1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. CÜBBELİ'DEN ŞOK ABD AÇIKLAMASI
CÜBBELİ'DEN ŞOK ABD AÇIKLAMASI

CÜBBELİ'DEN ŞOK ABD AÇIKLAMASI

Cübbeli Ahmet Hoca, Saddam'ı kısa sürede deviren ABD'nin IŞİD için 'yıllar sürer' demesini böyle değerlendirdi.

A+A-

Beyaz TV'de yayınlanan Erkan Tan'la Tartışalım programına bu hafta Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmud Ünlü konuk oldu. Cübbeli Hoca, IŞİD'le ilgili ilginç iddialar öne sürdü. 

'BUNLAR KAFİRDEN BETER' 

Cübbeli Ahmet Hoca, “Bunların Müslümanlıkla alakası yok. Müslüman olan cami bombalamaz, Kabe'yi yıkacağım demez. Bunlar Müslümanlıktan öte kafirden de beter. Ben bir yayında Hadis-i Şerif'te okudum. Bunların çıkacağı, Şam'da dolanacağı, Irak'ı kaplayacağını söylemiştim” ifadelerini kullandı. 

'İSRAİL YAVAŞ YAVAŞ BAŞARIYOR' 
Erkan Tan'ın, “Bu IŞİD'cilerin amacı ne?” diye sorması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca, “Şimdi burada bir taşla 3-5 kuş vuruluyor. ABD, İngiltere, Yahudiler Büyük Ortadoğu projesini gerçekleştirmek için buralarda bazı yerleri boşaltması lazım. Bu arada Şia'lar, Sünniler böyle adam boğazlıyor diye kendine fayda sağlamaya çalışıyor. İsrail zaten Ortadoğu'da kendinden büyük devlet kalmasın istiyor, yavaş yavaş da bunu başarıyor” şeklinde konuştu.
 

'BAĞDADİ CIA VE MODSAD'LA ÇALIŞIYOR' 
Cübbeli Ahmet Hoca IŞİD'in halife ilan ettiği Ebubekir Bağdadi için şöyle konuştu: 

“Ebubekir Bağdadi denen adamın ABD senatörüyle resmi var. Oturdular beraber anlaşmalar yaptılar. Sonra Rusya'ya sığınan o adam (Edward Snowden) IŞİD'in CIA ve MOSSAD'ın istihbaratıyla beraber çalıştıklarını ve İsrail'in güvenliği için kurdurulduğunu söylüyor.” 

'IŞİD BİTMEZ' 
Cübbeli Ahmet Hoca Hadis-i Şerif'ten de örnekler vererek “IŞİD'in bitirilmesi yıllar sürebilir” diyen ABD için şu ifadeleri kullandı: 

“Hadis-i Şerif, aralarında ihtilaf çıkacak diyor. Allah hakkı dilediğine verecek, bunları birbirlerine halleddirecek diyor. Ama bir de şu var: Farkında mısınız? Koca Saddam'ı kaç saatte devirdiler. Şimdi 'IŞİD'i bitirmemiz yıllar sürebilir' diyorlar. Neden? Çünkü buradaki projeleri yıllar sürecek. Bu çapulcuları yıkmak için yıllar sürebilir diyorsan, ben buna inanmam.”

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.