AKP teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır" dedi.

AKP ÜZERİNDEN BİR BÜYÜK RÖVANŞİZM İÇİNDE YÜRÜTÜLEN KARALAMA ÇABALARI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen AKP Gençlik Kolları Vefa İftarı'na katıldı. Ahlaki öz dışında AKP'nin tarihi duruş harekatı olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, "100 yıl önce eti tırnaktan koparırcasına bir birinden parçalanan coğrafyaların sınır geçiriyoruz diyerek birbirinden ayrılan köylerin, kasabaların bugün eğer bir birleşme kaderi varsa o kaderi çizecek olan AKP kadrolarıdır. Onun için son dört beş yıldır üzerimize bu derece gelinmesinin sebebini de burada aramak icap eder. Uluslararası medyada Türkiye'yi karalamak için yapılan kampanyalar, Türkiye içindeki çalışmalar, neredeyse AKP üzerinden bir büyük rövanşizm içinde yürütülen karalama çabalarının arkasında hep aynı gerekçe var" açıklamasında bulundu.

GAZZE'DEKİ ZULME, MISIR'DAKİ DİKTAYA SESSİZ KALSAYDI YABANCI YAYIN ORGANLARINDA AK PARTİ ÖVGÜLERLE ANILIRDI

Hükümetin dış politikasına değinen Başbakan Davutoğlu şunları söyledi: "AKP hareketi, Gazze'deki zulme, Mısır'daki diktaya sessiz kalsaydı, Suriye'deki mazlumlara kucak açmasaydı bugün muhtemelen bütün o yabancı yayın organlarında AKP övgülerle anılırdı. AKP'ye dönük içeride ve dışarıda saldırılar devam ediyorsa savunduğumuz değerler ve her zaman her yerde ayakta tuttuğumuz tarihi duruşumuzdur. Kim ne yaparsa yapsın istikametimize devam edeceğiz."

DİĞER PARTİLERDEKİ TARTIŞMALARI, KÜÇÜK MEVKİ KAVGALARINI GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN

TBMM başkanlık seçimine ilişkin Başbakan Davutoğlu, "Milli iradeye saygılıyız. Çıkan sonucun gereği ne ise, onun için bir aydır çaba içindeyiz. Ama TBMM Başkanlığı seçimi de gösterdi ki 258 arkadaşımızın hiçbir fire vermeden son tura kadar omuz omuza vermiştir. Diğer partilerdeki tartışmaları, küçük mevki kavgalarını gözünüzün önüne getirdiğinizde AKP'nin ne kadar sağlam bir duruş içinde olduğunu görmek mümkün olur. Yolumuz kararlılıkla devam edecek. Bir anlık zaaf göstermenin bedelini gelecek nesiller öder" dedi.

BU ÜLKEYİ BİR AN DAHİ HÜKÜMETSİZ BIRAKMAMAK İÇİN HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERDİK GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Hükümet kurma çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi bizim özgüvenimiz sarsmak istiyorlar ülke olarak. Türkiye'de de çevredeki krizlere benzer hükümetsizlikten veya zayıf hükümetlerden kaynaklanan Yunanistan'da ve diğer ülkelerde gözlenen ekonomik krizler ya da diğer komşu ülkelerde görülen siyasi krizlerden medet umanlar var. Biz de diyoruz ki, bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik göstermeye devam edeceğiz. Milli iradeye saygılı olacağız. Gereğini yapacağız."

MİLLİ İRADEYE BAŞVURMAK GEREKİRSE AKPTEŞKİLATLARI DİMDİK AYAKTADIR YENİ BİR SEÇİME DE HAZIRDIR

Yeni seçime hazır olduklarını söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Ama bütün bu çabaları gösterdikten sonra eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse işte gençlerle birlikte AKP teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır" diye konuştu.

GENÇLİK KOLLARI İFTARINDA KONUŞTU ERDOĞAN'I AĞZINA ALMADI

Davutoğlu, "Doğu ve güneydoğudaki illerimize kardeşlerimize iletin. Birileri, Türkiye'nin doğusunda, batısında doğan gençleri karşı karşıya getirmek için tuzak kuruyor olabilir. Silah terör ve şiddet tümüyle ortadan kalkmadan bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıyız" diye konuştu.

"HERHANGİ BİRİSİ BİR FARKLILIK GÖZETİRSE İŞTE O ZAMAN SINAVI KAYBEDERİZ"

Davutoğlu, "Biz büyük bir aileyiz dedim. Eğer bir gün bu aile içerisinde doğu batı, kuzey güney, şu veya bu etnik ve mezhebi ayrım dolayısıyla herhangi birisi bir farklılık gözetirse işte o zaman sınavı kaybederiz. Bir tarağın dişleri gibi yan yanayız. Bu aynı kıbleye yönelmiş olmanın derin ulvi birlikteliğidir" açıklamasında bulundu. 

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ERDOĞAN'I SON SIRAYA KOYDU

AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdurrahim Boynukalın ise yaptığı konuşmada AKP gençlerinin, AKP, Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan desteğinin devam edeceğini vurgulayarak, "Nasıl o 2002 şartlarında ve sıkıntılı dönemde kurucu genel başkanımızın ve cumhurbaşkanımızın arkasında durduysa bu gençlik teşkilatı. Bu dönemde de başbakanımız hocamız Ahmet Davutoğlu hocanın sonuna kadara arkasında duracaktır. Şu anda AKP ve Başbakanımıza destekçi olmak demek; Adnan Menderes'e, namaz kılan ilk Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'a, yalnız başına davasını savunan adam Erbakan hocamıza, Recep Tayyip Erdoğan'a yeni Türkiye'ye destek olmak demektir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.